Skocz do zawartości

Nie działają kolumny podłączone do amplitunera marantz nr1603


Recommended Posts

Witam wszystkich formułowiczów.Zakupiłem niedawno kolumny polk audio t531 5.0,i są te kolumny podłączone do amplitunera marantz nr 1603.Przez dwie kolumny idzie głos,a prze pozostałe trzy nie idzie.Nie wiem jak zmienić opcję w amplitunerze żeby szedł glos przez te 5 głośników,a nie tylko przez dwa.Bo podejrzewam że to wina nie przestawienia w amplitunerze jakiejś opcji.Proszę o pomoc.I dziękuję za pomoc w wyborze kolumn do amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ustawiłem.Teraz jedzie głos przez 5 głośników.Dzwoniłem dzisiaj do was i Pan mi podpowiedział żeby w speakers ustawić kolumny centralny i surround.I to zrobiłem,potem nacisnołem przycisk sound mode na przednim panelu amplitunera i wybrałem PL2 Mv.I działa wszystko jak należy.Dziękuję.

Proszę temu Panu co rozmawiał ze mną przez telefon podziękować za wytłumaczenie że trzeba w speakers ustawić.

W instrukcj kturą mam tylko jest jak podłączyć do telewizora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.05.2018 o 09:53, Paweł Sawicki napisał:

Już ustawiłem.Teraz jedzie głos przez 5 głośników.Dzwoniłem dzisiaj do was i Pan mi podpowiedział żeby w speakers ustawić kolumny centralny i surround.I to zrobiłem,potem nacisnołem przycisk sound mode na przednim panelu amplitunera i wybrałem PL2 Mv.I działa wszystko jak należy.Dziękuję.

Proszę temu Panu co rozmawiał ze mną przez telefon podziękować za wytłumaczenie że trzeba w speakers ustawić.

W instrukcj kturą mam tylko jest jak podłączyć do telewizora.

PL2 Mv to chyba prologic, a ma być Dolby Digital lub DTS, gdzie każdy dźwięk idzie indywidualnie do każdej kolumny. Prologic to sztuczne rozbicie przestrzenne na podstawie sygnału stereo, lipa w porównaniu z DD / DTS. Inna sprawa, że trzeba sprawdzić u źródła, czy film jaki oglądasz ma w ogóle dźwięk 5.1 czy tylko stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wielkie dzięki że chce się Tobie poświęcić dla mnie czas.Bóg zapłać.

Jak puszczam z YouTube testowy filmik 5.1.Naipierw przez kolumny podłogowe idzie dźwięk później centralny a potem idzie przez serandy.Ale zamiast przez serandy to idzie dźwięk przez kolumny podłogowe.Czemu tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...