Skocz do zawartości

Centrum rozrywki w salonie


pendrive

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

niedługo będę urządzał salon w nowym mieszkaniu i chciałbym prosić o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu.

Za cały zestaw (tv, stereo 2.0/2.1, konsola do gier) chciałbym się zamknąć w +/- 8000 zł. Zależy mi na jak największych możliwościach zestawu z naciskiem na bezprzewodowość oraz tego żebym nie musiał przepinać jakichś kabli, gdybym chciał np. zamiennie używać głośników wbudowanych w tv (np. do dvb-t) i stereo (np. do netflixa)

Kompletu planuje używać do:

  1. muzyki
    • głównie spotify/tidal - odpalany bezprzewodowo z iphone (to oczywiście przy wyłączonym tv)
    • bezprzewodowy streaming audio z komputera stacjonarnego z windowsem (a w przyszłości pewnie zastąpi go macbook) - zarówno pliki z dysku, jak i jakiś youtube/soundcloud itd. - słyszałem coś o widi, dlna, ale jestem zielony (też bez włączania tv)
    • bardzo sporadycznie coś z cd - pytanie 1: Czy wykorzystam do tego konsolę np. xbox one s? Tak żeby nie włączać do tego tv.
    • w przyszłości nie wykluczam dokupienia gramofonu
  2. video (jak wcześniej wspomniałem chciałbym móc się płynnie przełączać pomiędzy dźwiękiem z tv, a zestawu stereo, np. z użyciem pilota czy iphone jeśli możliwe)
    • netflix (ze smart tv)
    • youtube (ze smart tv)
    • dvb-t
    • streamy z internetu przez pc/macbook (jakieś weeb.tv czy meczyki.pl) - pytanie 2: Wie ktoś jak to zrobić bezprzewodowo? Z możliwością pominięcia stereo - tzn. dźwięk może być tylko z tv
  3. gry (także z dźwiękiem z tv zamiennie ze stereo)
    • prawdopodobnie kupię xbox one s, ale jeszcze zobaczę

 

Sprzęt grający chciałbym kupić na dłużej, ale kiedyś prędzej lub później zamienię telewizor na projektor, przy założeniu, że wymagania u góry się nie zmienią. Wtedy pojawią się problemy z tym jak najwygodniej ogarnąć netflixa, youtuba, dvb-t tak żeby nie ciągnąć kabli przez pokój... - pytanie 3: Ma ktoś fajnie połączone stereo z projektorem i konsolą oraz możliwością bezprzewodowego przesyłu dźwięku/obrazu z kompa/telefonu?

Obecnie nie mam żadnego sprzętu. Kupię więc:

  • TV (prawdopodobnie 55" Samsung MU7002) ~3.5k zł
  • konsola (prawdopodobnie xbox one s) ~1k zł
  • głośniki - celowo nie chciałbym jeszcze rozmawiać o modelach, ale będzie to 2.0 z możliwością dołożenia suba kiedyś
  • elektronika czyli główny cel tego postu - pytanie 4: Co jeszcze będzie potrzebne, żeby spełnić moje wymagania? Amplituner sieciowy? Czy coś pokroju tx-8150 się sprawdzi w moim przypadku? Czy bez hdmi się jednak nie obejdzie? Jakieś dodatkowe urządzenia typu chromecasty, apple tv itd. będą potrzebne?

Teoretycznie na kolumny i amp zostaje mi 3500 zł, ale jeśli będzie trzeba/warto nagiąć tą kwotę, to dołożę. Rozważę również sprzęt używany.

pytanie 5: Gdzie w Krakowie mogę się umówić na odsłuch, jak już będę na etapie doboru kolumn?

Trochę się rozpisałem, więc dziękuję z góry za poświęcony czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej w tej cenie masz wybór szeroki jak Wisła. Musisz iść do salonu i odsłuchać.

Onkyo 8270 + elac uni fi 

Yamaha RN 803 + heco aurora 700

To jedynie przykłady na zachętę. Serio jest tego cała masa. 

Jeśli nie chce ci się jeździć to napisz do nas to wypożyczymy sprzęt do odsłuchu domowego. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w pełni zgodzę się z propozycję kolegów powyżej, szczególnie z konfiguracją Onkyo TX-8270, chociaż połączyłbym ten amplituner z Heco Aurora 700. Yamaha R-N803D to bardzo dobry, może nawet lepszy dźwiękowo amplituner od Onkyo, ale nie posiada wejść i wyjścia HDMI co w dużym stopniu skomplikuje Twoje połączenia i funkcjonalność, na której Ci zależy. Jako alternatywa do Heco, zaproponowałbym Ci jeszcze kolumny Pylon Audio Sapphire 25 oraz Monitor Audio Monitor 300.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań, wypożyczenia oraz indywidualnej wyceny, służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...