Skocz do zawartości

Stereo głównie pod metal do 2000


Satanael

Recommended Posts

Witam,

jestem nowy i  zielony w te klocki. Przewaliłem wiele postów i zgłupiałem jeszcze bardziej. Wiem takie tematy przewinęły się milion razy i o ten milion za duże. Powinien być jeden zestaw i pozamiatane.

Sprzęt używany, pomieszczenie 20 mkw z czasowym wylotem na podwórze pod grilla, kwota jw. wolał bym nie przekraczać.

Głównie słucham melodyjnego death metal/metalu, trochę rocka ale i czasem pianów, symfonii.

Zestaw będzie rozbudowywany, na chwilę obecną myślałem nad wzmacniaczem i kolumnami pod PC. W domu mam stary sprzęt, ale to zabytek nie da się na nim słuchać. Aktualnie słucham na słuchawkach superluxa hd681 i nowej karcie. Zastanawiam się nad kolumnami JBL, dali, ae, paradigmy, ale same skrzynie przekroczą budżet. Wzmacniacz yamaha, sony, marantz, nady, ale tu też wzmacniacz zamyka budżet;/ Jak by ktoś słuchał podobnej muzyki na sprzęcie niskobudżetowym i mógł coś polecić, było by super.

Jeszcze kilka postów i wyląduję w wariatkowie:)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet jak w temacie: 2000 PLN?

Nie mam wielkiego doświadczenia ale przez kilka miesięcy miałem wzmacniacz Rotel 960-BX i z moimi ówczesnymi Dali 850 świetnie oddawał dźwięk wszelkich gitar i perkusji. Był to świetny zestaw do metalu i muzyki elektronicznej. Gorzej z ceną bo Dali 850 to jakieś 1700 zł a Rotel 960 BX to ok. 800 zł. Z całą pewnością te Dali są rozwojowe i kiedyś mógłbyś zmienić wzmacniacz na lepszy. Dla mnie ten rotel był za twardy i suchy, ale do metalu chyba taki jest potrzebny.

Edytowano przez Chojrak12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy sprawdzić co to za skazy w głośnikach. Szczególnie negatywnie na dźwięk wpływają wgniecenia membran lub kopułki, nawet jeśli są wyprostowane. Membrana nie ma wówczas właściwej sztywności i podczas głośniejszych dźwięków zaczyna się łamać wydając trzeszczenia. testy należy wykonywać przy niezbyt złożonym dźwięku np pianina i przy znacznej głośności. Mniej istotne są uszkodzenia zawieszenia membrany. W Dali 850 zawieszenie w głośnikach Vify jest z gumy i nie parcieje jak w przypadku pianki. Warto posłuchać i sprawdzić bo cena jest bardzo okazyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tych Dali, nawet jeśli mają uszkodzenia, byłaby kusząca ale 850 nie nadają się za specjalnie pod tego typu muzykę, są zbyt miękkie, trochę rozłożyste. Z bardzo dobrych i tanich kolumn pod tego typu muzykę, na myśl przychodza mi Celestion F28 lub F38 albo Infinity Kappa 6.2 lub 6.1, moze 7.1 lub 7.2 jeśli się trafią tanio. Paradigmy - miałem kilka modeli - szczerze, z perspektywy czasu odradzam. Fakt że pod tą muzykę są dobre, ale są od nich lepsze. Mój kolega skończył właśnie na Celestionach poszukiwania kolumn do cięższego rocka, power metalu. Jakość zadziwiająca za śmieszne pieniądze, grały lepiej niż moje (wtedy jeszcze) Paradigm 9v5. Kappy są jeszcze lepsze w tych klimatach, tylko wymagają konkretnego, mocnego wzmacniacza, no i nie wiem czy bierzesz w ogóle pod uwagę kolumny ok 25 letnie. Jeśli tak to polecam je w pierwszej kolejności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, a co polecicie do zasilenia? Rotel, Denon, Harman który model?

