Skocz do zawartości

FLAC z telefonu - jak przesłać najlepszą jakość


Portimo

Recommended Posts

Witam,

Zanim ogarnę dobrego daca pomyślałem o słuchaniu plików Flac z telefonu i tu pojawia się pytanie w co uderzyć ?

- myślałem a jakimś adapterze bluetooth z aptx: jakie możecie polecić ?  (telefon mam z aptx)

I jeszcze zastanawia mnie chromecast audio ale zupełnie nie znam tego urządzenia. Doczytałem, że wspiera strumieniowanie Flac ale czy prześlę pliki flac z telefonu na wzmacniacz za pomocą chromecasta czy można tylko słuchać z spotify i tidal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, dzięki za apkę - przetestuję i porównam do wbudowanej. Ale bardziej potrzebuję informacji z czego wydobędę lepszy dźwięk?

adapter bluetooth aptX czy chromecast audio ?????????  

jeśli adapter to jaki bo mało jest tych z aptx.     Źródło to FLAC z telefonu (zakupione na melodishop.com)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie się obawiałem. A czy macie jakieś pomysły jak uzyskać jakość FLAC urządzeniami alternatywnymi zanim w przyszłości kupię sobie kosztownego dac'a

Od razu mówię że CD odpada- brak zbioru płyt oraz fakt że piosenki które lubię to 2-3 na płycie a najczęściej jedną :)

Wracając do ciasta audio to czy zauważalna jest różnica gdy odpalę flaca z playera telefonu czy puszczę Tidala z abonamentem hi-fi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam PC więc nie pobawię się w zmianę karty dzwiękowej. Mam laptopa Acer aspire e1 i na pokładzie ma bluetooth, wifi, Jack i zintegrowaną kartę dźwiękową. Myślałem że pewnie nie zagra lepiej niż smartfon, który jest bardziej wygodny. Jeśli da się coś wyciągnąć z tego lapka by grało lepiej niż telefon z chromecast audio to jestem zainteresowany :)

Edytowano przez Portimo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon jaki by nie był i jaki by nie miał układ to montowali tam dedykowane układy pod słuchawki. Z racji że wzmacniacz i samo połączenie kablowe jest delikatnie inne no nie jest to źródło dźwięku. Sterownik tak ale nie źródło. 

Nie ma szans abyś rozpoznał czy to FLAC czy MP3 czy radio. No nie oszukujemy się. 

Chord ma taki przetowrnik mobilny z baterią. Zobacz ile to kosztuje.

Chcesz dobry dźwięk to zamontuj sobie malinkę, yamahe wxad10 albo nuprime i koniec.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak masz małe fundusze to chromecast audio i podlaczasz analogiem do wzmacniacza i bedzie na początek ok, a jak dokupisz kiedyś dobrego daca to wtedy chromcasta podłączysz do niego optykiem i będzie dużo lepiej ale max 96KHz/24-bit. wydaje się to wystarczające dla większości, bo pliki z wyższym próbkowaniem raczej rzadko spotykane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 25.04.2018 o 07:37, S4Home napisał:

Telefon jaki by nie był i jaki by nie miał układ to montowali tam dedykowane układy pod słuchawki. Z racji że wzmacniacz i samo połączenie kablowe jest delikatnie inne no nie jest to źródło dźwięku. Sterownik tak ale nie źródło. 

Nie ma szans abyś rozpoznał czy to FLAC czy MP3 czy radio. No nie oszukujemy się. 

Chord ma taki przetowrnik mobilny z baterią. Zobacz ile to kosztuje.

Chcesz dobry dźwięk to zamontuj sobie malinkę, yamahe wxad10 albo nuprime i koniec.

Piotrek

Ja puszczając z telefonu muzykę FLAC z Tidala, odnoszę wrażenie, że jest lepsza niż Spotify z telewizora po DAC do wzmacniacza.

Tylko, że mój LG G6 posiada dedykowany DAC, może dlatego?
THD 0,0002%
32 Bit

"Quad DAC Doświadcz niezwykłego doznania dźwięku dzięki Hi-Fi Quad DAC playback, który pozwoli Ci na usłyszenie czystego, wolnego od zniekształceń dźwięku!"

