Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe


wed

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam prośbę o poradę w sprawie kolumn (podstawkowych) – korzystam aktualnie z Tannoy M1 do wzmacniacza Pioneer A-30, muzyka to głównie akustyczny jazz, trochę pop. Układ pomieszczania ciężki do opisania :) ale muszę się zmieścić w 30 cm wysokości kolumny i wadze max. 5 kg (im mniej tym lepiej) – kolumna musi stać na półce, która ma swoje limity wagowe, tył kolumny nie przylega do ściany, stoi pod skosem z niedużym miejscem na bas reflex z tyłu.

Pokój ok. 25m2, ale słucham muzyki raczej cicho i nie potrzebuję dużej głośności.

Myślałem o rozpoczęciu odsłuchów od Tannoy 7.2 / 7.1 i Tannoy Revolution Xt mini. Czy te ostatnie kolumny opisywane jako „satelitarne” będą się nadawać do stereo tak jak 7.2?

Tannoy oczywiście z sentymentu do aktualnych kolumn, ale jestem też otwarty na inną firmę/model jeśli byłaby lepsza od wymienionych.

Budżet wyznacza cena Tannoy Revolution czyli max ok. 1700 zł. Kolumny wolałbym nowe, ale używane też do rozważenia.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno Tannoy jest bardzo ciekawą opcja do Twojego systemu, seria Revolution jest oczywiście wyraźnie lepsza od Mercury, jednak Revolution XT Mini nie jest dobrą opcją do Twojego systemu. To typowo efektowa kolumna, tak zostały opracowane i zestrojone do pracy, sprawdzi się idealnie jako kanały tylne w systemie kina domowego. 

Jako alternatywa spójrz proszę na troszeczkę droższy, ale świetnie grający monitor Phonar Veritas M2 Style. Wysokość kolumny to 30.5cm, mam nadzieję, że się zmieszczą. Dźwiękowo jednak powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. Kolejną ciekawą propozycją jest System Audio Saxo 5 oraz Kef Q150.

Zaprasżam serdecznie na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań i wyceny jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...