Kilka kolumn mam już do odsłuchania, teraz trzeba je czymś napędzić. To też ma spory wpływ, np sam zakup superluxów nie wiele poprawił, ale zmiana karty w PC na lepszą poprawiła dźwięk diametralnie. Stare znane kawałki zacząłem odkrywać na nowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, szczubik napisał:

Celestion ok, ale nie te, to zwykła popierdółka na mini głośniczku 10cm. Uprzedzając pytanie - F30 też sobie odpuść. To nie ma nic wspólnego z tymi Celestion jakie są godne polecenia.

Edytowano przez don
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jednak będzie zamian planów. Boję się że po moim odsłuchu pogra to chwile i sz.... trafi sprzęt, bo nie wyłapie wszystkich wad (pierwszy raz obsłuchiwał bym pod tym kontem sprzęt). Kupię sprzet nowy i kwota 4-5  tys zł.

Co polecacie z nowego w tym przedziale (tak jak wyżej wzmacniacz i kolumny). I jakiś większy dobry sklep najlepiej w okolicy Podkarpacia, by odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, w tej kwocie to już naprawdę można kupić super ale używany sprzęt, Który kiedyś kosztował około 8k-10k. Zastanów się, bo jak ktoś kupuje tak drogie audio to zazwyczaj bardzo dba. Na Twoim miejscu zostałbym przy opcji używany i do 2k dołożył np. 1,5k-2k. Wzmacniacz do 1k-1,3k, Kolumny do 20m2 (Monitory + standy)1,5-2k, DAC używany około 400zł, za resztę przewody. Ma to sens? Moim zdaniem tak. Używane znowu tak często się nie psuje. Serwis też jest w miarę tani. Ale to jakby co.

Kolumny jakbyś wybierał to najlepiej na zawieszeniu gumowym, na dobrych przetwornikach. Kolumny podstawkowe, dlaczego? Ponieważ w mniejszych konstrukcjach zaoszczędzono na obudowie i często producenci wkładają lepszą elektronikę.

Przy kupnie nowego w budżecie około 5000zł tracisz około 800-1500zł przy odsprzedaży, a to już dużo.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, 1Ender napisał:

Cześć, w tej kwocie to już naprawdę można kupić super ale używany sprzęt, Który kiedyś kosztował około 8k-10k. Zastanów się, bo jak ktoś kupuje tak drogie audio to zazwyczaj bardzo dba. Na Twoim miejscu zostałbym przy opcji używany i do 2k dołożył np. 1,5k-2k. Wzmacniacz do 1k-1,3k, Kolumny do 20m2 (Monitory + standy)1,5-2k, DAC używany około 400zł, za resztę przewody. Ma to sens? Moim zdaniem tak. Używane znowu tak często się nie psuje. Serwis też jest w miarę tani. Ale to jakby co.

Kolumny jakbyś wybierał to najlepiej na zawieszeniu gumowym, na dobrych przetwornikach. Kolumny podstawkowe, dlaczego? Ponieważ w mniejszych konstrukcjach zaoszczędzono na obudowie i często producenci wkładają lepszą elektronikę.

Przy kupnie nowego w budżecie około 5000zł tracisz około 800-1500zł przy odsprzedaży, a to już dużo.

Liczę się z tym, ale nie chcę wpaść na minę. Posłucham kilka dni i okaże się, że co trzeszczy.

 

15 godzin temu, S4Home napisał:

Pioneer a30 + wxad10 + heco 700 lub magnat quantum 725.

Odsłuchaj w domu. W salce odsłuchowego nie ma znaczenia jaki wzmacniacz podłączysz. U ciebie i tak będzie inaczej.

Piotrek

wxad10- takiego wynalazku nie potrzebuję, Heco Aurora? Myślałem też nad Canton CHRONO i kilkoma innymi, ale z pamięci nie wymienię za dużo się na raz tego na przewalałem.

Co do odsłuch to zdaję sobie sprawę, że u mnie sprzęt będzie inaczej śpiewał. Odsłuch w domu dobra sprawa, tyle że nie mam żadnego podparcia jak ma grać, wypożyczenie dobrych kilku zestawów..., nawet sobie tego nie wyobrażam.

Dzięki za podpowiedzi, już trochę się tych sprzętów nazbierało. Prawdopodobnie jak czas pozwoli w następnym tygodniu odwiedzę jaki salon, posłucham i już bedzie mam nadzieję bliżej końca poszukiwań.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...