Skocz do zawartości

Kolumienki do Yamaha R-840/CD-640 czyli PianoCraft


Fafniak

Recommended Posts

To taki sypialniany zestaw.

Od kilku lat gra z firmowymi kolumnami ale dźwięk jest taki jakiś "pusty", ja to nazywam graniem "na niby" ;)

Męczyłem S4Home - podał mi dwa typy - ELAC b6 Debiut i Wharfedale diamond 225 (te były w białej okleinie)

Przygody z zakupem tych Diamond nie chce mi sie opisywać ;) - ale w efekcie do zakupu nie doszło

Poszukiwania białej kolumny grającej prawdziwym dźwiękiem, dociążonym i z ładną średnicą bez kłujących wysokich nadal trwa.

Ponieważ jednak z białymi kolumnami jest kłopot to ustalmy że kolumna nie może być czarna.

Natomiast nie chce wydawać więcej niż okolice 600zł (czyli tylko używane)

Wytypowałem:

Chario syntar 100 (te mniej więcej wiem jak grają ale z prawdziwym wzmacniaczem)

Eltax liberty 3+

Elac CL 82

I na tym kończą sie moje pomysły z takiego zakresu cenowego, tym bardziej że muszą byc zestawione z niby wzmacniaczem :)

Ale może ktoś coś podpowie ?

(teraz żałuję że sprzedałem swoje RLS ELARA II - byłyby idealne)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika PianoCraft zawsze przewyższała jakością oferowane fabrycznie kolumny, w efekcie czego u nas rzadko który klient wybiera fabryczne paczki.

Będzie problem z białymi używkami- ten kolor jest modny dopiero od kilku lat, w epoce wenge ilość białych kolumn była bliska zeru.

Jeśli udałoby Ci się wysłupać trochę więcej spójrz proszę na Mission LX-2

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/mission-lx-2.html

Na pewno świetnie zgraja się z Yamahą. Grają gęstym, dobrze dociążonym dźwiękiem z basem, jakim się po tak małych paczkach ciężko spodziewać. Jak cała seria LX zaskakują oderwanym dźwiękiem od kolumn z fajną przestrzenią. Przy fajnym rabacie dla forumowicza nie wydasz dużo więcej, a będzie miał nowe, białe kolumny które w swojej cenie są bardzo udane i dobrze zgrają się z Pianocraftem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki salonowi TOP HIfi w Warszawie, miałem okazję odsłuchać

mission lx2

elac debut 5

bowers 686

W ogrmnym skrócie...

mission lx2 - po prostu źle - matowy pozbawiony ataku dźwięk

elac debut 5  -najciekawsze z nich wszystkich - dużo bliżej dźwiękowi  jaki oczekuję. Dość wyraźna podstawa niskotonowa , średnica jak najbardziej akceptowalna i wysokie... sprawdzajace sie w "popie" rocku ale dajace ciała na całej linii w klasyce

bowersy 686 - piękne wysokie i średnica - niskie tony to porażka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tzw. międzyczasie podjechałem do mojej mamy u której zostawiłem KEFy iq3.

wymienilem zworki na normalne miedziane druty (te firmowe blaszkowe wtyczki to jakiś koszmarek) i podłączyłem wpierw do „dużego” systemu. 

Dość duże zaskoczenie (nie słuchałem ich z 6 lat chyba). Taki dźwięk może się spodobać. Wysokie bardzo detaliczne i konturowe, ale nie wychodzą przed szereg. Natomiast niektóre partie skrzypiec po prostu bajeczne, mam wrażenie że tutaj moje oberony są czasem przygaszone. A KEFy po prostu lśnią....

srednica bardzo imponująca ale jakby zdziebko sucha neutralna. Wole moje oberony.

Najgorzej jest z niską średnicą i niskimi tonami. Tzn. są one obecna i ładnie to gra ale czuć że to jest element który buduje wrażenie niskich tonów.

zestaw Audiolab 8200m i 8200q ładnie napędza te iq3 - przyznam że znacznie gorzej zapamiętale te kolumny.

Potem podłączyłem je do jamaszki.

No i tutaj obserwacje są całkowicie na plus. Dźwięk prawdziwszy, ładniej poukładane właściwie wszystko. Nawet w sypialni tworzy się przestrzeń choć głośniki wciśnięte w półki i parapet. Jednak w tym przypadku jest tak że głośne granie jest domena tych kolumn. Wtedy się całkowicie uruchamiają.

 

Fajne doswiadczenie z niedrogim kolumnami. Ale szukam dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...