Skocz do zawartości

Jakie kino domowe 5.1 do 5000 zł


krzaku

Recommended Posts

Witam, szukam kina domowego w budżecie do 5000 zł (głośniki + amplituner). Jest to absolutne maksimum, będę musiał do tego dokupić jeszcze podstawki na tylne głośniki oraz kable. Jako amplituner prawdopodobnie wybrałbym Denon AVR-X1400H, ponad 500 zł tańszy od polecanego często X2400H, ale wydaje mi się że lepiej te 500 zł przeznaczyć na lepsze głośniki. Kanapa w odległości 2m od telewizora. Na zestawie będą grane gry, filmy i muzyka w proporcjach 40:40:20. Czy są jakieś rozsądne propozycje w tym przedziale cenowym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość pomieszczenia to 26m2 ale jak wspominałem odległość od samego telewizora to tylko 2m. Co do muzyki to słucham elektronicznej oraz metalu, ale raczej wyrosłem już z czasów gdy ustawiało się niskie tony na maksimum i nazywało to muzyką. Co do 5.0 to nie jestem pewien czy ta konfiguracja sprawdzi się w filmach ale jeśli tak to powiedzmy że jestem otwarty na taką propozycję. Nie miałem nigdy do czynienia z kolumnami z prawdziwego zdarzenia tj. z wbudowanymi głośnikami dla tonów niskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz jeszcze może na Magnat Shadow 207 5.0 tutaj powinno być lepiej z basem bez subwoofera.

Osobiście z tej trójki STX,Jamo,Magnat stawiał bym na Magnaty.

Ewentualnie jeszcze,trochę mniej znane,ale też potrafią mile zaskoczyć Polk Audio t531,tutaj dużym atutem jest dodatkowo cena zestawu do 2.5k,co przy Denonie x1400h powinieneś zmieści jeszcze subwoofer.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem nie. Lepsze są shadow i stx i sub.

Jaki grają dość chłodno i mało dynamicznie.

Ale mamy. Jeśli chcesz posłuchać to zapraszam.

Na pewno grają trochę lepiej w końcu są droższe. Moim zdaniem wybrałem zestaw 5,1  do 5,8 tys który ma najlepszy stosunek ceny do jakości oraz brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że porównywałeś je między sobą "nausznie" i stąd masz takie wnioski?! Chociaż osobiście mam wątpliwości, że tak było, w innym wypadku nie zdecydowałbyś się chociażby na suba Jamo w tym zestawie.

Natomiast argument, że 

2 godziny temu, Hiszam1987 napisał:

Na pewno grają trochę lepiej w końcu są droższe.

to uświadomię Cię kolego, że to tak nie działa i to nie tylko przy takim poziomie budżetu ;)

Ale wybór już zapadł, więc niech cieszy ucho :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Markcox napisał:

rozumiem, że porównywałeś je między sobą "nausznie" i stąd masz takie wnioski?! Chociaż osobiście mam wątpliwości, że tak było, w innym wypadku nie zdecydowałbyś się chociażby na suba Jamo w tym zestawie.

Natomiast argument, że 

to uświadomię Cię kolego, że to tak nie działa i to nie tylko przy takim poziomie budżetu ;)

Ale wybór już zapadł, więc niech cieszy ucho :) 

Czyli shadow i stx i sub można kupić do 5,8 tys? bo ja widziałem taki zestaw za 7 tys I tak dodałem kilkaset złotych do zestawu. W końcu można by było tak w nieskończoność i dobić nawet do 12 tys.

Edytowano przez Hiszam1987
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację z tym dobijaniem ceny,można przy audio wydać dużo więcej i więcej.Bardziej chodziło o to że sprzęt lepiej wybierać po odsłuchach byś mógł wybrać ten najbardziej spełniający twoje oczekiwania,w tej kwocie co wydałeś jest jeszcze parę innych możliwości, szczególnie że to nie są małe pieniądze dla takich osób jak Ty,ja czy podejrzewam wielu innych i lepiej je wydać porządnie, przemyślanie tym bardziej że jest to sprzęt często na lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...