Skocz do zawartości

Stereo do salonu [monitory]


batos

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

Poszukuję sprzętu stereo do salonu 22m^2, dzielone z aneksem kuchennym. Stawiam na monitory. Dodatkowo chciałbym poprawić dźwięk z TV. Przyglądam się Harbeth P3ESR ale nie wiem co ze źródłem i wzmocnieniem. Zwróciłem uwagę na Naim Uniti Atom, bo ma HDMI ARC, Spotify itd więc wszystko czego mi trzeba natomiast wzmacniacz to "tylko" 40W. Czy ktoś ma doświadczenie z takim połączeniem? Myślałem jeszcze o Naim 5si + CA CXN albo w ogóle o KEF LS50W i zapomnieć o reszcie... Ale bliżej mi do P3 + Atom. Proszę o poradę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Harbeth z Naim moim zdaniem nie polubi się, musisz poszukać na pewno klasycznego, dobrego wzmacniacza. Zresztą P3ESR to nieduże kolumny, mogą nie poradzić sobie z nagłośnieniem Twojego salonu. Na pewno lepszą opcją u Ciebie będzie Kef - tutaj wchodzi w rachubę model LS50 lub większy i mocniejszy R300. Dobrym połączeniem będzie Naim Unity Atom. Aktywne Kef LS50 Wireless są także ciekawą opcją, łatwą i prostą w podłączeniu bez zbędnych dodatkowych akcesoriów, a oferującą wysoka klasę dźwięku. Jeśli jednak pozostaniemy przy klasycznym systemie, spójrz także proszę na kolumny Buchardt Audio S300 MK.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualną wycenę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef r300 + atoll in100 + dac atoll lub sieciowka cxn lub Pioneer n50ae.

Wiem wszystko z innej parafii. Ale zamykając se na jedną firmę coś będzie gorsze. Tutaj są elementy które w swojej cenie wiodą prym. Ls50 chyba za małe do metrażu. Ale kto wie. 

Alternatywnie przy tańszej opcji wzmaka pmc twenty 22.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A gdybym jednak upierał się przy Harbeth P3? Słyszałem je i wiem, że mi się podobają. Może lepszy wzmacniacz da im radę w moim pomieszczeniu? Nie lubię dźwięku ostrego, metalicznego na górze, efekciarskiego. Nie słyszałem KEF'ów ale jeżeli to zupełnie inne granie od Harbeth to mam obawy :) Oczywiście ich nie skreślam, jestem z Warszawy i spróbuje ich gdzieś tu posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie proponowałbym wzmacniacz Atoll np. model IN200SE lub coś hybrydowego np. najnowszy Vincent SV-227 MK lub Haiku Audio Bright MK4. To świetne połączenie z Harbeth a funkcje sieciowe możesz pociągnąć z zewnetrznego odtwarzacza.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy. Z Warszawy masz do nad tylko trochę ponad hodzinę jazdy autostradą, a na miejscu w komfortowych warunkach możliwość spokojnego posłuchania wszystkich propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...