Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej! Niestety okazało się, że telewizor, który kupuję nie ma zwrotnego bluetooth przez co nie jestem w stanie podłączyć słuchawek w tej technologii. Pomyślałem nad słuchawkami po transmisji radiowej, natomiast obawiam się opóźnień i szumów(priorytet). Mają głównie służyć do oglądania filmów i grania w gry, ale nie jestem jakimś hardcorowym graczem, żebym potrzebował bardzo, bardzo niskiego opóźnienia, ale fajnie by było gdyby po prostu nie wdawało się to w znaki. Tak samo z szumami- nie jestem jakoś mega wrażliwy, ale też dobrze by to było zminimalizować do rozsądnego minimum. Co do samej specyfiki słuchawek, to mają one zakrywać całe uszy (zamknięta konstrukcja), dobrze izolować od dźwięków zewnętrznych i mieć charakterystykę superlux-ów hd681, bo takie mam już dość długo i jestem z nich mega zadowolony. Jestem w stanie przeznaczyć na zakup do 500-700zł.  Czy są słuchawki, które spełniają moją moje wymagania, które możecie polecić. Będę bardzo wdzięczny, za szybką odpowiedź :)

Edytowano przez Daniel Klocek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć opóźnień i zachować wysoką jakość dźwięku polecam Ci zaopatrzenie się w nadajnik Bluetooth, dzięki któremu dopasujesz dowolne słuchawki bezprzewodowe do telewizora: MEE Audio Connect. Ewentualne opóźnienia są mniejsze niż w innych urządzeniach tego typu dzięki zastosowaniu technologii aptX Low Latency, a do telewizora możesz podłączyć go kablem optycznym, 3,5mm jack lub 2xRCA.

Możesz do niego dopasować dowolne słuchawki Bluetooth każdego producenta, ze swojej strony bardzo polecam MEE Audio Matrix3, które mają bardzo angażujące, wciągajace brzmienie, które świetnie sprawdzi się w filmach i grach.

Co do słuchawek radiowych warto zainteresować się Sennheiserem, np RS 165. Nie obawiałabym się jednak szumów ani w przypadku łączności radiowej, ani Bluetooth. 

Kupując słuchawki radiowe trzeba zwrócić uwagę, czy transmisja jest analogowa czy cyfrowa. W przypadku analogowej, np. Sennheiser RS 120, przejście do pokoju obok zakłóca sygnał, natomiast wyższe modele Sennheisera (od RS 160 w górę) posiadają transmisję cyfrową, dzięki której przekaz sygnału jest czysty nawet na dużych odległościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaznaczyć że technologia bluetooth zawsze jest obarczona opóźnieniami w transmisji dźwięku. Wiąże się to zawsze z buforowaniem danych w tej technologii. Przy uradzeniach o niskim opóźnieniu bluetooth jego wartości są zwykle zupełnie wystarczające do oglądania TV . Transmisja radiowa analogowa w przypadku słuchawek bezprzewodowych zwykle jest oparta na takiej samej zasadzie co transmisja radiowa FM i szumy bywają dość znaczne. Mogą przeszkadzać w chwilach ciszy. Dlatego warto wybrać słuchawki bezprzewodowe z transmisją cyfrową. Wszystkich tych problemów unikniesz kupując przedłużacz do słuchawek i ewentualnie wzmacniacz słuchawkowy do słuchawek które masz. Nie będą one wtedy jednak bezprzewodowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje. Znajomy, który próbował różnych transmiterów bluetooth narzekał na straty w sygnale. Mówił, że korzystał z takich do 200zł. Czy miał rację? A słuchawki z transmisją cyfrową mają jakieś wady? Jeśli chodzi o słuchawki przewodowe, to kompletnie odpada. Tv mam 4m od siebie. Przecież nie będę ciągnąć takiego długiego kabla i co gorsze, bałbym się, że zakopnę się o kabel i jeszcze wyrwę coś w tv. Czy rozwiązanie mee audio connect plus jakieś dobre słuchawki z aptx low latency spełni moje oczekiwania? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...