Skocz do zawartości

co zamiast monitor audio bx6 do marantz pm8005


David 81

Recommended Posts

Witam wszystkich na tym forum potrzebuję porady co do kolumn mój obecny sprzęt to marantz pm8005 , cd6006 i kolumny monitor audio bx6 , pokój to 18 mk muzyki jakiej słucham to pop i coś pokroju hity na czasie eska , chciał bym wymienić kolumny o podobnym charakterze tylko z trochę większym basem lub dokupić subwoofer przykładowo rel t5 choć wolałbym wymienić kolumny ustawienie kolumn i adaptację akustyczną już przerabiałem, budżet to 4000 tyś kolumny raczej używane albo ten sub, co byście  doradzili 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od początku zestaw obecny marantz pm8005 cd6006 kolumny monitor audio bx6 pokój 18mk muzyka pop i hity na czasie polski rock ,

co mi się nie podoba w zestawie to trochę misiowaty bas mało punktowy reszta pasma jest ok ,po przemyśleniach w grę wchodzi wymiana wzmacniacza na przykład na exposure 2010 s2 lub jakiś inny, lub dobranie kolumn do obecnej elektroniki ,kolumny jakie mnie zaciekawiły to studio 16 hertz canto grand, kef r300 , czy to dobry trop ? a może jakieś inne kolumny ,co waszym zdaniem było by dla mnie lepszym rozwiązaniem , wymiana wzmacniacza czy kolumn ? czekam na wasze fachowe porady i z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 4k na kolumny to tylko używane. Bo z nowych kupisz po prostu inne a nie koniecznie proszę. Na pewno więcej basu będą miały heco 700. Ale to nie ta sama charakterystyka grania. Są ciepłe. Nie tak dokładne jak bronze. Z używanych upolujesz elaca na Jet. Ale trzeba poczekać na okazje. 

Z subwooferów zdecydowanie rel.

Wypożyczenie ci T5 i powiedz czy to puka czy zajebiście odtwarza basiki.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się że Ci mało basu z MA bx6 w 18m. Swoją drogą trochę niskiej klasy kolumny do pm8005.

Według mnie różnica basu między MA bx6 a bronze 6 polega na jego kontroli, w bronze 6 może być go subiektywnie mniej niż w bx6, ale ma właśnie inny wydźwięk, precyzję, twardość. 

Brakuje Ci ilości czy jakości w basie ?  Bo może wolisz coś z niższym zejściem, twardszym, z dobrą kontrolą-lepszej jakości, a ilością umiarkowaną. Lub odwrotnie wolisz bas bardziej rozłożysty, odczuwalny wszystkimi zmysłami. Fajny rozłożysty bas mają np używane Heco np Celan serii 700, itd, inne lepsze wykonanie i dźwięk, a w cenie nowych Aurora. Warto by może poszukać Paradigm, Magnat quantum serii 8XX, Dali ikon 6 mkII, lub tańszych Lektor 8, czy Mission mx4, lub 5 nigdy nie wiadomo co przypadnie do gustu . Jak wolisz jakość basu ponad jego ilość to faktycznie  Elac,  Dynaudio, B&W, wyższe modele Monitor Audio. Niemniej mając 4 tys możesz celować w używki kosztujące niedawno grubo ponad 7 tys, Uważam że subwoofer byłby przy niemałych i co ważne dobrych kolumnach jest grubym nieporozumieniem i przysłowiowym kwiatkiem do kożucha... Chyba że masz totalnie złą akustykę pokoju, złe źródło (nikt tych spraw nie poruszał ) albo bardzo dziwne i specyficzne wymagania w kwestii niskich tonów;/

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego jakiej oczekujesz skali zmian. Wymieniając CD na zbyt spektakularne zmiany bym nie liczył. Jeśli masz możliwość poeksperymentować, to zawsze warto to zrobić.

Sensowne użycie subwoofera dobrej jakości może sporo poprawić w dziedzinie basu. Bardzo ważne aby nie przesadzić z natężeniem niskich tonów które się z niego wydobywają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak przykładowo muzyka leci z tunera st-6003 to jest ok z tym basem wo gule jakoś przyjemniej dlatego myślę o dokupieniu na8005 i wtedy wymianę  ewentualnie  kolumn na rx8 lub silver 8 ,silver 8 słyszałem w salonie w Lublinie ale sala odsłuchowa do najlepszych nie na leży choć i tak mi się podobało co prawda z innym wzmacniaczem , czy marantz pm8005 pasuje do monitor audio rx8 czy silver 8 ?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś sobie zdawać sprawę z tego że wiele rozgłośni radiowych poddaje korekcji nadawaną muzykę i to zwiększenie ilości basu staje się regułą. Wzmacniacze Marantza są dość uniwersalne jeśli chodzi o współpracę z kolumnami, jednak Monitor Audio nie należą do najbardziej kompatybilnych z nimi. Sporo zależy od tego co ktoś lubi. Jednak rozszerzył bym krąg poszukiwań o inne marki kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już zmieniasz kolumny to zrób to o klasę wyżej a nie podobne / gorsze z trochę mocniejszym basem typu jakieś Mission M. Dali Zensor i Lektor to rozmyta ciapa na basie, większa od BX6. Bardziej odczuwalny bas i kontrolowany mają wyższe Monitor Audio Silver RX8 / RS8 albo Silver 8 - za 3-4k kupisz. Z używek Elac na Jet ok - polecam 208.2 / 209.2, z tanich używek większość za już 1500-2000zł zagra duuużo lepiej od BX6, a ze starszych nawet za mniej.  Z takich fajnych i szybkich na basie - możesz pokusić się o jakieś Infinity Kappa 6.2 lub 7.2 (8.2 to przegięcie na 18m) albo nowsze Kappa 70 / 80, Tannoy R3, B&W CM4 (te stare), Epos ES22, M22i. Rozstrzał cenowy znaczny, ale nie sugeruj się ceną nigdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...