Skocz do zawartości

KINO DOMOWE DO FILMÓW DO 6 TYS


Xuoort

Recommended Posts

Dzień dobry,

Wiem, że już było wiele podobnych tematów, ale jestem totalnie zielony, a chciałbym sprzęt najlepiej dopasowany, dlatego bardzo proszę o POMOC! :)

Chciałbym zamknąć się w 6 tys, jeśli chodzi o amplituner to z tego co czytałem to zastanawiam się nad Yamaha RX-V385 lub Denon AVR-X2400H proszę o porady który oczywiście jeśli inny to również nie ma problemu :)  Amplituner w granicach 2.5 tys + głośniki 3 tys to dobre połączenie? 

Jeśli chodzi o zestaw głośników to chyba 5.1 ale totalnie tutaj się nie znam tak samo jak kable dlatego proszę o pomoc jakie głośniki do amplitunera.

Mamy w salonie TV + PROJEKTOR(BENQ W1070) chciałbym to podłączyć jednoczenie + dekoder + ps4 i innne dodatki.

Jeśli chodzi o użytkowanie to 70% to filmy oraz mecze 

15% gry

15% muzyka

Salon z aneksem. Z góry dziękuję za pomoc! 

 

Pozdrawiam,

Bartek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podstawowy nacisk jest położony na kino domowe, to koniecznie musi y szukać zestawu z subwooferem. Moim zdaniem najlepiej u Ciebie sprawdzi sięcamplituner Yamaha RX-V683 w połączeniu z kolumnami Audio Pro Avanto HTS 5.0, ewentualnie Jamo S807 HCS lub Polk Audio T531. Jako subwoofer zastosowałbym coś z oferty Klipsch. Będzie to porządne kino domowe, dające także możliwość dobrej klasy odsłuch muzyki.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualną wycenę dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2018 o 00:29, Q21 napisał:

Jeśli podstawowy nacisk jest położony na kino domowe, to koniecznie musi y szukać zestawu z subwooferem. Moim zdaniem najlepiej u Ciebie sprawdzi sięcamplituner Yamaha RX-V683 w połączeniu z kolumnami Audio Pro Avanto HTS 5.0, ewentualnie Jamo S807 HCS lub Polk Audio T531. Jako subwoofer zastosowałbym coś z oferty Klipsch. Będzie to porządne kino domowe, dające także możliwość dobrej klasy odsłuch muzyki.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualną wycenę dla forumowicza.

Czyli Yamaha RX-V683 lepsza od Denon AVR-X2400H? Na odsłuch trochę za daleko, ale proszę o wycenę całego zestawu wraz z dostawą do Gdynia mail:bartekziarek@gmail.com

18 godzin temu, Kubakk napisał:

Ampli i subwoofer to tak minimum 3500 musisz liczyć , 2500 zostaje na pozostałe 5 kolumn , tak więc mega szału nie będzie , ale jeśli nie nastawiasz się na jakość stereo to pewnie branża coś Ci ciekawego znajdzie.

A ile trzeba dać na 5 głośników żeby był szał? :) Wiem że są i takie o wartości mieszkania ale jest znaczna różnica w jakości np jak się dołoży tysiąć czy coś takeigo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xuoort napisał:

ile trzeba dać na 5 głośników żeby był szał?

Lepiej posłuchać samemu niż wydać kase w ciemno. Możesz kupić za 8k i dla ciebie szału nie będzie bo wybierzesz jako lepsze dla siebie te za 5k .Kolumny  czy te tañsze  czy drogie, w każdej półce cenowej grają baardzo różnie od siebe. Jeśli odróżniasz znajomych po głosie, czy diesla od benzyniaka dasz radę w salonie wybrać pod siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Xuoort napisał:

A ile trzeba dać na 5 głośników żeby był szał? :) Wiem że są i takie o wartości mieszkania ale jest znaczna różnica w jakości np jak się dołoży tysiąć czy coś takeigo?

Obstawiam ,że tak 4-5tysi powinno dać radę za pozostałe 5 głośników ,ale wtedy zbliżamy się z budżetem w okolice 8 tysi , wszystko zależne od tego co masz teraz. Bo jak nic to wszystko ponad głośniki z tv będzie dla Ciebie szałem :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Widać że jesteś na początku drogi. 

Bierzesz pod uwagę 385 i x2400 totalnie odmienne amplitunery. I jeden to opel astra a drugi maluch :)

Musisz dowiedzieć salon odsłuchać przy najmniej z frontami czy taki dźwięk ci opowiada. 

Moim zdaniem Yamaha 683 lub Onkyo 676 oraz kolumny dali spektor 6 czy też set magnat shadow 207.

To powinni sprostać twoim oczekiwaniom.

Możesz też wypożyczyć od nas sprzęt do domu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

Finalnie zdecydowałem się na Denon x2400 + 2x Klipsch R-28F + Klipsch R-12SW. Potrzebuję do tego jeszcze środkowego i 2 dodatkowych czy macie jakieś sugestie?

Ewentualnie jakieś komentarze co do wyboru zagra wszystko w kupie? :) Jeszcze nie kupiłem także mogę zmienić ale słyszałem te kolumny na innym ampli i dla mnie bomba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Xuoort napisał:

Dzięki wszystkim za pomoc.

Finalnie zdecydowałem się na Denon x2400 + 2x Klipsch R-28F + Klipsch R-12SW. Potrzebuję do tego jeszcze środkowego i 2 dodatkowych czy macie jakieś sugestie?

