Skocz do zawartości

Porada w sprawie mini wieży -prośba


Dorta

Recommended Posts

Bardzo proszę o poradę, sama jestem, niestety, laikiem. Chcę kupić sprzęt audio - główny cel to radio oraz CD, do nagłośnienia kuchnio-pokój o pow. ok 28m. Nachodziłam się po sklepach i - oczywiście - co sprzedawca, to opinia. Po wstępnej selekcji zastanawiam się pomiędzy Yamahą MCR n670d a Panasoniciem SC-PMX 82EG-S. Proszę więc mądrzejszych o jakieś sugestie. Od razu uprzedzę, że jako amator jestem skazana na kompakt, nie będę osobno kupować kolumn, wzmacniacza, bo polegnę. 

Dorota

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na Forum - i podaj więcej szczegółów (choćby to ile możesz wydać na zestaw).

Potrzebujesz np. funkcji sieciowych w zestawie?
Napisz czy ma to po prostu "grać w tle" czy jednak chcesz położyć większy nacisk na jakość gry.
Czy będziesz mogła rozstawić porządnie kolumny? Bo jeśli będą gdzieś wciśnięte w kąt i to byle jak, to nie ma co szaleć i wydawać za dużo.

Powierzchnia jest spora, więc rozważ zakup większego zestawu (i nie trzeba tu wydawać 5 czy 10 tysięcy by zagrało dobrze). Yamaha o której wspominasz to prawie 3 tysiące, więc już można podziałać.

Czy jakieś elementy (choćby kolumny) mogą być używane, bo wtedy można trochę zaoszczędzić i kupić komponent wyższej klasy?

PS. Przeniosłem Twój wątek do właściwego działu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomieszczeniu 28m2 nie jest dobrym pomysłem zastosowanie miniwieży. W podobnym budżecie możemy dobrać bardzo dobry system, który obiektywnie zagra lepiej oraz przede wszystkim będzie indywidualnie dopasowany do Twoich preferencj.

Jeśli miałby to być zestaw przyszłościowy, na pewno warto pomyśleć o amplitunerze (czyli wzmacniaczu z radiem) wyposażonym w funkcje sieciowe. Taka funkcjonalność zapewni Ci dostęp do setek internetowych stacji radiowych, serwisów streamingowych np. Spotify. Do tego dobierzemy dedykowany odtwarzacz i dobre kolumny.

Spojrz proszę na przykłady - masz np. zestaw Yamaha R-N402D z kolumnami Heco Aurora 300 oraz odtwarzacz CD-S300, może Pioneer SX-N30AE z kolumnami Magnat Shadow 203 i odtwarzacz Pioneer PD-30AE. To dwa dobre dźwiękowo i przede wszystkim zbliżone cenowo zestawienia, które w Twoim salonie sprawdziłyby się idealnie.

Jesli tylko masz taką możliwość, zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość spory metraż do nagłośnienia, jeśli możesz rozważ opcję z niedużymi kolumnami podłogowymi. Yamaha 670 z fabrycznymi kolumnami  sobie nie poradzi. 

Jeśli szukasz kompletnego systemu (z CD) do 3k warto spojrzeć na

https://www.tophifi.pl/wiosenna-promocja/bestsellery-hifi/yamaha-musiccast-pianocraft-mcr-n670-nota-260.html

Indiana Line Nota 260 to dużo lepsze kolumny od fabrycznych (koszt zestawu bardzo porównywalny), oferujące ciepły, miękki dźwięk który dużo lepiej wypełni pokój od fabrycznych kolumn.

Mamy 14 salonów w największych miastach, zapraszam do jednego z nich celem przesłuchania w/w propozycji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie (p)odpowiedzi; może to i nie najmniejsza powierzchnia, ale na podłogowe kolumny raczej się nie zdecyduję, również pewnie ze względu na koszt. Nie chciałabym przekraczać tych +/- 3 tys. zł. Jeśli chodzi o gusta muzyczne, to słucham głównie klasyki i jazzu, rocka nie słucham (prawie) w ogóle (o heavy metalu nie wspomnę:)

Przepraszam za pytanie dyletanta, ale o co chodzi z amplitunerem - lepszy/ czystszy/mocniejszy dźwięk?

