Skocz do zawartości

PIONEER N-50AE Wszystko mający strumieniowiec


S4Home

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 19.12.2018 o 18:39, Janusz44 napisał:

obsługiwać Tidal przez zainstalowany desktop w połączeniu przez USB z N-50AE

Pytatanie czy ty słuchasz Tidala przez z kompa przez USB czy z wbudowanej aplikacji Tidal w Pioneera?

 

Dnia 19.12.2018 o 18:39, Janusz44 napisał:

pełna wygoda poszukiwaniu albumów, układać własne  play listy, a później słuchać nagrań już z samego Pioniera z pełną obsługą MQA

W kompe owszem pełna wygoda, ale jak zgromadzisz kilkadziesiąt ulubionych albumów, które skatalogowane w Pioneerze sa tylko po nazwach, bez okładek, bez nazwy wykonawcy i dodatkowo po każdym chybionym wyborze albumu serwuje Ci powrót do poczatku listy to sie można zirytowac na urządzenie za ponad 3 tys. A załatwia to w telefonie app-ka za 50 zł. Jeszcze raz powtórzę. Urządzenie bardzo dobre, ale irytuje niewykorzystany w pełni potencjał. Liczę jednak, że się ogarną i to w końcu zrobią. Howgh!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyki słucham z Pioniera, z telefonu korzystam tylko poza domem np w podróży, w zasadzie nie lubię ze smartfona korzystać .Nie przesadzaj, okładki nie są mi potrzebne ponieważ nie gromadzę setek albumów, a albumy i tak się zmieniają co jakiś czas. Desktop ma ograniczenie również w jakości MQA do 96 KHz  pierwsza warstwa tylko rozkodowana - jak zauważyłem. Czy na to ma wpływ driver USB Pioniera zamontowany w laptopie, czy ograniczenie stosuje Windows do samego Desktopu? Do nagrania najlepszych utworów po analogu  z DAC z powodzeniem wystarczy, nie z tak marnego źródła się kiedyś nagrywało i słuchało. Z moich obserwacji środowisko konserwatywne nie uznaje MQA, a porównuje go z jakością go do Flac 44,1 KHz 16bit, czy HDCD z teoretycznym tylko 24 bit. Najgorsze jest to, że krytykując nie mają żadnego z jakością MQA doświadczenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że słucham z Pioniera i po co podłączone do USB, przecież nie będę co chwilę wyjmował i wkładał przewodu. Wybieram Tidal w samym Pionierze, a to co zaznaczyłem i dałem do ulubionych w aplikacji Desktop widzę i słucham Pionierze.

 

Edytowano przez Janusz44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Dnia 1.03.2019 o 22:13, MarcinBest napisał:

A4Home Piotrze a czy miałeś okazję słuchać Coctail X40? Jak byś brzmienie porównał do tego pionka ?
Może ktoś inny miał okazję ?

Nie wiecie co siedzi w środku w DAC? Sabre?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie miałem. Przyznaję bez bicia. Dwa urządzenia po sobie jakie testowałem to Pioneer i cxn. Później wróciłem do opcji pc lub malinka plus dac. Obecnie go nie mam, więc też nie mogę go dla ciebie przetestować.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panie Piotrze a ten CXN jak rozumiem nie był wersją V2, może?

Szukam czegoś dla siebie. 

Proszę o krótką informację jak grają te dwie sieciówki?

Chciałbym coś pod PMA 1520AE i Klipsch 160M, co zagra zdecydowanie lepiej od Denon 4400H, boję się bym nie trafił sprzętu który rozwinie mi górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wtedy cxn ale wersja V2 gra tak samo :) dlatego też tyle samo kosztuje

 

16 godzin temu, Krzysztof Ślusarski napisał:

Chciałbym coś pod PMA 1520AE i Klipsch 160M, co zagra zdecydowanie lepiej od Denon 4400H, boję się bym nie trafił sprzętu który rozwinie mi górę.

Nie bardzo rozumiem.

Czyli korzystałeś z 4400 jako sieci? I wychodziłeś do 1520?

Tak to cxn im 50 zagra zdecydowanie lepiej. 

Patrząc na ostatnią sytuację rynkową na razie lepiej brać Cambridge.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal leci z 4400H, 1520 AE robi jako końcówka mocy jak dobrze rozumiem.
Zamierzam pod 1520AE przez RCA podpiąć przyszłe urządzenie sieciowe.
Dużo jest wypowiedzi kierujących w stronę Cambridge sugerując iż to sprzęt oferujący dźwięk klasę wyższy, teoretycznie oczywiście, nie porównywałem i nie wiem tego, nawet nie wiem czy to usłyszę gdybym miał te sprzęty w domu.
Właściwie wybieram miedzy Pioneer 50/70 A lub AE, i CXN /851-N

Zastanawiam się czy usłyszę cokolwiek na monitorach Klipsch 160M, może one już więcej nie pokażą i grają na maksa i nie ma sensu skupiać się na tak drogim odtwarzaczu sieciowym.
Jednak wcale nie jest powiedziane iż ich za jakiś czas nie wymienię.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...