Skocz do zawartości

Słuchawki dokanałowe ~200zł


Recommended Posts

Witam, poszukuję słuchawek dokanałowych w budżecie do około 200zł. Na co dzień korzystam z Hyperx Cloudów, z których jestem bardzo zadowolony lecz chciałbym się zaopatrzyć w inne słuchawki, które będą dla nich alternatywą podczas wyjazdów itd., kiedy razem z laptopem nie będę targać tamtych słuchawek. Będę z nich korzystał głównie przy laptopie/PC, rzadziej z telefonem. Jeżeli chodzi o muzykę do jakiej będą przeznaczone - będzie to głównie metal/rock, lecz często korzystam z komunikatorów typu Discord i gram w różnego rodzaju gry więc zależałoby mi aby miały one również w miarę przyzwoity mikrofon. Jeżeli chodzi o bardziej szczegółowe preferencje co do parametrów technicznych słuchawek to nie jestem w stanie się zbytnio określić gdyż jestem trochę zielony w tym temacie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc szczerym to bardziej skłaniałbym się ku czemuś dostępnemu na rynku trochę dłużej. Trochę poczytałem na temat tych KZ ZS10 i z tego co widzę opinię są bardzo mieszane. Dodatkowo dużo osób zarzuca im, że są bardzo niewygodne.  Z dostępnością w Polsce również jest problem na chwilę obecną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydają się bardzo interesujące, zastanawia mnie tylko czy dobrze będą sobie radzić z pc gdyż jako docelowe źródło ich użytkowania wszędzie podane są smartfony. Dodatkowo znalazłem je na zagranicznej stronie z tanią dostawą do polski w ceni 140 zł i zastanawiam się gdzie tu jest haczyk :D LINK

Edytowano przez Geriah
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że są przewidziane do współpracy z smartfonami związane jest z tym, że posiadają pojedynczy wtyk 4 pin i mikrofon z pilotem do obsługi telefonów. W przypadku komputerów popularniejsze są 2 osobne wtyczki jack. Wtedy potrzebna jest do nich odpowiednia przejściówka, gdy chcemy korzystać z mikrofonu. Niektóre laptopy posiadają wyjście dźwięku i wejście na mikrofon w postaci takiego pojedynczego gniazda. Na tej stronie napisano >> Application: Computer,Mobile phone,Portable Media Player,Sport << . Jak widzisz nie powinny stwarzać problemów i z tego co wiem nie są to słuchawki zbyt wymagające od źródła. Do tego wygląda na to że nie są tam obecnie dostępne. Na aliexpress są w podobnej cenie co z oficjalnej dystrybucji u nas w kraju. Niższa cena jest związana z tym że u nas dochodzi vat i cło dla importerów. Przez to zwykle ceny u nas są sporo wyższe. Chiny dotują dostawy dla ich sklepów i przez to dostawa może być darmowa. Ich cena jest na takim poziomie że po kontroli celnej może się okazać ze będziesz musiał na poczcie dopłacić vat. Jeśli dostawę wybierzesz firmą kurierską to ona może sobie dodatkowo policzyć opłatę za dostarczenie i odbiór z kontroli celnej. A ten sklep miewa czasem różne rzeczy w cenach bardzo atrakcyjnych i to zawsze oryginalne. To jest duży sklep internetowy i jeśli mają atrakcyjna cenę to dużo sprzedają i zapewne z tego powodu mogą mieć niskie ceny zakupu jeśli biorą sporo towaru. Obawiam się ze mogą już ich nie mieć w przyszłości a ~200 zł za nie jest bardzo atrakcyjną ceną. nic dziwnego że jeśli sprzedawali je ostatnio w takiej cenie to je wyprzedali w Geabest. Pewną wadą zakupu w Chinach jest zwykle dość długi czas dostawy. Jednak w skrajnych przypadkach bywa ze coś co kupimy dotrze do nas w 2 tygodnie i z Chin może również dotrzeć w podobnym czasie. Jednak na ogół przesyłki z naszych sklepów dochodzą w ciągu do kilku dni a z Chin w ciągu kilku tygodni. Nie jest też regułą ze wszystko w Chińskich sklepach jest taniej niż w naszych, mimo ze produkty mogą stamtąd pochodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że spliter z linku nr 2 to nowszy model , który rożni się tylko obecnością nakładki ferrytowej, której zadaniem jest zapobieganie przenikaniu szumów z zakresu bardzo wysokich częstotliwości ( ponadakustycznych ). Teoretycznie powinno to zabezpieczać przed niestabilną pracą tranzystorów. Chyba pierwszy raz w życiu widzę coś takiego na takim soliterze. Jednak na przewodach coś takiego można czasem spotkać. Świadczy to o staranności producenta o szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną moją obawą dotyczącą Fidue A65 jest ich mikrofon, słyszałem próbki nagrań dźwięku na paru recenzjach i niestety jego jakość nie jest zbyt dobra. Czy znalazłaby się jakaś pozycja z dosyć dobrym mikrofonem w takiej cenie? Czy w ogóle w słuchawkach dokanałowych można się spodziewać czegoś w miarę przyzwoitego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mikrofon to częstym problemem jest nie tyle jakość samego mikrofonu, co jego współpraca z układami wejściowymi do których się go podłącza. Inna sprawa że są mikrofony które mają z tym mniej problemów a inne większe. Jednak niema co oczekiwać niewiadomo jakiej jakości mikrofonu w słuchawkach tego typu. Za przyzwoity mikrofon trzeba zapłacić mniej więcej tyle co za te słuchawki. Spory wpływ na działanie mikrofonu ma jakość jego zasilania.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...