Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze amplitunera


pawelmk1

Recommended Posts

Witam,

Posiadam cztery głośniki magnat quantum 673 oraz subwoofer klipsch r12sw.
Chce ten sprzęt umieścić w czterech narożnikach scian na wysokości 2,70m.
Wiadomo że te cztery głośniki nie wydadzą tyle basu ile potrzebuje dlatego chce je wzmocnić subwooferem klipscha r12sw.
Poszukuje do tego setu amplituner i tu zaczyna się zagadka..

Kupiłem amplituner onkyo tx-nr676e z którego nie bylem zadowolony, ponieważ po odsłuchu onkyo podłączyłem swój domowy amplituner pioneer vsx1131 który zagrał duzo mocniej niż proponowane mi w sklepie onkyo.
Myślę ze nie potrzebuje amplitunera 7,1 czy 7,2 skoro chce podłączyć 4 kolumny i jeden subwoofer czy też się mylę ?

Sprzęt będzie grał na sali około 70m2 chce aby dźwięk był w miarę czysty i czasami zagrał dobrym basem..

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i poświęcony czas w doborze amplitunera do seta który posiadam czyli 4 x magnat quantum 673 plus klipsz r12sw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki był zamysł i właśnie po to doradzaliśmy. 

To pizzeria jeśli dobrze pamiętam? Muzyka miała lecieć w tle. A teraz kluczowe założenia.

Amplituner stereo nic tu nie zmieni bo ma dwie końcówki mocy więc spadek mocy będzie na poziomie porównywalnego jak z amplitunera AV.

Onkyo 676 to model identyczny do Pioneera 1131 różnią się kalibracja. Skąd więc różnica w klasie dźwięku? To ta sama firma.

Chcesz wymienić to tylko wzmak stereo, chodź on też ma dwie końcówki mocy.

Brak wyjścia na suba i zdalnego sterowania siecią z telefonu.

Ewentualnie system profesjonalny ale wtedy za całość nie dajemy 5k tylko 10-15k.

 

17 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Nie monitory do 70 metrów to za mało.To tak jak byś do hamera wsadził silnik 1,2.

Tak było mówione od początku.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosze napisac po co produkuja amplitunery 2.1 ?

I jak podłaczyc 4 glosniki pod cztery osobne kanaly a amplitunerze 7.2 żeby grały w stero ? czy jest takie cos w ogole mozliwe ???

Podłaczajac cztery glosniki pod dwa kanaly na amplitunerze 2.1 jest chyba rozsadniejsze niz podlaczenie 4 głosnikow na jeden kanal w amplitunerze 7.2 ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo 

A nie do kwadro.

Yyyy trochę nie rozumiem.

W amplitunerze AV podłączasz 2 w opcje fronty a dwa w opcje surroundy. Mało tego te przednie możesz podłączyć w opcji bi amping i spadek mocy na pewno nie będzie zauważalny jak w amplitunerze AV. 

Ale rozumiem ja branża. Poczekaj może ktoś inny się na to wypowie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...