Skocz do zawartości

Zestaw 5,1 do 5,5 tys z amplitunerem


Crank666

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Proszę o poradę jaki zestaw kina domowego wybrać do salonu z aneksem 23m2. Głośniki 5.1 wraz z amplitunerem, przewodami oraz uchwytami na tylne głośniki oraz peszlami( przewody będą pod tynkiem) budżet do 5,5 tys złotych.

 

Co powiecie na taki zestaw? :

- DENON AVR-X1400H + JAMO S809 HCS + S810 WH może w przyszłości dokupię Dolby Atmos S 8 Certified Elevation

- przewody 20m Przewód głośnikowy OFC 2 x 1,50mm producent Blow

- UCHWYTY ZACISKOWE DO GŁOŚNIKÓW SATELITY 2szt

- Rura karbowana peszel 16 mm około 4 m bo głośnik będę montował około 2 m od podłogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także namawiam na model wyższy AVR-X2400H, jest wyraźnie lepszy a różnica cenowa nieduża. To dobra konfiguracja, uniwersalna, która sprawdzi się dobrze tak w kinie domowym jak i odsłuchu muzyki.

Jako alternatywa spójrz na amplituner Yamaha RX-V683. To bezpośrednia konkurencja Denona, dźwiękowo bardziej dynamiczny, efektowny dźwięk z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. Denon jednak w muzyce szczególnie spokojniejszej sprawdzi się lepiej. W kwestii kolumn jako alternatywa warto spojrzeć na Audio Pro Avanto HTS 5.0 lub Polk Audio T531. Do tych zestawów możemy dobrać odpowiedni subwoofer np. Klipsch R-12SW.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualną wycenę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Także namawiam na model wyższy AVR-X2400H, jest wyraźnie lepszy a różnica cenowa nieduża. To dobra konfiguracja, uniwersalna, która sprawdzi się dobrze tak w kinie domowym jak i odsłuchu muzyki.

Jako alternatywa spójrz na amplituner Yamaha RX-V683. To bezpośrednia konkurencja Denona, dźwiękowo bardziej dynamiczny, efektowny dźwięk z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. Denon jednak w muzyce szczególnie spokojniejszej sprawdzi się lepiej. W kwestii kolumn jako alternatywa warto spojrzeć na Audio Pro Avanto HTS 5.0 lub Polk Audio T531. Do tych zestawów możemy dobrać odpowiedni subwoofer np. Klipsch R-12SW.

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualną wycenę dla forumowicza.

Całość zatem by wyszła tak 6,200 zł- 6.400 zł Czy faktycznie jest taka różnica między DENON AVR-X1400H a AVR-X2400H? filmy oraz tv to około 70% oraz muzyka około 30 %. W przyszłości planuję kupić konsolę albo Xboxa albo Play Station :) rozumiem, że głośniki są dobre? akurat żonie się podobają bo pasują do salonu ach te kobiety.

Edytowano przez Crank666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Markcox napisał:

popieram przedmówców, co do wymiany ampli na 2400, ale też sugeruję wymianę subwoofer'a. Akurat sam sub nie musi być tej samej marki, co reszta zestawu, a ten Jamo do górnolotnych nie należy

Jednak zostanę przy subie Jamo:) będzie na pewno dużo lepszy niż tą pierdziawkę którą mam za 200 zł:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw już wybrałem, a co do przewodów to chyba najlepszym rozwiązaniem jest 2x1.5 mm na głośniki tylne oraz 2x2,5 mm na głośniki przednie, central oraz bas. Nie chciałbym aby była sytuacja, że przewody się popalą :D

Uchwyt ścienny już wybrałem B-Tech BT77

Co do HDMi pewnie każdy będzie dobry tak około 30 zł 1.5 m starczy spokojnie

Edytowano przez Hiszam1987
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, maverick2005 napisał:

Gratuluję wyboru,fajnie że zmieniłeś amplituner na wyższy model Denona no i miłego oglądania i słuchania.Pozdrawiam.

Myślę, że będę zadowolony:) ale wcześniej remont mieszkania mnie czeka:) ale chciałem już wybrać kino domowe, aby jedna sprawa była zamknięta:) przede mną jeszcze milion innych:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem na odsłuchu JAMO S809HCS + S810SUB + DENON AVR-X2400H I ten odsłuch sprawił, że umocniłem się w przekonaniu co do wyboru JAMO:) nie mam w sumie porównania do innych głośników, ale nie chce porównywać bo nic lepszego DLA mnie nie ma dźwięk przestrzenny oraz baz jest aż nad to :) Pan na odsłuchu mówił, że przewód 2x1 mmm starczy do satelit a na forum czytałem o 2x2,5 mm... Jest jakiś post o doborze przewodów do głośników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Markcox napisał:

właśnie w tym celu człowiek wybiera się na odsłuch, żeby takowego nabyć ;)

Ale nie ma potrzeby słuchać innych głośników Bo JAMO spełniają moje oczekiwania:) inne zestawy które były mi proponowane są droższe więc dla mnie to bez sensu:) sądzę, że nawet jak bym miał 20 tysięcy na sprzęt to te pieniądze były by wyrzucone w błoto, bo zestaw do 6 tys spełnia aż nad to moje oczekiwania:) wiem bo słuchałem muzyki oraz oglądałem trailery filmów :)  można poczuć się jak w kinie i oto mi chodziło:) :) Więc nie mam potrzeby przesłuchiwania innych zestawów:) Wiem, że dla audiofilmów to dziwne:) ale ja i tak bym nie usłyszał żadnej różnicy:) Chyba, że zestaw 1,4 tys vs zestaw 6 tys:) bo akurat za 1,4 zł ma kuzyn i faktycznie słychać dużą różnicę :)

Edytowano przez Hiszam1987
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Markcox napisał:

jest potrzeba, żeby mieć odniesienie. Ale Twój hajs, Twoja zabawa...

W takim razie jaki zestaw amplituner + zestaw głośników 5.1 do max 5,8 tys który gra dużo lepiej niż ten zestaw który wybrałem ? nie mówię o małych różnicach praktycznie nie słyszalnych, tylko duża różnica w czystości dźwięku i ilości basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...