Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4 tyś.


PiterPL

Recommended Posts

Jako nowy użytkownik forum na wstępie witam wszystkich.

Zdecydowałem się tu zajrzeć ponieważ poszukuję pomocy w wyborze sprzętu stereo. Sprzęt będzie użytkowany w pomieszczeniu około 20 m. kw. (załączony plan) Muzyka jakiej słucham to rock, pop i disco. Jeśli chodzi o oczekiwanie w stosunku do zestawu to powinien składać się z amplitunera (z bluetooth i usługami sieciowymi) i kolumn podstawkowych. Po przeczytaniu kilku tematów widzę, że sporo osób poleca amplituner YAMAHA R-N602, który wydaje mi się spełniać założony cel. Pozostaje jeszcze kwestia kolumn. Będę wdzięczy za przedstawione propozycje.

umeblowanie.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróć uwagę na wspomniany przez Ciebie amplituner Yamaha R-N602, ewentualnie jako alternatywa Onkyo TX-8250 lub Pioneer SX-N30AE. Wszystkie urządzenia mają bogatą funkcjonalność sieciową, są natomiast różnice w charakterze brzmienia. Yamaha jest mocniejsza, bardziej efekciarska, wyraźniej eksponuje skrajne pasma. Onkyo i Pioneer to bliźniacze urządzenia, oferujące trochę spokojniejszy, bardziej dokładny, analityczny dźwięk.

Kwestia kolumn - jeśli rozważasz kolumny podstawkowe, moim zdaniem najlepiej sprawdzą się francuskie Focal Chrus 706. Można także rozważyć Magnat Quantum 723. Z konstrukcji podłogowych zwróciłbym Twoją uwagę na pewno na dwie polskie konstrukcje Pylon Audio Pearl 27 oraz STX Electrino 250 oraz Magnat Shadow 209. Przy minimalnie wyższym budżecie warto rozważyć także Pylon Audio Sapphire 25 oraz najnowszą konstrukcję Monitor Audio Monitor 300.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualną wycenę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kolega się nie doczeka lepszych warunków ? ;) w tym budżecie i tak mega szału nie będzie , natomiast spokojnie złoży zestaw na bazie rn602 / 8250 i jakiś komplet kolumn w okolicy 2tysi , ciekawe czy zestaw z dynavoice df-5 by mu się taki złożył , tylko przy disco,pop,rock może braknąć dołu , tak więc idąc kompromisem "jakości" (szczegółowości) niech koledze ktoś zarzuci coś gdzie stopa i umca umca będzie eleganckie ;) może nowe pearl 27 by dały radę ? Chociaż wygląda iż mało tam miejsca , ogólnie ustawienie z "dupy" za wąsko by stereo/scena była  :D 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z funkcji sieciowych wystarczy Ci chromecast (imo wbudowany), warto zwrócić uwagę na zestawy oparte o wzmacniacz NAD C338

np.

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/nad-c338-indiana-nota-550x.html

W tym budżecie można oprzeć się również o amplituner (wspomniana tutaj wyżej R-N602), nie mniej jednak z NAD'em będzie grało lepiej :)

Zapraszam Cię serdecznie do jednego z naszych 14 salonów w celu przesłuchania kilku propozycji.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie lepszych warunków to niech kupić coś tańszego. Słuchajcie nie sztuką kogoś naciągnąć. To twoje pieniądze zrobisz co zechcesz.

Moim zdaniem to nie będzie grało dobrze więc po co kupować dobry sprzęt po prostu.

Chodzi o przemeblowanie inne ustawienie audio a nie przeprowadzkę :P

Ja też inwestowałem w audio to małego nie ustawnego pokoju. Kombinowałem, zmieniałem, kupowałem sprzęt. A skończyło się na akustyce. 

I tyle.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zdecyduję się na nowy sprzęt, ponieważ mam złe doświadczenie z używanym. Dziś miałem możliwość odsłuchania jak gra Yamaha R-N602 miedzy innymi z kolumnami Yamaha NS-F330 i powiem szczerze, że bardzo mi się podoba to brzmienie. Zastanawiam się tylko jeszcze nad kolumnami Indiana Line Nota 550X. Czy jakość dźwięku jednych i drugich jest porównywalna? Nie ukrywam, że trochę mam mieszane uczucia co do błyszczącego wykończenia NS. Zdaje sobie też sprawę, że przy wyborze kolumn nie powinno się za mocno sugerować wyglądem. Mimo wszystko chciałbym dowiedzieć się, jak przedstawia się porównanie tych dwóch modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RN-602 + NS-F330 to akurat bardzo fajne połączenie, często wybierane przez klientów (którzy porównują je np. do Indiany 550). Tak jak nie jestem fanem kolumny Yamahy, to NS-F330 to bardzo udane głośniki. Wpadnij to jednego z naszych salonów to przesłuchasz jednego i drugiego zestawu i sam zdecydujesz.  Oczywiście jeśli będziesz chciał istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do testów w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Przecież to ns555 w innej obudowie. Tamte już nie miały za wielkiego pola manewru i to z ceną i odbiorca to wypuścili nowy model.

Ale jeśli kolega ifskucha je ze wspomnianymi magnatami i indianami i je jednak wybierze to cofam wszystko :):):)

 

Widziałeś chociaż te kolumny? Wysokotonowy aluminium vs. tekstylna, 3drożne vs. 2 drożne, inna liczba przetworników... a dla Ciebie to ta sama kolumna w innej obudowie :) Nie wspominając już o tym, że grają zupełnie inaczej niż NS-555.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...