Edytowano przez ald890
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Muzyka z telefonu vs muzyka z TV

Z całym szacunkiem może mieć wbudowany dac i mało tego grać nawet dobrze. Ale to wciąż porownywanie i wyścigi między żółwiem a ślimakiem.

To nie urządzenia do audio. Zarówno tidal jak i Spotify mogą zagrać lepiej.

Piotrek

Żeby nie być gołosłownym odpaliłem sprzęt
Macbook + Tidal Master -> DAC -> Wzmacniacz
LG G6 + Tidal HiFi -> Wzmacniacz

Mogłem przełączać pilotem źródło na tej samej głośności więc miałem doskonałe warunki, żeby to zweryfikować. Jakie wnioski?
Żadnej różnicy w jakości, nie ma szansy żeby ktoś usłyszał, jedyna wada telefonu, to, że gra ciszej od początku i wzmacniacz trzeba mocniej kręcić na potencjometrze.

Spotify z TV -> DAC -> Wzmacniacz - gra tragicznie i to każdy usłyszy.


Proszę sobie zrobić taki test i mogę rozmawiać, no nie jesteś mnie teraz w stanie przekonać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To w głównej mierze wzmacniacz suchawkowy. Albo się mylę?

No nie wiem. Jeśli nie czujesz różnicy to ok. Ja tam czuje znaczną pomiedzy PC + DAC a telefon +DAC czy odbiornik BT.

Piotrek

Tylko ja nie podłączyłem telefonu do DAC tylko prosto do wzmacniacza, a w telefonie mam chyba aktualnie najlepszy smartfonowy DAC na rynku. Może po prostu masz kiepski smartfon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Dydex napisał:

G6 ma najlepszy DAC z telefonów? Ciekawa teoria. Z drugiej strony w Twoim audio najważniejszy jest Twój słuch i gust.

Ma ten sam DAC co LG V30, aktualnie najbardziej audiofilski telefon. To nie jest teoria, tylko techniczny fakt.
Nie chodzi o to, że staram się go gloryfikować, tylko sprawdziłem z czystej ciekawości i po prostu obaliłem sobie pewien mit. Możesz poczytać https://www.spidersweb.pl/2017/11/lg-v30-audio-test.html

Edytowano przez ald890
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem podany w linku test i powiem, że nie bardzo wiem o co jego autorowi chodzi. Pisze on:

"Najprostszy test, jaki można zrobić, by przekonać się, ile zmienia poczwórny DAC, to słuchać muzyki bez włączonego DAC i nagle go włączyć.

Przyznaję, spodziewałem się raczej subtelnej różnicy, którą wyłapią tylko najwprawniejsze narządy słuchu. Tymczasem włączenie Quad DAC w LG V30 jest jak strzał w pysk. Różnicy nie da się przeoczyć, nie da się jej nie wysłyszeć. Trzeba być dosłownie głuchym, aby nie odczuć tej zmiany, tak jest ogromna."

Jak on słucha muzyki bez włączonego DAc-a? Czy nie myli on jakichś "filtrów-dopalaczy" z brzmieniem DAC-a. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

Przejrzałem podany w linku test i powiem, że nie bardzo wiem o co jego autorowi chodzi. Pisze on:

"Najprostszy test, jaki można zrobić, by przekonać się, ile zmienia poczwórny DAC, to słuchać muzyki bez włączonego DAC i nagle go włączyć.

Przyznaję, spodziewałem się raczej subtelnej różnicy, którą wyłapią tylko najwprawniejsze narządy słuchu. Tymczasem włączenie Quad DAC w LG V30 jest jak strzał w pysk. Różnicy nie da się przeoczyć, nie da się jej nie wysłyszeć. Trzeba być dosłownie głuchym, aby nie odczuć tej zmiany, tak jest ogromna."

Jak on słucha muzyki bez włączonego DAc-a? Czy nie myli on jakichś "filtrów-dopalaczy" z brzmieniem DAC-a. 

Faktycznie, ten artykuł nie jest zbyt dobrym przykładem. Ale chodzi o same parametry jakie posiada taki DAC w telefonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...