Skocz do zawartości

R-N803D problem z głośnością


Zbigniew Stanecki

Recommended Posts

Witam,

 

mam problem z amplitunerem jak w temacie: po wyłączeniu (power off) i włączeniu, sygnał jest na max (chociaż wyświetlacz pokazuje -80 dB) i da się go tylko całkowicie wyciszyć (mute) albo znowu jest na max, niezależnie od położenia potencjometru. Po ponownym wyłączeniu (power off) i włączeniu sygnał jest OK (ok -40dB) ale nie reaguje na potencjometr (mimo, że wyświetlacz pokazuje zmianę wzmocnienia). Po kolejnym wyłączeniu (power off) i włączeniu działa poprawnie. Zachowanie dla źródeł sieciowych ale i dla radia FM.

 

Ktoś tak miał? Ktoś ma pomysł co może być powodem?

Dodam że Volume max i Volume mam ustawione na sensowne wartości...

 

Dzięki,

z

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Zbigniew Stanecki napisał:

Witam,

 

mam problem z amplitunerem jak w temacie: po wyłączeniu (power off) i włączeniu, sygnał jest na max (chociaż wyświetlacz pokazuje -80 dB) i da się go tylko całkowicie wyciszyć (mute) albo znowu jest na max, niezależnie od położenia potencjometru. Po ponownym wyłączeniu (power off) i włączeniu sygnał jest OK (ok -40dB) ale nie reaguje na potencjometr (mimo, że wyświetlacz pokazuje zmianę wzmocnienia). Po kolejnym wyłączeniu (power off) i włączeniu działa poprawnie. Zachowanie dla źródeł sieciowych ale i dla radia FM.

 

Ktoś tak miał? Ktoś ma pomysł co może być powodem?

Dodam że Volume max i Volume mam ustawione na sensowne wartości...

 

Dzięki,

z

Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem. Na początku zacznijmy od przywrócenia Yamahy do ustawień fabrycznych, w instrukcji na stronie 53/54 jest procedura. (musisz wejść w ukryte 'advanced setup'). W większości przypadków załatwia to sprawę. Jeśli dalej problem będzie występował daj znać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Dziś miałem rozmowę tel. z P. Jarkiem a AudioKlanu (podziękowania). Zasugerował zakłócenia od innego sprzętu stojącego w pobliżu.

'Odseparowałem' ampli od innej elektroniki i na razie jest OK. Testuję.

A co do resetowania - na razie wystarczało wyłączenie z sieci na kilka sekund, tak żeby kondensatory mogły się rozładować.

Postaram się napisać jakieś wnioski (jeżeli będą) po weekendzie.

 

Raz jeszcze dzięki,

z

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zbigniew Stanecki napisał:

Może niejasno się wyraziłem... odsunąłem wzmacniacz od innego sprzętu audio-video, wpiąłem w osobne gniazdo zasilania.

Wręcz przeciwnie , wzmacniacz ma działać gdy na nim postawimy źródła , nie zmieniałbym jego ustawienia. Wpięcie do innego gniazda nijak się ma do usterki z regulacją głośności. Jeżeli problem zaistnieje oddaj do serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, że wzmacniacz nie powinien pracować w klatce Faradaya :) zwłaszcza że to model używający Wi-fi, ale to było takie 'szukanie dziury w całym', w sensie 'a może nie muszę oddawać mojego nowiutkiego sprzętu od razu do serwisu'...

W każdym razie separacja nie pomogła, nie pomógł reset do ustawień fabrycznych. Jedyne co pomaga na pewien czas to wypięcie kabla z sieci zasilającej, jednak po pewnym czasie problem powraca.

W poniedziałek serwis...

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...