Skocz do zawartości

Kolumny do kina domiwego


OG

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Pokoik 15m2 typowa wielka płyta. Amplituner docelowo onkyo 686. Chcę powoli rozbudować system do 5.1. Szukam obecnie frontów (białe), budżet do 1200 zł. Obecnie myśli krążą koło Pylon Pearl 20 a Jamo 805 hct. Jakieś sugestie? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zwrocilbym Twoją uwagę na dwie polskie bardzo ciekawe konstrukcje. Na pewno Pylon Audio, ale zdecydowanie model Pearl 25 lub STX Electrino 150. Pearl 25 to nieporównywalnie lepsza brzmieniowo kolumna niż Pearl 20. Wiem, że cena wyższa, ale jeśli zależy Ci na dobrym systemie audio, przemyśl moją propozycję.

W przypadku pytań oraz indywidualnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jedne ani drugie.

To granie równe mało dynamiczne zwłaszcza z amplitunerem. 

Potrzebujesz czegoś bardziej z charakterem.

Poszukaj używanych elac fs77.

Czad!!

Piotrek

Nie preferuję używanego sprzętu, no i następny warunek - białe. Rozumiecie, kobieta :-)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

moim zdaniem do tak małego pomieszczenia tylko kolumny podstawkowe. U nas możesz posłuchać w takiej cenie kolumny podstawkowe Indiana Line Tesi 262 dostępne w kolorze biały połysk (nie okleina, a lakier!) https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-tesi-262.html

a także Mission LX-2 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/mission-lx-2.html

 

Zapraszamy

Edytowano przez Top Hi-Fi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2018 o 08:09, S4Home napisał:

Ale to ma być komplet kinowy a nie dwie kolumny.

Po co komu dwie kolumny do ampli AV?

Piotrek

W 1 poście pisze jak byk

Dnia 1.05.2018 o 02:20, OG napisał:

 

Witam wszystkich.

 

Pokoik 15m2 typowa wielka płyta. Amplituner docelowo onkyo 686. Chcę powoli rozbudować system do 5.1. Szukam obecnie frontów (białe), budżet do 1200 zł. Obecnie myśli krążą koło Pylon Pearl 20 a Jamo 805 hct. Jakieś sugestie? Pozdrawiam

 

Hmm.. czyli jak ktoś szuka frontów to na siłę mamy wciskać cały komplet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie sugestie. Monitory- może i fajna sprawa, lecz na podłodze ich nie postawię . Trzeba będzie kupić jakieś podstawki, a to znowu koszt (szukaj też i białych). Myślę że te magnaty mogą być spoko. Jeszcze zostaje się dogadać z jakimś salonem na odsłuch oraz docelową dostawę komponentów (cena).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tok rozumowania masz prawidłowy :)

Moja sugestia , warto jest zainwestować w najlepsze fronty w ramach budżetu , bo jak po paru latach znudzi Ci się KD, i będziesz chciał wrócić do starego dobrego stereo, to będziesz miał już jakaś bazę. Niezależnie, czy dołożysz oddzielny system stereo, czy pozbędziesz się amp. KD na rzecz wzmacniacza.

I jeszcze jedno, radzę skorzystać z oferty S4Home i wypożyczyć kolumny do odsłuchu w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tok rozumowania masz prawidłowy
Moja sugestia , warto jest zainwestować w najlepsze fronty w ramach budżetu , bo jak po paru latach znudzi Ci się KD, i będziesz chciał wrócić do starego dobrego stereo, to będziesz miał już jakaś bazę. Niezależnie, czy dołożysz oddzielny system stereo, czy pozbędziesz się amp. KD na rzecz wzmacniacza.
I jeszcze jedno, radzę skorzystać z oferty S4Home i wypożyczyć kolumny do odsłuchu w domu.
Audiofilem nie jestem, nie mam też specjalnie czasu na odsłuch stereo i delektowanie się dźwiękiem. Przerabiałem to 20 lat temu w samochodzie (z racji iż większość czasu spędzałem w pojeździe) i dobrze wiem że temu szaleństwu nie ma końca . Jak większość nie lubię przepłacać to też i szuka się najlepszej propozycji w danym przedziale cenowym. Najlepiej jest zasięgnąć języka by obrać sobie punkt startowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ma się charakteryzować doinwestowany centralny? Na co zwracać uwagę? Czy warto brać centralny z jednej parafii a resztę z innej?

Sorki mój błąd. Rozbudowa z czasem. A więc ok. 
Jak chcesz odsłuchiwać fajnie kino to zainwestuj w suba i centralny a reszta byle by nie była totalnym dnem. Tym sposobem zbudujesz mocne kino tanim kosztem.
Piotrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...