Skocz do zawartości

Stereo: Wzmaczniacz + kolumny ok 25m2


Master1098

Recommended Posts

Witam, staram się skompletować zestaw stereo do pomieszczenia jak w opisie.

Akustyka pomieszczenia i brzmieniowe preferencje wydają mi się zbędne w opisie bo słuchamy każdego rodzaju muzyki, a a kwestia akustyki pomieszczenia jest przy wyborze sprzętu na tym etapie nieistotna, później można zmienić umeblowanie aby było jak najlepiej. Układ na dzień dzisiejszy pozwala na ustawienie kolumn oddalonych od ścian o 50cm i ich rozstawienie w odległości od siebie wynoszącej 3m.
Stawiam na sprzęt używany, chyba, że propozycja nowego zestawu okaże się zadowalająca brzmieniowo - wtedy zakładam możliwość powiększenia budżetu, który ustalono na 2500zł. Sprzęt będzie podłączony również po TV i tutaj pojawia się pierwszy problem - jak podłączyć pod starszy wzmacniacz nowoczesny TV? Aby zwiększyć funkcjonalność systemu można podłączyć odbiornik bluetooth, pozostaje kwestia odtwarzacza CD która jest równie ważna. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być Pioneer NC 50 DABB - wszystkomający, ale cena zniechęca. Odsłuchiwałem tego urządzenia w sklepie i naprawdę zadowalająco brzmi, potrafił napędzić kolumny podłogowe, były to Melodika BL30. W porównaniu z jakimiś dwukrotnie droższymi odstawały brzmieniowo, ale było to dość pozytywne zaskoczenie w tym przedziale cenowym.
Liczę na jakieś wsparcie  ;-)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na nowoczesnym, uniwersalnym systemie, wyposażonym w amplituner sieciowy, która zapewni Ci dostęp do setek stacji radiowych w sieci, streamingu np. Spotify oraz możliwości odsłuchu muzyki z zewnetrznego dysku, spójrz na konfigurację opartą na amplitunerze Yamaha R-N402D i kolumnach STX Electrino 150 bądź Pylon Audio Pearl 25. Do zestawu możesz dokupić odtwarzacz CD-S300. To rozwiązania dobre dźwiękowo, uniwersalne i bardzo nowoczesne.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

https://www.q21.pl/yamaha-r-n402d-stx-electrino-150.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja Q21, jednak jak się mają te STX Electrino 150 do takich kolumn jak Melodika BL30, które są 2 razy droższe. Czy brzmienie jest równie odbiegające jak cena?
Ciekawy też jestem brzmienia amplitunera w stosunku do jego ceny. To na pewno wygodne rozwiązanie, ale stawiam nacisk na możliwie najlepsze brzmienie zestawu.

maciek72 Marantz wydaje się być takim maluchem, porównywałem podobnych rozmiarów Pioneera z większym odpowiednikiem i różnica byłą bardzo wyraźna (Pioneer NC 50 DABB) kolumny Mission 701 wydają się być równie małymi i myślę, że na takiej powierzchni może brakować dołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodika to lepszy wybór. Całkiem fajnie też grają magnaty z linii shadow. Albo małe indiana linę nota 550.

Możesz od nas wypożyczyć sprzęt i odsłuchać w domu. Co do elektroniki to faktycznie raczej idziesz w sprzęt używany. 

Jeśli budżet zostanie podniesiony do około 3k to można wybierać w nowym. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Electrino 150 to moim zdaniem bardzo dobra konstrukcja, która tylko nieznacznie odbiega obiektywnie jakością od Melodika BL30. W przypadku Melodika osobiście wolę model wyższy BL40, jest moim zdaniem lepszy, równiejszy, lepiej prezentujący środek pasma. Natomiast w budżetach wyższych jest Pylon Audio Pearl 25, wspomniane przez kolegów Magnat Shadow czy spokojniejsze, bardziej ciepłe Indiana Line Nota 550X. Kwestia odsłuchania i porównania poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kompletowałem swój pierwszy zestaw stereo i byłem nastawiony tylko na sprzęt z lat 90 (RUARK Talisman)  do tej pory mam taki zestaw, drugi potrzebuję do salonu. Po pierwszym kontakcie z nowymi kolumnami jestem pozytywnie zaskoczony brzmieniem, kiedyś twierdziłem, że w takim budżecie tylko i wyłącznie starsze kolumny będą dobrze mogły zagrać. 

Q21, mówisz że bl40 ma lepszą średnicę? To byłby duży plus, zastanawiam się z jaką elektroniką można by najlepiej połączyć takie kolumny, żeby wykorzystać ich potencjał w jak najwyższy stopniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Master1098 napisał:

Na jakich zasadach wypożycza się sprzęt? Może zaproponujesz jakąś kombinację?

Warunki masz u nas na stronie. Wiele osób z tego forum z tego korzystało i wybrało sprzęt dla siebie po odsłuchach a nie czytaniu głupot. Dlatego polecam. Oczywiście mogę ci zaproponować wstępna kombinacje. Do której będziesz się odnosił.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4HOME właśnie zapoznałem się z warunkami wypożyczenia sprzętu, okazuje się że jesteście na Śląsku więc to całkiem niedaleko ode mnie więc może uda się coś sensownego wymyślić, odsłuchać na miejscu i sprawdzić w domu. Obecnie szukam też do mniejszego pokoju kolumn, to budżetowy zestaw dla brata - zdecydowałem się na Tannoy M2, wzmacniacz już zakupiony to Nad 310. Niestety wydaje się, że 650zł za te Tannoye to dość sporo, dlatego póki co wstrzymuję się z zakupem - może pojawi się coś tańszego.
Co do większego stereo rozpatruję też możliwość zakupu używanego sprzętu, jeśli trafią się jakieś lepsze kolumny, co do elektroniki to stawiałbym raczej na nową, nie wiem czy to dobre rozwiązanie?

Edytowano przez Master1098
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...