Skocz do zawartości

Kino domowe do 2,7 tys złotych


Hiszam1987

Recommended Posts

Kochani nie jestem audiofilem, ale dość sporo oglądam filmów i chciałbym mieć dźwięk przestrzenny podczas oglądania filmów, słuchania muzyki czy oglądania yotuba na tv.

Pytanie bo z tego co widzę większość zestawów kina domowego jest 5.0 a nie 5.1 z subwooferem. Czy czasem nie będzie brakować basu podczas oglądania filmów? czy sluchania muzyki? Co do rozmieszczenia głośników wrzucam zdjęcie mieszkania(jest to stan deweloperski). Zamierzam zacząć od przewodów które umieszczę pod tynkiem(tylne głośniki i puszczę je pod panelami(nie chce aby przewody były widoczne). Chciałbym zakupić wcześniej przewody a jak już będę miał wszystkie meble dokupić zestaw kina domowego. Głośniki tylne będą pewnie na wysokości około 2-2,2 m (jakie pułki - mocowania polecacie?).

 

Rozmieszczenie głośników.jpg

Edytowano przez Hiszam1987
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Markcox napisał:

będzie słabo. Zdecydowanie warto przemyśleć jego posiadanie 

A jakie modele polecasz? jak pisałem nie jestem audiofilem :) przez kilka lat miałem głośniki Geniusa drewniane 5.1 z subwo0ferem i dźwięk mi nie przeszkadzał:) więc z drugiej strony czy warto inwestować aż 2.7 tys:) ewentualnie mogę taki koszt ponieść, ale aby się zmieścić z całościom z subwooferem :)

Edytowano przez Hiszam1987
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest "aż", to jest "tylko". I w tym budżecie zmieścić jeszcze subwoofer, niestety graniczy z cudem. Myślę, że na sub'a należałoby dołożyć jakieś 800-1000 PLNów

 

ps. i nie "Panujmy" sobie tutaj :) 

EDIT: często polecanym w rozsądnych pieniądzach jest np. Magnat 302a i widzę, że na ten moment jest do wyrwania w granicach 700zł

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo a jakieś przewody pod tynkowe dla głośników tylnych polecasz?

Ewentualnie taki zestaw? nie spełni oczekiwań osoby która przez kilka lat była usatysfakcjonowana głośnikami komputerowymi za 400 zł:)

DENON AVR-X540BT + Zestaw 5.1 TAGA HARMONY TAV-406v.2 TSW-90v.3 co sądzicie o tym zestawie widziałem go za 2,6 tys złotych

Pioneer VSX-330-K + Zestaw 5.1 TAGA HARMONY TAV-406v.2 TSW-90v.3 co sądzicie o tym zestawie widziałem go za 2,5 tys złotych

Pioneer VSX-330 + Zestaw 5.1 Voice Kraft VK7830

lub

Denon AVR-X540BT + Zestaw 5.1 Voice Kraft VK7830

Pioneer HM51DAB-K + Zestaw 5.1 Voice Kraft VK7830

 

 

 

 

 

Edytowano przez Hiszam1987
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że chcesz iść po najtańszej linii oporu, a to nie tędy droga.

Wydasz 2k (nota bene rozumiem, że uszczuplenie tego budżetu miało Ci wygenerować srebrniki na sub'a?!) na te Voice Kraft, wraz z najtańszym budżetowym ampli KD producenta i nagle się okaże, że nawet te głośniki komputerowe za 400PLNów grały lepiej.

Dostałeś rozsądny przykład od Piotra, więc nie kombinuj ;) 

 

co do kabli, to do surround'ów powinny wystarczyć 2 x 1,5mm, ważne, żeby było z (prawie) czystej miedzi. Pamiętaj też, że do każdej pary kolumn długość kabli powinna być taka sama. I jeżeli masz zamiar pchać je pod tynk, to warto może pomyśleć nad umieszczeniem ich w jakiś peszlach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Markcox napisał:

widzę, że chcesz iść po najtańszej linii oporu, a to nie tędy droga.

Wydasz 2k (nota bene rozumiem, że uszczuplenie tego budżetu miało Ci wygenerować srebrniki na sub'a?!) na te Voice Kraft, wraz z najtańszym budżetowym ampli KD producenta i nagle się okaże, że nawet te głośniki komputerowe za 400PLNów grały lepiej.

Dostałeś rozsądny przykład od Piotra, więc nie kombinuj ;) 

 

co do kabli, to do surround'ów powinny wystarczyć 2 x 1,5mm, ważne, żeby było z (prawie) czystej miedzi. Pamiętaj też, że do każdej pary kolumn długość kabli powinna być taka sama. I jeżeli masz zamiar pchać je pod tynk, to warto może pomyśleć nad umieszczeniem ich w jakiś peszlach

Dziekuje bardzo za radę :) nie zdawałem sobie sprawy,  że różnica w dźwięku może byc aż taka duża :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...