Skocz do zawartości

audio w okolicach 3000


lykaon

Recommended Posts

witam, im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości odnośnie doboru zestawu grającego. Jako, że brak mi doświadczenia postanowiłem wesprzeć się doświadczeniem osób siedzących w tym dnie i noce. Generalnie chciałbym poznać różnice między amplitunerem a wzmaczniaczem, co mam wybrać, jakie kolumny do tego dobrać? interesuje mnie głównie słuchanie muzyki ze źródła komputerowego. pomieszczeenie w którym zestaw miałby stanąć jest stosunkowo duże ok. 80m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest pomieszczenie. Żeby dobrze nagłośnić 80 m2 potrzebujesz ogromnych kolumn (nie żeby naparzać, ale żeby fajnie grało po cichu). Oczywiście jesteś w stanie złożyć w tej kwocie zestaw oparty na nowych komponentach- ale będzie to system który dobrze zagra w 30 a nie 80m2. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest. Amplituner to słaby wzmacniacz z radiem. Tak bym to powiedział. Jeśli weźmiemy pod uwagę konkretne firmy to amplituner nie jest równym odpowiednikiem dźwiękowo danego wzmacniacza firmy. To jednak nieco inne orodtrze konstrukcje chodzi tak znacznie lepsze od amplitunerów AV! Znacznie.

Jeśli chcesz się przekonać to zapraszam takowe testy robimy cyklicznie co jakiś czas. Co kiedy i jak dla kogo. 

 

Zapraszam. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co za podany budżet 3000 mógłbym ugrać by amplituner/wzmacniacz mogły grać przy dwóch kolumnach. Nie potrzeba mi cudów związanych z bluetooth czy radiem. Nie mam wygórowanych wymagań chce puścić muzykę trochę głośniej bez troski o przyszłe przykre szumy z głośników. Da się ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metraż ogromny, moim zdaniem opcją najtańsza z urządzeń fabrycznie nowych jest amplituner Yamaha R-N602, Onkyo TX-8250 lub Pioneer SX-N30AE oraz kolumny Klipsch R-28F, może Magnat Shadow 209. Zaraz będą głosy, że połączenie Yamaha i Klipsch jest niedobre - oczywiście jest to konfiguracja o jasnej, ostrej charakterystyce, natomiast na plus kolumn Klipsch przemawia wysoka skuteczność. Kolumny te dobrze radzą sobie z nagłośnieniem dużych pomieszczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...