 

pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy mini to pewien kompromis, płacimy trochę za "zminiaturyzowanie" klasycznego stereo. Na pewno nie oferują takiej mocy jak dedykowany osobny amplituner. Patrząc na twój budżet zaproponowane przeze mnie wyżej rozwiązanie powinno zaspokoić twoje oczekiwania. Masz możliwość wybrać się do jednego z naszych salonów?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg cen z waszego sklepu sama elektronika Pionieera którą proponujesz to niecałe 3k :) Oczywiście zwiększając budżet zawsze będzie lepiej 

19 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Wiadomo że użądzenia dzielone są lepsze ten Pioneer to taka alternatywa?

Nie chodzi tutaj o to czy lepszy dzielony czy w jednym elemencie, Yamaha odpala się natychmiastowo, Pionieer dłużej niż stary pecet...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na wstępie witam Wszystkich forumowiczów jako, że czytam to forum od kilku tygodni i nadal jestem trochę zagubiony, chciałbym prosić o poradę.

Piszę w tym samym wątku bo stoję dokładnie przed takim samym dylematem jak w temacie (kuchnio-salon, pow. 27 m2, budżet 3 tyś zł, kolumny podstawkowe, (rozstawienie 1,8 m) bo nie mam gdzie ustawić stojących, sprzęt nowy). Sprzęt do słuchania muzyki filmowej, trochę klasyki, muzyki POP i rock.

Co do wymagań to potrzebuję:

- radio internetowe

-bluetooth

-usb

- odtwarzacz CD

- i chciałbym także móc podłączyć TV i to jest dal mnie niezrozumiałe tzn. co powinien mieć zestaw stereo lub amplituner żeby można było podłączyć tv? Czy chodzi o wejście cyfrowe czyli koaksjalne? 

 

Wstępnie wybrałem Yamaha MCR-N670d PianoCraft ale czy tą mini wieżę da się podłączyć do TV?

Widzę że proponujecie zmianę głośników na np. Indiana Line Nota 260 ale ten zestaw ma oznaczenie MCR-N670 czyli bez "D" na końcu- na czym polega różnica z lub bez "D" bo nie mogę się doczytać?

Zainteresował mnie także amplituner  Yamaha R-N402D + Heco Aurora 300 za 2,8 tyś i tu widzę info że można podłączyć do TV ale nie ma za to odtwarzacza CD co niestety nie pozwala zmieścić się w nieprzekraczalnym budżecie...

Czy początkujący fan sprzętu stereo usłyszy różnicę pomiędzy Yamaha MCR-N670d PianoCraft a Yamaha R-N402D + Heco Aurora 300? 

Czy możecie pomóc w powyższych pytaniach? Z góry dziękuję.

Edytowano przez Marimoto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor podpinasz kablem optycznym. Yamaha MCR-670 ma takie wejście, także bezproblemowo będzie działało z TV.

MCR-N670 vs. MCR670D- jedyna różnica to radio DAB+. Urządzenia z literką "D" posiadają DAB+ na pokładzie. Czy jest Ci to potrzebne? Na podkładzie jest radio analogowe (FM) i radio internetowe. A w DAB+ na dzień dzisiejszy tylko polskie radio. Jeśli zdecydujesz się na https://www.tophifi.pl/wiosenna-promocja/bestsellery-hifi/yamaha-musiccast-pianocraft-mcr-n670-nota-260.html  możemy zrobić zestaw z DAB+ (z tego co pamiętam +200zł).

Amplituner stereofoniczny zagra lepiej od PianoCrafta, ale nie masz cd. Koszt cd'ka YAMAHA CD-S300 to kolejny tysiąc złotych. Co do w/w Heco nie wypowiem się, ponieważ ich nie słuchałem. W podobnym budżecie warto przesłuchać R-N402D + ELAC DEBUT B6

 

Zestaw mini który wstępnie wybrałeś gra bardzo fajnie i ma wszystko czego potrzebujesz. Zestaw oparty na klasycznych urządzeniach będzie zajmował zdecydowanie więcej miejsca, wizualnie nie będzie taki fajny (np. brak boczków w piano black) ale będzie grał lepiej. Czy będzie  wart dołożenia 1/3 więcej? Jest to bardzo subiektywne. X klientów powie, że im to w zupełności wystarczy, znajdą się i tacy, którzy będą chcieli dołożyć.  Nie posłuchasz- nie będziesz wiedział.

