Skocz do zawartości

co zamiast monitor audio bx6 do marantz pm8005


David 81

Recommended Posts

 Witam problem rozwiązany poprawa akustyki pomieszczenia i bas się znalazł jak trzeba nawet teraz niekiedy jest aż nadto ,wymiana kolumn planowana w niedalekiej  przyszłości ale na wyżej klasy  bo na razie jestem z tych zadowolony, także dziękuję wam wszystkim za porady i pozdrawiam was serdecznie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd takie twierdzenie odnośnie Tannoy R, ale to krążą jakieś stare zabobony mijające się z prawdą. R to są akurat pod każdym względem lepsze kolumny od Merkury, nie tylko w muzyce klasycznej. Nawet była na ten temat dyskusja ostatnio na audiostereo, jak kolega zmienił M4 i M5 na R-ki i ktoś wyskoczył z podobną zasłyszaną teorią odnośnie tej klasyki :) Ich dźwięk też jest po (trochę mniej) ciepłej stronie ale nie tak zamulony, grają bym powiedział efektowniej i energiczniej, ale też dokładniej. W ogóle Merkury trudno nazwać do końca dociążonymi, podłączając po nich Dynaudio Audience, można usłyszeć jak dużo im w tej kwestii (i nie tylko w tej) brakuje. Są raczej niewyraźne i zamglone, stąd wynika ta łagodność.  Jak na swoją niską cenę są fajne i warte polecenia, jak na początek drogi w hifi, o ile ktoś takiego dźwięku szuka, ale bez przesady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli to kolega chyba pisał również na Audiostereo. Opinie użytkowników, którzy mieli styczność z R i M temu jednak przeczą. Ja również miałem dłuższy czas R3 a wcześniej M4, M3, M2, do dziś trzymam M2.5, mój kolega z kolei ma R2. Tamta "opinia" to tylko ogólnikowe zdanie od sprzedawcy a im nigdy do końca nie można ufać, dlatego proponuję dalej nie rozgłaszać opinii tego pana ze sklepu, bo ewidentnie mija się z prawdą, albo po prostu świadomie wtedy puścił ściemę klientowi aby nakierować na coś innego, co mu się bardziej opłacało sprzedać - jak to najczęściej w takich przypadkach bywa. Tak, wiem że to Anglia a nie Polska, ale jednak też trzeba mieć rezerwę B|

 

Dnia 4.05.2018 o 07:41, S4Home napisał:

No właśnie.

Miałem racji. Szukasz głębi nie punktowosci.

To ten kolega mocno narwany jak do 13 m pakuje RP 280.

Zasugeruje mu że wyszły nowe modele RF 7 Mk III a niech tobie sprzeda te RP.

W tych 13m podejrzewam, że lepszy bas uzyskałby z RP25. Kiedyś słuchałem RF52 w takim pomieszczeniu i miały zadziwiający bas. W 13m z RP280 nie ma możliwości aby było coś innego oprócz ściany dźwięku, ze zlewającym się basem i pewnie całą resztą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to był żart don. Przerost formy nad treścią zdecydowanie.

Dnia 5.05.2018 o 20:49, David 81 napisał:

 Witam problem rozwiązany poprawa akustyki pomieszczenia i bas się znalazł jak trzeba nawet teraz niekiedy jest aż nadto ,wymiana kolumn planowana w niedalekiej  przyszłości ale na wyżej klasy  bo na razie jestem z tych zadowolony, także dziękuję wam wszystkim za porady i pozdrawiam was serdecznie .

A co zmieniłeś?

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...