Skocz do zawartości

Nowy amplitner stereo czy zestaw mini?


ktone

Recommended Posts

Cześć, to mój pierwszy post na forum - jeżeli napiszę coś nie tak, z góry przepraszam. 

Zarejestrowałem się, bo szukam podpowiedzi. 

Aktualnie mam wzmacniacz Technics SU-A700, CD SL-PG440A i kolumny M Audio HTS 700. 

Brakuje mi możliwości podpięcia TV (wejście optyczne) i tuner. Nie ukrywam, w nowym sprzęcie kusi też opcja korzystania z bluetooth, radio internetowe.

Początkowo rozważałem kupno amplitunera Yamahy R-N602. W późniejszym terminie dokupiłbym odtwarzacz CD lub BD (lub Playstation 4 - chyba, że jakość odtwarzania muzyki jest jakaś dramatycznie niska). W sumie ok. 3500-4000 pln.

Zacząłem się zastanawiać, czy nie lepszym wyborem (przy tym tańszym, <3000pln) byłby zestaw mini Yamaha MCR-N670? Ma w zasadzie wszystko czego potrzebuję, małe gabaryty, elegancka obudowa. 

Zastanawia mnie jakość dźwięku zestawu mini w stosunku do zestawu nowy amplituner Yamaha + moje kolumny. Sprzętu używam w mieszkaniu, pokój ok. 20 m2, głównie do słuchania muzyki (bardzo różna, od metalu po elektronikę) i oglądania filmów (PC podpięty pod wzmacniacz). Nie szaleję z głośnością, mniejsze kolumny Pianocraft byłyby dodatkowym atutem (oszczędność miejsca).

Może jakieś inne rozwiązanie? Amplituner 5.1? Niby nie korzystam i nie zamierzam korzystać z systemu wielokanałowego, ale nie wiem - może sprzęt jest lepszy? 

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki i rady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner kinowy odpuść. Gra zdecydowanie gorzej.

Natomiast pozostały wybór trudny bo:

Rn602 jest dużo lepszy. Ale te twoje 700tki to bardzo przeciętne kolumny. One będą ograniczeniem. Wybierając zestaw mini dostaniesz kompletnie deczko lepszy system. Ale moim zdaniem nadal nie to.

Poszedł bym w 602 a wymienił te 700 taki na inne kolumny używane do 1000 zł. CD kupisz przez to troszkę później. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...