Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn głośnikowych - wybór między sprzętem ~do 350 zł


dreq02

Recommended Posts

Witam, nie potrafię znaleźć odpowiedzi nigdzie indziej więc chciałbym się do Was zwrócić z prośbą o pomoc. Posiadam głośniki quadral ac 3150 trójdrożne 4-8 omowe. Pokój to prostokąt 20 m^2. Głośniki raczej grają średnimi tonami. Niskich jest raczej mniej. Szukam wzmacniacza do nich. Budżet to do 350 zł. Wiadomo im mniej tym lepiej :) Spodziewam się, że cudów nie będzie ale za coś lepszego trzeba dać przynajmniej 1000 zł. Zależy mi na dźwięku z basem (niskie tony) aby był ciepły, soczysty ze szczegółami. Bardziej zależy mi na średnio niskich tonach. Denony większość odrzuciło ze względu na suchość. Zgadzam się z tym. DO wyboru mam: (wiem, że część może być droższych ale od czego są licytacje):

Kenwood KA 4040   5050    4060  5040
pioneer a676   a656
YAMAHA AX-500

 

Które z nich wybrać najlepiej? Ponoć pioneer ma taki mięsisty dźwięk. A 656 trafi się w tej kwocie ale może być bez gałki. Kenwood z pewnością dostanę. Ogólnie są polecane. Ale jak kupuje to wolałbym coś aby nie za chwilę zmieniać. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dziękuje za odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę. Yamaha też może być po serwisach. Zawsze jest ryzyko. Najlepiej kupić np z allegro by mieć gwarancję zwrotu. Ja sam osobiście skłaniam się między pioneerem a656 (676 lepszy ale to tez $) a kenwoodami, które nie mają zbyt złej opini. Tylko wszystko rozbija się o kwestie dźwięku. niestety nie mam w okolicach nikogo by odsłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...