Skocz do zawartości

Soundbar do 2500 zł / 25m2


Kajt

Recommended Posts

Panowie,

Szukam soundbara do nowego mieszkania.

Pokój, który będzie napędzał soundbar to ok. 25m2.

Z rzeczy ważnych:

- będzie bardzo dużo słuchania muzyki. Zależy mi na dobrym, ale nie tłumiącym reszty basie. Muzyka to: rap, rock, elektronika (w owej kolejności) 

- zależy mi na jak najlepszej jakości przestrzennej w filmach i serialach

- multimedia / gadżeciarstwo różnej maści- lubie rzeczy które są intuicyjne i mają "bajery"- apki, konfiguracja itp.

- Poniżej będą kandydaci w bardzo dużym rozstrzale cenowym (wraz z moimi "za i przeciw"), ale najbardziej zależy mi na jakość --> cena. Jeśli głosów za będzie za najdroższym wariantem to czemu nie, ale jednak oscylujemy w kategoriach CENA --> JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Proszę o wasze opinie i z góry wielkie dzięki za pomoc!

Nazwa:                                        Cena:               Komentarz:

Polk Audio MagniFi Mini             1400                 Świetny design; podobno genialna jakość; cena; zastanawia mnie czy może być aż tak kolorowo aby spełniało moje wymagania

JBL BAR 2.1                                1500                 Jakość/cena; bardzo mi zależy na porównaniu do 3.1 i Yamaha YAS-207

Yamaha YAS-207                        1700                 Faworyt; jakość/cena, multimedia; bardzo pozytywne opinie; martwi mnie czy bas wyrobi w muzyce

Denon DHT-S514                        1800                 Boli mnie, że stary sprzęt; brak wyświetlacza; podobno lepszy o wiele od JBL BAR 2.1, jakość/cena

JBL BAR 3.1                                 2200                Faworyt jeśli chodzi o górną półkę; opinie świetne; bardzo dużo basu, ale nie wiem czy aż tyle jest mi potrzebne  

JBL SB450                                   2400                Takie... nie mam zdania podobno dobre, ale czy warto inwestować? Czy aż tak różni się od 3.1? Liczę na waszą opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie ma to być sounbar, to wybierałby pomiędzy Jbl Bar 3.1 a Polk Audio Magni Fi Max SR z naciskiem na ten drugi. Mam jednak duże wątpliwości, czy zaakceptujesz wyraźne kompromisy jakościowe przy odsłuchu muzyki. Soundbary to świetne, proste w konfiguracji rozwiązanie, uzupełniające telewizory, które same z siebie oferują zazwyczaj koszmarny dźwięk. Natomiast są to głośniki dedykowane do filmów. Muzyka nie zabrzmi na nich dobrze. Wspomniałeś o słuchaniu muzyki, pomysł o trochę wyższym budżecie i zbuduj dobry system, oparty na amplitunerze i klasycznych kolumnach. Niech przykładem będzie Yamaha R-N402D z kolumnami STX Electrino 250 lub Magnat Shadow 207. To niewiele wyższe ceny, a jakość nieporównywalnie lepsza.

Zapraszam na odsłuchy.

https://www.q21.pl/yamaha-r-n402d-stx-electrino-250.html

https://www.q21.pl/yamaha-r-n402d-magnat-shadow-207.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za ciekawe propozycje. Nie powiem, zaciekawił mnie Polk MagniFi Max SR, jako micro opcja kina domowego.

Jeśli chodzi o system ampli + głośniki nie brałem tego pod uwagę, ponieważ myślałem, że cena będzie o wiele większa, a niestety też nie znam się na tym znacząco i nie wiedziałbym czego szukać. Jest to jakiś start i teraz o wiele bardziej zastanawiam się nad tym pomysłem.

Ale czy w tym przypadku bas nie ucierpi znacząco z racji braku subwoofera? Domyślam się, że jakość dźwięku jako całość nieporównywalnie lepsza (mam zamiar sprawdzić na dniach), ale jak wspomniałem wcześniej... słucham dużo muzyki basowej.

Duża różnica jest między głośnikami STX, a MAGNAT? Oba mają dobre opinie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu będzie wystarczająco dużo, zresztą zawsze w przyszłości możesz dokupić subwoofer, który uzupełni system. STX i Magnat to dwie dobre konstrukcje, STX jest trochę jaśniejszy dźwiękowo, swobodniejszy, wyraźniej eksponuje skrajne pasma, szczególnie górę. Magnat Shadow jest troszeczkę spokojniejszy, lepiej wypełniony, równy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jesteście tak daleko to bym definitywnie podjechał na odsłuch... 

Wczoraj miałem okazję posłuchać Polk MagniFi Max SR i powiem szczerze, że jest to całkiem przyjemny sprzęt.

Odkryłem też bezpośredniego konkurenta jakim jest JBL Bar 5.1, który też wygląda na bardzo przyzwoitą opcję.

Oba warianty macie w ofercie, ale który byście polecili bardziej?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać, w tej kwocie nie znajdziesz nowego soundbara który grałby chociaż poprawnie muzykę

Z naszej oferty, jest jeden soundbar który gra muzykę zaskakująco dobrze (oczywiście w kategorii soundbarów), Bluesound Pulse Soundbar

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/soundbary/pulse-soundbar.html

no ale to już <4k..

 

Edytowano przez Top Hi-Fi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...