Skocz do zawartości

CD do 2000


Hubert Cieślak

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym zasięgnąć opinii w kwestii odtwarzacza CD. Poczytałem już tutaj sporo, ale chyba nie znalazłem tematu, który byłby taki sam.

Poszukuję odtwarzacza CD - stosunkowo młodej używki (do 2000 złotych), lub nowego (wtedy do 2500). Przez jakiś czas podpięty będzie do amplitunera Onkyo TX-SR307, docelowo znajdzie się też wzmacniacz stereo (chętnie i w tym temacie posłucham opinii - budżet na wzmacniacz będzie pewnie zbliżony, może minimalnie większy). 

Na tę chwilę słucham muzy ze starego napędu DVD Onkyo/taniego BD Samsunga, myślę, że przesiadka na dedykowany sprzęt CD powinna jej pomóc? Kolumny frontowe to MA Silver 6, surroundy pochodzą z jakiejś chińszczyzny, ale to akurat bez znaczenia ;) Lubię słuchać rocka/indie rocka/jazzu/bluesa/r'n'b/popu, czasem trochę metalu czy hip-hopu. 

Pomieszczenie odsłuchowe to ok. 20 m2, ale stanowiące część większego, ok. 45 m2. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz troszeczkę zwiększyć budżet, z nowych urządzeń zwróciłbym Twoją uwagę na Rega Apollo-R oraz świetny Cyrus CD t. To dwa brytyjskie, bardzo dobrze grające odtwarzacze. Jako uzupełnienie w przyszłości świetnie sprawdzi się Cyrus One oraz jeden z modeli Atoll. To dwa wzmacniacze o swobodnym, dynamicznym graniu. 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań oraz indywidualnej wyceny służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych CD w tym budżecie w naszej ofercie wyróżniają się 2 modele: Pionieer PD-50  i Yamaha CD-S700. Obydwa są świetne i oferują odmienne brzmienie. Na pewno na korzyść Yamahy przemawia napęd, w pełni aluminiowy (CD'ki kilkukrotnie droższe mają dużo gorsze mechanizmy). Najlepiej byłoby wypożyczyć je do domu, odsłuch CD'ka w salonie z innym torem mija się z celem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi napisał:

Z nowych CD w tym budżecie w naszej ofercie wyróżniają się 2 modele: Pionieer PD-50  i Yamaha CD-S700. Obydwa są świetne i oferują odmienne brzmienie. Na pewno na korzyść Yamahy przemawia napęd, w pełni aluminiowy (CD'ki kilkukrotnie droższe mają dużo gorsze mechanizmy). Najlepiej byłoby wypożyczyć je do domu, odsłuch CD'ka w salonie z innym torem mija się z celem.

 

Napęd Yamahy nie jest w pełni aluminiowy tylko w większości zrobiony z aluminium!A jednak częsci z plastiku też sa?

Screenshot_2018-05-17-15-06-28-406_org.mozilla.firefox.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Darcin88 napisał:

Podepnę się z pytaniem:
 

Co moglibyście polecić z odtwarzaczy CD tak do 2000 zł do Marantza PM 4001? Myślałem też nad Yamahą S700 albo nad jakimś NADem, ale może macie jakieś inne propozycje?

Od Nad'ów w tym budżecie trzymaj się z daleka.

Mój głos na Pioneer Pd 50. Bardzo uniwersalny Cd , ładnie grający, z Twoim wzmacniaczem powinien ładnie sie uzupełnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Darcin88 napisał:

Nady w tym segmencie są aż tak złe?

To się tyczy tylko odtwarzaczy Cd, gdyż wzmacniacze mają bardzo dobre.

Jeśli chodzi o odtwarzacze Cd tej firmy to może nie to , że są jakieś bardzo złe, po prostu lepiej sprawdza się jednak konkurencja w tym danym rejonie cenowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem podobnego zdania. To nie kwestia że są złe. Aboslutnie. Jeśli ktoś chce do kompletu do nie ma sprawy. Ale jeśli ktoś szuka CD zewnętrznego innego nie zależy mu komplecie to raczej nikt nie pójdzie w kierunku NADa. Zgrywa się całkiem ok ze wzmakami głownie starszej linii BEE, a tak to jest po prostu CD, są lepsze.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Miras23 napisał:

Mordor rozwiń myśl z tymi CD marki Nad. W sumie nie dałeś żadnego argumentu dlaczego są złe ;D

Proszę bardzo ;)

W tej półce cenowej mamy NAD C546, oddałem głos na Pioneer'a Pd 50 gdyż uważam że:

Nad C546 ma problemy z niskimi tonami, które są słabo kontrolowane, bułowate, odtwarzacz ma ogólnie problemy z timingiem, ciężko mu przychodzi wykreowanie dobrej przestrzeni, separacji, średnia dynamika, duża awaryjność.