Skąd jesteś? Masz możliwość wybrania się do jednego z naszych salonów, żeby pójść i posłuchać?

 

 

 

 

 

Edytowano przez Top Hi-Fi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za jasną odpowiedź- takiej porady szukałem. Mieszkam na przedmieściach Poznania i szykuję się do Was z kilkoma płytami żeby usłyszeć coś na żywo- jedyny problem to brak czasu ale w ciągu miesiąca myślę że się zjawię.  

To jeszcz ekorzystając z okazji dwa pytania:

- decydując się na MCR-N670 "odczuję" róznicę z głośnikami Indian Line Nota 260 vs. wersja z kolumnami Yamaha ?

- czy kolumny Nota 260 można zamóić całe czarne bo niestety ten kolor orzecha nijak będzie wyglądał na dębowych meblach a tego żona nie odpuści :D

- czy jest coś co jeszcze warto rozważyć w tej cenie gdyby Nota 260 niekoniecznie przypadła do gustu?

Edytowano przez Marimoto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2018 o 11:09, Top Hi-Fi napisał:

Wg cen z waszego sklepu sama elektronika Pionieera którą proponujesz to niecałe 3k :) Oczywiście zwiększając budżet zawsze będzie lepiej 

Nie chodzi tutaj o to czy lepszy dzielony czy w jednym elemencie, Yamaha odpala się natychmiastowo, Pionieer dłużej niż stary pecet...

Według cen ze sklepu. :)

Podobnie jak wy przy zestawach mamy rabaty. A jednak lepiej jest brać złożone to co się chce nic to co narzuca sklep. Na pewno się zgodzicie ze mną. :)

Odsłuch by to zweryfikował. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem całkiem niedawno. Pomyśl nad używanym sprzętem. Zdecydowałem się na używane Onkyo TX-8050 (fakt, kupiłem je za psie pieniądze) i Melodiki BL40, o których napisał Piotrek z S4Home. Ogólnie to polecam z nim porozmawiać choćby na PM, bo możesz liczyć także na radę w zakresie sprzętu używanego ;) 
Swój zestaw nazwałbym całkiem dobrym punktem wyjścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marimoto napisał:

Dziękuję za jasną odpowiedź- takiej porady szukałem. Mieszkam na przedmieściach Poznania i szykuję się do Was z kilkoma płytami żeby usłyszeć coś na żywo- jedyny problem to brak czasu ale w ciągu miesiąca myślę że się zjawię.  

To jeszcz ekorzystając z okazji dwa pytania:

- decydując się na MCR-N670 "odczuję" róznicę z głośnikami Indian Line Nota 260 vs. wersja z kolumnami Yamaha ?

- czy kolumny Nota 260 można zamóić całe czarne bo niestety ten kolor orzecha nijak będzie wyglądał na dębowych meblach a tego żona nie odpuści :D

- czy jest coś co jeszcze warto rozważyć w tej cenie gdyby Nota 260 niekoniecznie przypadła do gustu?

Zapraszam więc do siebie na ul. Woźna 14 w Poznaniu na odsłuch i dobra kawę :) Salon jest w samym centrum, ale na przeciwko salonu mamy parking dla klientów. 

- odczujesz. Różnica jest wyraźna nawet dla największego laika.

- tak, są całe czarne

- 3 raz tak :) Na miejscu mamy bardzo duży wybór kolumn podstawkowych, a zestawami można mieszać 

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Według cen ze sklepu. :)

Podobnie jak wy przy zestawach mamy rabaty. A jednak lepiej jest brać złożone to co się chce nic to co narzuca sklep. Na pewno się zgodzicie ze mną. :)

Odsłuch by to zweryfikował. 

Piotrek

Zestawy na naszej stronie www nie zawsze są idealnie dobrane (bo jest ich po prostu za dużo), ale pośród nich znajdują się na prawdę fajne zestawienia. U nas zawsze można "mieszać" w zestawach, i idąc dalej tym tropem nie uważam, że coś narzucam :)  Po prostu w dobie internetu coraz więcej sprzętu sprzedaję się on- line i stąd taka mnogość zestawów na www.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...