Skocz do zawartości

Niskobudżetowe słuchawki douszne


Recommended Posts

Witam

Przedwczoraj straciłem, po półrocznym użytkowaniu Brainwavz Delta. Bardzo spodobały mi się pianki Comply w tym przypadku S-400 dodawane do nich. Byłem pozytywnie zaskoczony ich wygodą na tyle, że jak i się zniszczyły to dokupiłem drugie. Wczoraj zacząłem szukać i okazało się, że nie mam pojęcia co chcę dlatego piszę tu. Zależy mi na słuchawkach dobrze brzmiących. Najlepiej z tymi piankami lub innym takim systemem, który zapobiegnie wypadaniu mi ich z uszu. Szukam czegoś nowego, czegoś co mnie zaskoczy. Słucham dużo hip-hopu czasami pop lub R&B. I jeszcze cena, która nie pozwala na za wiele czyli tak 100zł. Poprawcie jeżeli coś źle napisałem.

Edytowano przez Atpiom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to logicznym wyborem mogły by być Brainwavz Jive. Jeśli chcesz więcej basu to SNAB OVERTONE EP-101M mogą być lepsze. A do czego będziesz je podłączał ? Bo może warto pomyśleć o czymś zupełnie innym. Pianki można dokupić osobno. W takiej kwocie można kupić znacznie lepsze KZ ZS5 i pianki do nich osobno. Jednak te słuchawki nie zagrają z zbyt jasno grającą elektroniką i taka która źle współgra z driverami armaturowymi.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączany kabel można spotkać w słuchawkach wyższej klasy. W przypadku uszkodzenia można go łatwo wymienić na nowy lub inny. Do tych słuchawek można kupić kable z srebrzonej miedzi i wyposażone w odbiornik bluetooth z APTX, który w połączeniu  z nimi daje słuchawki bezprzewodowe. ZS5 to słuchawki o charakterze monitorowym, czyli zapewniające dźwięk z dużą ilością informacji, do tego mają silny nisko schodzący bas. Nieco lepsze od nich i trochę droższe są KZ ZS6 w metalowych obudowach w podobnej konfiguracji. Trochę tańsze i troche bardziej rozrywkowe w brzmieniu są KZ ZSR. To nadal dość podobne brzmienie. Z ciekawych słuchawek przychodzą mi do głowy np. Xiaomi Hybrid Iron lub nowsze Xiaomi Hybrid HD. Jedne i drugie są bardzo dobrze wykonane. Maja jednak inne brzmienie. Pierwsze z nich są rozrywkowe z mocnym basem. Drugie to brzmienie bardziej monitorowe z dość liniowym basem i te mogą być dla wielu ludzi nie dość basowe. Z takich mniej basowych ciekawie wyglądają E-MI CI880 zwane też TIMMKOO C630. Ostatnio można kupić za ~125 zł TIN Audio T2. Trochę lepsze od poprzednich, oparte o 2 przetworniki dynamiczne. Te mają wymienne kable lecz bez opcji z mikrofonem w standardzie. Również niezbyt dużo basu. Po zamknięciu otworu dekompresyjnego jest go więcej. Wiele zależy od tego co ktoś lubi. Do muzyki którą słuchasz Brainwavz Jive,  SNAB OVERTONE EP-101M i KZ ZS5 wydają się optymalne. Zapewne wielu ludzi wybrało by inne słuchawki jako lepsze ,a te okazały by się porażką dla innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałam ZS5 i to naprawdę fajne słuchawki, ale niestety i u mnie opinie o wygodzie się sprawdzają, podobnie z resztą z ZS6 i ZST. Słuchawki są dość duże i ciężkie, u mnie nawet krótka sesja odsłuchowa wiąże się z dyskomfortem i wysuwaniem z uszu. Szkoda, bo są niezłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci się wysuwały z uszu to znaczy że źle ukształtowałeś odcinki drutu z pamięcią kształtu. Takie rozwiązanie sprawia że ich ciężar powinien się rozłożyć na górnej części nasady ucha i powinno zapobiegać ich wysuwaniu się z ucha. Do tego prowadzenie kabla nad uchem zapobiega efektowi mikrofonowania kabla.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno napiszę jak się sprawują lecz to dopiero jak sprzedawca tych delt mi napisze czy przyjmie je na gwarancję czy nie. Ale jak teraz patrzyłem to nie wiem czy nie dołożyć i kupić te ZS w metalowej obudowie bo te strasznie mnie odrzuciły tymi łączeniami (załącze zdjęcie). Które to były w tej metalowej obudowie i czy opłaca się je bardziej niż te ZS5?

IMG_20180503_141100.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze kwestia skali. Te 2 odcinki proste połączenia maja 8 i 9 mm. U mnie jest również taka szczelina choć równa jak w dolnej części. To jest na prawdę bardzo wąska szczelinka która jest zamknięta wewnątrz. Prawdę powiedziawszy nawet nie zwróciłem na nią uwagi. ZS6 są nieco lepsze, lecz bardzo podobne. Moim zdaniem dopłata jest warta poprawy jakości dźwięku i wykonania, lecz wielkiej rewolucji pomiędzy nimi niema.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...