Pioneer Pd 50 gra dynamiczniej, kontrola niskich tonów na bardzo dobrym poziomie, dobra dynamika, selektywność, rozdzielczość, detal, niezłe przy tym wypełnienie. Do tego ma na pokładzie bardzo dobrego Dac'a którego możemy wykorzystać podpinając pod niego dodatkowe źródło w postaci Blu ray, Dvd, kompa po optyku lub koaksjalnie. Więc masz dwa urządzenia  w jednym.

Także takie ogółem są rożnice, a kasa bardzo podobna. Oczywiście jak się nie ma porównania to może się wydawać, że taki Nad gra super ;) Zresztą tyczy się to każdego sprzętu. .

Miałem dwa więc mogłem na spokojnie porównać.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎05‎-‎23 o 23:23, Darcin88 napisał:

Myślałem też nad Yamahą S700 albo nad jakimś NADem,

Miałem S700 i powiem z czym musisz się liczyć:

- trafienie płytą ( a trzeba trafić perfekcyjnie) w trzy wypustki wymaga zdolności manualnych :)

- tryb Pure Direct polega na tym , że gaśnie wyświetlacz i .......gaśnie wyświetlacz , w dźwięku nic się nie zmienia :) 

- gra na poziomie CDX -750 e z tą różnicą , że CDX-750 e można kupić za 300 zł i ma inny wyświetlacz :)

Po za tym t0 świetny sprzęt , przez półtora roku się ni zepsuł.

NAD-y sobie odpuść , gra to sucho i bez wyrazu , kumpel zmienia trzeci laser w ciągu czterech lat użytkowania ( choć nie musi to być regułą, może tak trafił)

Pioneera Pd 50 - nie słuchałem , więc się nie wypowiadam.

Jeżeli nie musi to być nowy sprzęt, to bazowałbym na wysokich modelach używek. Polecam o ile się nie boisz, Yamahę CDX-1060 , mam i za nic się nie rozstanę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

- tryb Pure Direct polega na tym , że gaśnie wyświetlacz i .......gaśnie wyświetlacz , w dźwięku nic się nie zmienia :)

O to tak samo jak w Denon Dcd 720 ae ;)

9 minut temu, tomek4446 napisał:

NAD-y sobie odpuść , gra to sucho i bez wyrazu , kumpel zmienia trzeci laser w ciągu czterech lat użytkowania ( choć nie musi to być regułą, może tak trafił)

U mnie w Nad C546 laser zepsuł się po tygodniu użytkowania, mało tego, z czytaniem mp3 po usb miał problemy od początku, a była to super nóweczka ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

- gra na poziomie CDX -750 e z tą różnicą , że CDX-750 e można kupić za 300 zł i ma inny wyświetlacz :)

Jeżeli nie musi to być nowy sprzęt, to bazowałbym na wysokich modelach używek. Polecam o ile się nie boisz, Yamahę CDX-1060 , mam i za nic się nie rozstanę :) 

Może używka to rzeczywiście jakaś opcja-rozpatrzę ją, dzięki.

10 godzin temu, mordor12 napisał:

U mnie w Nad C546 laser zepsuł się po tygodniu użytkowania, mało tego, z czytaniem mp3 po usb miał problemy od początku, a była to super nóweczka ;)

W takim razie Nady odpuszczę definitywnie. Jeżeli już u kilku osób laser tak szybko wysiada, to coś jest nie tak.


 

10 godzin temu, mordor12 napisał:

Pioneer Pd 50 gra dynamiczniej, kontrola niskich tonów na bardzo dobrym poziomie, dobra dynamika, selektywność, rozdzielczość, detal, niezłe przy tym wypełnienie. Do tego ma na pokładzie bardzo dobrego Dac'a którego możemy wykorzystać podpinając pod niego dodatkowe źródło w postaci Blu ray, Dvd, kompa po optyku lub koaksjalnie. Więc masz dwa urządzenia  w jednym.

Dobrze się składa z tym Daciem, bo akurat myślałem, by móc podłączyć komputer.

A jeszcze mam pytanie: Jak w przypadku tego Pioniera jak i Yamahy wygląda kwestia słyszalności napędu? Czasem zdarza mi się dosyć cicho słuchać i wolałbym nie słyszeć obrotów płyty zamiast muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mordor12 napisał:

U mnie w tym Pionku napęd chodził cichutko.

 

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

W CD-S700 napęd jest cichy, pod tym względem bez zarzutu.

 

2 godziny temu, Miras23 napisał:

Istną rewelacją jest praca tego napędu. Nie które hi-endowe klocki mogłby pozazdrościć takiej jakości.

Uff, kamień z serca. Akurat jestem dosyć wrażliwy na takie rzeczy, więc dobrze, że nie będzie z tym problemu w razie czego :D

 

@mordor12 Dzięki za uwagę - chyba jednak nie podłączę komputera w ten sposób.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...