Skocz do zawartości

Wybór kolumn do wzmacniacza


Piotr56

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję mądrej porady doświadczonego audiofila. Od 20 lat jestem posiadaczem amplifiera firmy Technics MK-700 (nie chce się zepsuć).

Głównie słucham jazzu, muzyki poważnej, ale także nie stronię od dobrego rocka i lżejszej muzy.

Od czasu pozbycia się Altusów 100 nie mam szczęścia do kolumn. Albo dudniące basy albo brak basów w ogóle.

Pragnę dobrać odpowiednie kolumny (ok. 1 tys. zł każda). Myślę o kolumnach przypodłogowych. Chodzi mi o dynamiczne brzmienie i mocny dobrze słyszalny bas, ale nie dudniący. I oczywiście o czyste wyższe tony także. Odsłuch będzie się odbywał w pokoju 18 m kw.

Jakiej firmy i marki wybrać? Jedni zachwalają polskie Altusy i Tonsile, inni „nowe” produkty takie jak Magnumy, Pylony czy Jamo. Nie bardzo mam czas i chęć jechać gdzieś ze wzmacniaczem i robić porównania. Chcę zdać się na opinię, tych którzy temat ten przerobili.

Pozdrawiam i dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na pewno najlepiej zabrać ze sobą wzmacniacz i posłuchać poszczególnych rozwiązań. W zadanym budżecie i konfiguracji warto posłuchać najnowszej polskiej konstrukcji Pylon Audio Pearl 27, dobrą opcją będzie także Magnat Shadow 209 oraz Polk Audio T50. Przy troszeczkę wyższym budżecie posłuchaj Pylon Audio Sapphire 25 oraz Magnat Quantum 725, to dwie propozycje, które powinny Ci się bardzo spodobać,

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...