Ewentualnie jakieś komentarze co do wyboru zagra wszystko w kupie? :) Jeszcze nie kupiłem także mogę zmienić ale słyszałem te kolumny na innym ampli i dla mnie bomba :)

To, że słuchałeś tych kolumn z innym amplitunerem mogło całkowicie zmienić charakter ich grania. A jeśli był to dużo wyższy model? Po zakupie może się okazać, że już nie będzie tak fajnie..

Wybrałeś ten ampli z kolumnami? Znajdź salon który ma Klipsha i Denona i poproś o podłączenie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś nie zostaje mi nic innego jak powiedzieć ok. Moim zdaniem e tej cenie lepszy wybór to nowe magnaty quantum 727. Są jasne jak klipsche dynamiczne ale nie cykają tak góra. Pamiętaj R to nie seria RP.

Na tyły koniecznie weź dipole r14s z kolei centralny 25 jest przecietny ale tu nic nie zrobisz. Wybitna konstrukcja jest 440c ale to nie ten hajs.

Słuchałeś ich? Nie męczy cię góra?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Top Hi-Fi napisał:

Przy tej skuteczności wszystko je wysteruje.

Jesteś z 3miasta, masz na miejscu skoro salonów (np. nasz w Sopocie :D ). Na twoim miejscu wybrałbym się do nich, powiedział jaki masz budżet/ preferencje i posłuchał co maja do zaproponowania.

 

Dzięki za zaproszenie, a macie na stanie cały sprzęt o który mi chodzi? 

Denon x2400 + 2x Klipsch R-28F + Klipsch R-12SW

+ magnaty quantum 727 do posłuchania 

56 minut temu, S4Home napisał:

No coś nie zostaje mi nic innego jak powiedzieć ok. Moim zdaniem e tej cenie lepszy wybór to nowe magnaty quantum 727. Są jasne jak klipsche dynamiczne ale nie cykają tak góra. Pamiętaj R to nie seria RP.

Na tyły koniecznie weź dipole r14s z kolei centralny 25 jest przecietny ale tu nic nie zrobisz. Wybitna konstrukcja jest 440c ale to nie ten hajs.

Słuchałeś ich? Nie męczy cię góra?

Piotrek

Tak słuchałem i wrażenia super (głównie ROCK ) :) Magnatów niestety nie było na stanie. Tak czytałem o tych 440 że model wyjątkowo udany ale może być do tych kolumn, nie zaburzy to całości? Nie jest tani ale czasem wole dopłacić na coś lepszego, jeśli różnica jest znacząca.

Faktem jest też że słuchałem 15 minut, także może bo dłuższym czasie zacznie męczyć ale pierwsze wrażenia super. Dodatkowo u mnie jest dużo kina domowego, a ponoć w tej cenie do kina nic lepszego nie ma, ale to oczywiści opinie tylko kilku osób z którymi rozmawiałem, każdy może mieć inną :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Xuoort napisał:

Dzięki za zaproszenie, a macie na stanie cały sprzęt o który mi chodzi?

Niestety, nie prowadzimy w/w marek- także z mojej strony mogę Ci tylko zaproponować odsłuch tego sprzętu w innym salonie (co w twojej okolicy nie powinno być problemem) i jeśli będzie Ci się jeszcze chciało wizyta u nas i posłuchanie czegoś konkurencyjnego. Wybór na końcu i tak będzie należał do Ciebie :)

W tym budżecie spróbowałbym połączenia Yamahy z Mission'en,

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/mission-lx-4.html

z amplitunerem Yamahy RX-V683

https://www.tophifi.pl/wiosenna-promocja/soundbary-i-kino-domowe/yamaha-musiccast-rx-v683.html

 

Myślę, że to bardzo ciekawa alternatywa w stosunku do tego co wstępnie wybrałeś i dość odmienne podejście do tematu. Zamiast ciepłego ampli z ostrymi kolumnami na odwrót :)

Mission to stara firma z tradycjami która ostatnio odświeżyła ofertę z dwoma bardzo udanymi seriamii LX i QX. 

LX'y Grają miękko, z dobrze dociążonym środkiem i całkiem przejrzystą górą, natomiast to co je wyróżnia na tle konkurencji to efekt odklejenia się dźwięku od kolumn i to bardzo wyraźny- na tym pułapie jest to wręcz zaskakujące i niespotykane. W połączeniu z dynamiczną Yamaha jest na prawdę fajnie.

 

 

Edytowano przez Top Hi-Fi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Xuoort napisał:

Dzięki, ale nie jestem pewien czy Yamaha 683 się dla mnie nada. Zdaje się że potrzebuję 2x Hdmi Out ze względu na TV + Projektor dlatego wybrałem Denon x2400. Yamaha zdaje się że ma tylko jedno.

Racja. Niebawem wchodzą nowe modele i następca RX-V685

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-musiccast-rx-v685.html

będzie miał już na wyposażeniu 2x HDMI out. Możesz na razie oprzeć się na odsłuchu modelu RX-V683- amplitunery z roku na rok dostają nowe funkcje, jednak brzmienie jest podobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2018 o 13:43, Xuoort napisał:

Pytanie co znaczy niebawem, czyli od kiedy będziecie mieli dostępne? A druga sprawa nowy model a cena starego? :) Duża różnica w cenie będzie? 

Sugerowana cena detaliczna nie ulega zmianie, natomiast w kwestii na kiedy będę mógł Ci odpowiedzieć dopiero po weekendzie (aktualnie trwają targi Hi-End w Monachium i wszystkich tam wywiało).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...