Skocz do zawartości

Podlaczenie projektora oraz audio 5.1


Recommended Posts

Witam,

W mojej malej sypialni planuje zamontowac projektor multimedialny, do ktorego bede chcial podlaczyc system audio 5.1.
Kolo projektora na gorze, wyprowadzam jeden kontakt HDMI w suficie oraz 1 kontakt HDMI na dole. U gory z kontaktu bede podlaczac projektor po HDMI, i na dole z kontaktu HDMI bede podlaczac kablem HDMI do 'HDMI extractor splittera' (myslalem o czyms takim: https://www.techly.com/en_ty/audio-extractor-hdmi-spdif-rca-r-l.html). Nastepnie od tego hdmi/audio splitera chce wyprowadzic jeden kabel audio do systemu 5.1 oraz 1 kabel HDMI do tabletu.

W zwiazku z czym mam pare pytan:
1. Bardzo prosilbym o potwierdzenie, czy moja koncepcja jest wlasciwa? Jesli nie, to czy moglibyscie mnie poprawic jak powinno to wygladac? Wiem, ze ludzie wyciagaja osobny kabel do audio do projektora i potem z powrotem do tableu np, ale wg mnie jest to bez sensu, bo droga sygnalu jest zdecydowanie dluzsza, a HDMI puszcza elegancko audio.
2. Prosze o polecenie 4 metrowego kabla HDMI, ktory obsluzy 4K bedzie w technologi 1a/b lub najlepiej premium, koniecznie High-Speed, poniewaz chce ten kabel umiescic w scianie i miec z gory i z dolu kontakt HDMI
3. Jakie najlepiej kupic kontakty HDMI i kabel - mozecie podac jakies linki do sklepow?
4. Nie zdecydowalem jeszcze nt systemu audio - czy moglibyscie mi cos polecic nieduzego? Zalezy mi na malych satelitkach, nie musi byc glosne, ale jakosc dzwieku bardzo sie liczy.. Myslalem o czyms 5.1, co by idealnie pasowalo do ogladania filmow (bo taki jest zamysl tego projektu).

PS: Dostalem tez informacje z jednego sklepu, ze bez sensu kupowac spliter HDMI/audio i lepiej uzyc ampitiunera (np: Onkyo TX-NR474) oraz systemu kina domowego (np: Polk Audio TL1600 BLACKSTONE).

Bede zobowiazany za pomoc, linki oraz mozliwie szczegolowa odpowiedz co radzicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestujesz w sama instalacje w audio więcej niż w sprzęt. Silly :P

Onkyo tak. Ale 676, Yamaha 683 takie klocki.

Polk całkiem spoko.

Kabel nie ma znaczenia. 4m zwykła puści ci 4k. Ale im więcej gniazdek spliterow podłączysz tym będzie gorzej. I żaden kabel do nie pomoże w migającym ekranie. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...