Skocz do zawartości

Słuchawki Beyerdynamic 990DT + dac do filmów


Recommended Posts

Cześć.

Przymierzam się do zakupu słuchawek, których głównym celem będą filmy, muzyka na drugim planie. Po długim przeglądaniu internetu wybór padł na Beyerdynamic DT990 Pro 250ohm (nie mam możliwości odsłuchu).

Większy problem mam z doborem DACa. Moje wymagania:

 

- dobry do ww. celów (filmy)

- cena max do 600zł

- żeby dał sobie radę również z zestawem kolumny stereo + wzmacniacz

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Edytowano przez omx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5/7/2018 o 10:43, rms.pl napisał:

Jeśli jesteś w stanie naciągnąć trochę budżet, to świetnym wyborem będzie NuPrime uDSD. To - ze wzgledu na rozmiary - urządzenie biurkowe, które dobrze poradzi sobie ze słuchawkami, a dzieki wyjściu liniowemu sprawdzi się również z zestawem stereo, czyli z kolumnami i wzmacniaczem.

Dzięki, wezmę pod uwagę.

 

Dnia 5/8/2018 o 10:53, MobyDick napisał:

Dość istotne jest również to że do filmów najlepiej nadają się urządzenia o dość ciemnej barwie brzmienia. Beyerdynamic DT990 Pro z powodu dość jasnej góry pasma mogą nie być najlepsze do tego celu.

Na kilku forach (polskich i zagranicznych) te słuchawki były wymieniane jako świetne właśnie do filmów... Co innego byś polecił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję słuchawki do słuchania muzyki, jednak do oglądania filmów często używam słuchawek ogólnie gorszej jakości lecz łagodniej przekazujące głoski syczące. W kwestii doboru słuchawek z tego segmentu cenowego do filmów raczej chyba Ci nie pomogę. Chciałem Cię tylko uczulić na taki dość istotny aspekt brzmienia. NuPrime uDSD nie słyszałem jak gra, czytałem tylko o nim że jest jaśniejszy w brzmieniu od starszych modeli DAC/AMP-ów Nuforcea.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...