Skocz do zawartości

Co do gósników AE109


JanŻak

Recommended Posts

Kłaniam Szanownemu Forum.

Jestem już w posiadaniu najnowszych kolumn Acoustic Energy AE109. Obecnie chciałby coś do nich dobrać. Zdecydowanie ma to być ampli, a na tapecie są Onkyo TX-8250 i Yamaha R-N803D. Podstawowa różnica miedzy nimi to cena i moje pytanie brzmi czy usłyszę tą różnicę na tych głośnikach? Oczywiście będą robił odsłuchy, ale chciałbym poznać też Wasze opinie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pierwsza kwestia to z jakim piecem słuchałeś tych kolumn , że się właśnie na nie zdecydowałeś...bo to ułatwi dobór amplitunera.

Co do Twoich pytań te kolumny są dość analityczne, więc raczej bez problemu usłyszysz co je będzie napędzać. Niemniej faktycznie czy jest sens podpinać te kolumny do  drogiego urządzenia, to faktycznie pytanie otwarte.  Co do Onkyo 8250  mam mieszane uczucia czy brzmienie z AE nie będzie zbyt dokładne i analityczne, techniczne - choć w pewnych aspektach atrakcyjne i zależne od gustu, czy gatunków muzycznych.  Yamaha ma według mnie bardziej dojrzały dźwięk( lepsza średnica, wyższy bas), wydaje mi się też że może bardziej pasujący do tych AE. Jednak kupując RN803 warto by wybrać kolumny z wyższej półki niż te, tak aby 803 mogła pokazać swe możliwości. Sugerowałbym więc model RN602 brzmieniowo dość podobny do 803, wydajnościowo także, a więc nieco złagodzi ostrość AE, a jakościowo( brzmienie) i softowo( oprogramowanie) jest jednak na nieco wyższym poziomie niż  Onkyo.

Jeśli różnica ceny między 803, a 602 to dla Ciebie drobne to weź 803. Jak jednak te parę stów jest istotne, to bez  większych "strat jakościowych" bierz Yamahę 602, a za resztę kup  jakieś CD.

Trzeba też pamiętać o dobrym ustawieniu sprzętu w pokoju. Zła akustyka i złe ustawienie sprawią, że  nie zagra poprawnie nawet sprzęt o wiele droższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie dziękuje za wypowiedź :)

Do tej pory kolumny były napedzane przez Pioneer SX-S30DAB i dzwięk bywał męczący. Pozbyłe sie już go, ale kolumny zostały. Teoretycznie istnieje możliwość, że mógłbym je zwrócić i zamiast 803 kupić 8250 lub 602 plus acousticy AE309 (rozmiar niestety ma znaczenie) co cenowo powinno wyjść podobnie. 803+AE309 to juz niestety poza budżetem.

Pytanie co może zrobić większą różnice: ampli 803 czy kolumny AE309?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mplitunery sieciowe pioneer i onkyo to w zasadzie bratnie konstrukcje i džwięk będzie tu w zasadzie identyczny, jeśli nie ten sam. Jest jeszcze model 8270  ale poza dodaniem w nim wejść hdmi( ech dziwna ta potrzeba rynku to hdmi w audio;)) brzmienie jest w podobnej konwencji.

Wiem co zwykle piszą sklepy, niemniej mając w domu na testach onkyo i yamahe , to 602 zagrała lepszym wypelnieniem dołu i średnicy. Góra też nieco łagodniejsza. Trzeba jednak brać pod uwagę że to kolumny mocno narzycają swój styl( nieco bardziej niż piec). A kolumny AE majâ charakter-ek i z onkyo/ pionkiem tylko go podkreślisz, z tą yamahâ nieco skorygujesz.

Jak planujesz kable głośnikowe to też nie ,,srebro,, tylko coś łagodnego typu Melodika PR 2x2,5mm.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...