Skocz do zawartości

Chyba spalone głosniki


DJXDD

Recommended Posts

Od razu mówię że się na tym zbytnio nie znam a posiadam zestaw głośników słuchałem muzyki wszystko było dobrze później przez jakieś 2 dni głośniki były wyłączone ściszyłem muzykę i je włączyłem i wtedy wywaliło korki w domu i zaczęło śmierdzieć z woofera znajduje się w nim zmacniacz jak i 2 pokrędła od basu i od głosności oba były ustawione na połowe a na pilocie były wiciszone  spalonymi kablami od tej pory ich nie włączałem czy mogły się spalić i czy można je oddać na gwarancji.

Dzięki za odp.

Edytowano przez DJXDD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, co podlega gwarancji w kolumnach? Uszkodzenia mechaniczne jak wyżej okazuje się że nie. Wgniecenie membrany przez dziecko pewnie też nie.

Może spalenie elementów zwrotnicy? Ale to raczej rzadki przypadek. To samo dotyczy słuchawek.

Może koledzy z branży udzielą konkretnej  informacji.

Edytowano przez Marek Jankowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podlega gwarancji okleina o ile nie widać śladów mechanicznych/chemicznych działań/uszkodzeń

Natomiast wszelkie uszkodzenia "spaleniowe"/ "przeciążeniowe" to jest już cienka sprawa.

Nie rozumiem w pełni pierwszego posta ale tutaj spalił się chyba wbudowany wzmacniacz - myślę że warto powalczyć

Dnia 26.04.2018 o 22:33, DJXDD napisał:

a na pilocie były wiciszone  spalonymi kablami

a to jest jakaś perełka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnie i to zależy od producenta. Nie będę zdradzał szczegółów ale:

U jednego odchodząca okleina i już jest pretekstem aby powiedzieć że zawilglo lub stało w słońcu.

Drugi z kolei spalony głośnik wymieni bez problemu. 

Zależy od producenta i dystrybutora. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...