Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe ? ALtus


TooH

Recommended Posts

Witam 

Zamierzam kupić kolumny podłogowe

Na poczatku myslalem o moniotrach studyjnych krk rookit g5 Ale  mala ilosc basow mnie zniechecą ;P
Zaczalem myslec nad kolumnami . 
Wstępnie STX F-360 N albo jakies altuski mialem kiedys 110 i  fajnie je odbierałem
Do tego potrzbuje jakiegoś wzmaka .. Nie znam sie na wzamakach kompletnie . 
w sumie na audio tez nie 

Ale te stx i altuski 110 grały dosc dobrze. 
Mieszkanie 28m2 . 


Cena do 1000 zł 
 + wzmak do 300 
   Dobrze gydybym sie zamknał 1000 zł ze wszystkim 


Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jeśli Altuski się podobały to może jakieś JBL E albo ES :D Pewnie byłyby idealne, ostry i mocny dźwięk, efektowny. Ale tylko tyle...

Jak ma być jakość lepsza i bas mocny, to możesz poszukać jakichś Roth Oli 4 (albo 40 ale raczej za 1 tys. nie spotkasz), Mission M34, M74, Tannoy M4, F4. Wszystkie do 1 tys. powinieneś znaleźć, w zależności od stanu może nawet taniej. Bas mają mocny ale bez szaleństw - efektów jak z subwoofera nie oczekuj, to są mocne ale "normalne" kolumny, nie pochodne Tonsil Zeus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz tak małe wymagania do jakości dźwięku i moc odpowiednia, to kupuj. Proponowałbym jednak popatrzeć za używanymi. Szczerze mówiąc to nawet w ciemno na chybił trafił w cenie 600-1000zł kupisz lepiej grające o przynajmniej klasę. Byle możliwości na basie były odpowiednie, czyli odpowiednio duże kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz całkiem ogłupiałem 

Najchetniej  wziąłbym coś do 1k razem ze wzmakiem .
Ale jak trzeba będzie dodać te 400 zl  to  doolze .. chociaz bardzo nie chętnie 


@EDIT       

 


Kolega bedzie sprzedawał

 

Wzmak - > WS 303  - 400 zł 
+ TONSIL SHERZO po regeneracji  za  500 =  900zł BRAĆ !? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TooH Nie kupuj tonsila. Kup Phonara P3

Świetne przetworniki, lakier fortepianowy, cena bardzo przystępna. Zamiotą pod dywan te Twoje tonsile. Basu będziesz miał sporo, a przy tym zupełnie inna kultura grania. 

Możesz jeszcze spróbować potargować cenę. 

Do tego Yamaha albo Rotel i będzie git. 

Pozdrawiam 

EDYCJA :

A ile ma pokój, gdzie będzie stereo?  Mieszkanie wiemy 28m2.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  ten WS ma tylko 2 x 25 na kanał ;( 
 To i tak lipka :(

Wracając do TONSILI 
 to wiesz kolega by mi je przwyzioł itd 
A  te Phonary p3  .. są na drugim koncu Polski :D wątpie zeby je wysyła ta kobita :D za " pobraniem " Haha 
A mi sie w miare grające TONSILKI podobają .. no moze  tylko za duzo basu mają te sherzo 

a co powiecie gdybym kupił 
http://allegro.pl/outlet-oleole-amplituner-pioneer-sx-20dab-k-i6892117374.html 


   i te sherzo od kolegi za 500 

A w przyszlosci kupił  coś lepszego :D tak za rok np . 
 Wzmacniacz raczej podoła np jakimś  Klipsh r  26 czy tam lepsze ? 
Co wy na to ? :D
 Czy macie do 800 lepszy wzmak ?

https://www.olx.pl/oferta/pioneer-a-305r-wzmacniacz-stereo-350wat-CID99-IDtNptz.html#cdf64e3fee


https://www.olx.pl/oferta/marantz-pm-6010-ose-wzmacniacz-CID99-IDu06gW.html#cdf64e3fee

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-onkyo-integra-a-8250-CID99-IDtQZL7.html#afda28c20d 



Moze coś z tych ? Wzmaki z mojego miasta? do 550 zł

ewentualnie : 
 

 

http://allegro.pl/technics-su-vx620-konkretny-wzmacniacz-stereo-i7258419935.html?reco_id=ec5f9a8b-52ca-11e8-8b89-246e96840240&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&#thumb/1 

za ~ 420 zł z wysyłką  :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt iż w kolumnie są duże głośniki niskotonowe (jeden albo dwa) nie świadczy o tym, że ładnie zagra już od dołu pasma. Może być łoskot , ale nie będzie to poprawne granie i te kolumny nie grają równo całym pasmem.

Ale jeżeli takie granie lubisz-to są Twoje pieniądze i zrobisz jak uważasz. Tylko nie miej później pretensji że słabo grają...

Cóż z tego że kolumny są od kumpla i w pobliżu-lepiej poszukać i kupić coś porządnego. Poza tym skąd wiesz że tych kolumn nie mogą porządnie zapakować i wysłać-dzwoniłeś do sprzedawcy?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dałem link wyżej, tu wzmacniacz Rotel Ra 840bx2, bardzo ładny stan, zadbany. Cena bardzo przystępna 370 zł do negocjacji.

Powinieneś być zadowolony z takiego zestawiania. W porównaniu do Diora, Unitra, Tonsil, powinno być przynajmniej o 2 klasy wyżej.

Jak będziesz chciał to poszukamy CD lub tunera do kompletu.

Pozdrawiam

PS. Masz jak chciałeś całość około 800-900 zł!

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TooH Phonar nigdy nie robił złych kolumn, Te P3 słuchałem, mają bardzo dobrą rozdzielczość, sporą ilość basów tzw. niskich tonów, wysokich dość dużo, ale nie nie męczą przy dłuższym słuchaniu. Bardzo dobra średnica, dużo szczegółów. Brzmienie lekko ocieplone. Dość dobrze zrównoważone tonalnie. Na początek to bardzo dobry wybór. Kolumny dość mało popularne w Polsce, dlatego taka cena, jak jeszcze coś stargujesz to już by było bardzo dobrze.

Podwójne terminale głośnikowe, pozwolą Ci na eksperymenty z przewodami. Nie namawiam, mi się podobało brzmienie. Zrobisz jak uważasz.

Napisz jaką muzykę słuchasz.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.. Najczesciej ssa to utwory klubowe , hardstyle i trance . czasami mam zajawke na 80 lata. : savage depeche mode itd. . wczoraj kolega kupil KRK rookit 5 g3 i powiem wam ze brzmialy naprawde sesnownie. Do tak malego mieszkania mysle ze by wystarczyly a przynajmniej dzwiek bylby na jakims poziomie zamiast bawic sie kolumnami i doborze wzmaka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kurcze no mały pokoik ... Stwierdziłem ze nie bede kupował kolumn ... Nie wiem co mnie jeara w wzmacniaczach itd ha

 

 A co powiecie na temat - > Edifier R2600   vs KRK rookit 5 g3 ? Które wybrać ?

ewentualnie : 
 

 LOGITECH Z906      do muzyki / filmow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...