Skocz do zawartości

Problem z odtwarzaczem Blu-ray (zawiesza się)


Dominik88

Recommended Posts

Hej,

Kupiłem film na Blu-ray 2D (Ostatni Jedi). Obie płyty (z filmem i dodatkami) zawieszają sprzęt po włożeniu ich do odtwarzacza. Ukazuje się ekran powitalny i nie pojawia się żadne menu oraz przestają działać wszystkie przyciski na pilocie oraz na samym odtwarzaczu. On/off, play, stop, top menu, otwarcie czytnika - zero efektu, obraz jest zatrzymany na ekranie powitalnym, bez żadnego menu i dźwięku. Pomaga tylko wyjęcie wtyczki z prądu. Inne filmy (dvd i blu ray) działają bez problemu. Co ciekawe, dzień wcześniej oglądałem zdjęcia z pendrive'a i w pewnym momencie na jednym ze zdjęć odtwarzacz zawiesił się z identycznym efektem, ale gdy obejrzałem zdjęcia ponownie, problem się nie powtórzył. Wygląda to jakby nie działał tylko ten jeden konkretny film. Wymieniono mi go na nowy w ramach reklamacji, ale po włożeniu płyty, sprzęt nadal zawiesza się w identyczny sposób. To zmniejsza prawdopodobieństwo, że wina leży po stronie płyty, z drugiej strony jest to dziwne, że inne filmy działają bez problemu, ale oczywiście są to trochę starsze filmy od tego świeżo zakupionego. Jest to czteroletni odtwarzacz Blu-ray Sony, model BDP-S4100, o ile to w czymś pomoże. Nie mam innego odtwarzacza Blu-ray, by to przetestować dokładniej. Rozważam pójście do sklepu ze sprzętem i sprawdzenie płyty na innym napędzie. Czy to możliwe, że nowe filmy mogą nie działać na zbyt starych odtwarzaczach? Czy to w ogóle dobry trop? Nowe sterowniki, które znalazłem dla tego modelu pochodzą sprzed kilku lat, a aktualizacje dotyczą głównie opcji internetowych, ale może coś mi umknęło? Jakieś pomysły co może być problemem i jak mu zaradzić?

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez Dominik88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Raczej nie powinno to tak wyglądać.

Bardziej bym się skłaniał w kierunku sprawdzenia na innym odtwarzaczu tego filmu. Spotkałem się raz w życiu. Że źle była nagrana oryginalna płyta BD. Szansa jest bardzo mała.  Ale jeśli na innym odtwarzaczu też będzie problem no to wiesz co zrobić.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...