Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do filmów w TV


Majk1984

Recommended Posts

Witam !

Chcę zakupić jakiś zestaw kolumn 5.1 by podłączyć do TV i móc oglądać filmy z lepszymi efektami niż z głośników z samego TV - czy musi to być kino domowe ? oglądam filmy tylko z dysku zewnętrznego USB lub Netflix itp więc nie potrzeba mi czytnika Blu-ray itp. Najważniejsze to aby tylnie kolumienki były bezprzewodowe.

Dziękuję za wszelkie porady !

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zestaw kina domowego to właśnie zestaw kolumn dźwięku dookólnego  i elektronika do której się ja podłącza. Jej częścią jest również sprzęt wizualny, czyli TV lub projektor wyświetlający obraz na ekranie. Im sprzęt droższy, tym elementów może być więcej. W najdroższym sprzęcie końcówki mocy są elementami rozdzielonymi od przedwzmacniacza z dekoderem dźwięku przestrzennego i podzespołami odpowiedzialnymi za wizję. Gdy tnie się koszty, to elektronika bywa zmieszczona w jednej obudowie. Spotkałem się z integracją posunięta do tego że wzmacniacz do podłączenia niewielkich kolumn znajdował się wbudowany w TV. Zapewne potrzebujesz zestaw składający się z wzmacniacza i kolumn bez żadnego napędu. Jednak coś takiego dość żadko, a znalezienie czegoś takiego z głośnikami tylnymi bezprzewodowymi graniczy z cudem. Powinieneś pamiętać ze takie głośniki bezprzewodowe wymagają zawsze zasilania i przez to mają przewody do odłączenia do sieci. Czasem stosuje się osobny wzmacniacz dla tylnych kanałów. Może lepiej pomyśleć o systemie stereo do TV. Czyli 2 kolumny i wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie potrzebuję wzmacniacz 5.1 lub Amplituner 5.1 z możliwościa podłączenia tylnich kolumienek bezprzewodowo - nigdzie nie potrafie takowego sprzętu znależć - nie ma takich ? albo są strasznie drogie...

Chcę to aby polepszyc efekty oglądając filmy - aby było jak w kinie - myślisz, że zwykłe 2.1 by wystarczyło ?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze jeśli chcesz dźwięk wielokanałowy to niema sensu iść w głośniki bezprzewodowe. Są do tego wzmacniacze do strefy tylnej które są wyposażone w nadajnik do ich podłączenia. Jednak znacznie łatwiej jest poprowadzić po prostu do nich przewody ze wzmacniacza. Użycie dodatkowego wzmacniacza podnosi koszt całego zestawu lub ogranicza środki na pozostałe elementy. Gdy kupujesz sprzęt 2 kanałowy, wtedy możesz mieć lepszą elektronikę i kolumny w mniejszej ilości za ta samą cenę. I tu pozostaje najistotniejsza kwestia budżetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozwiązaniem w rozsądnym budżecie będzie zakup jednego z najnowszych amplitunerów sieciowych Yamaha, które umożliwiają wykorzystanie głośników Yamaha Musiccast 20 lub Musiccast 50 jako kolumn efektowych bezprzewodowych. Najniższym modelem mającym taką funkcjonalność jest RX-V485.

https://www.q21.pl/yamaha-rx-v485.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie są z tą funkcją i najtanszego ampli znalazlem za 1500zl w idealnym stanie YAMAHA R-N402D - a mam właściwie tyle na całość kolumnami więc albo muszę poszukać tasńszego/gorszego sprzętu z bezprzewodową łącznością z głośnikami albo po prostu skupić się na 2.1 niestety...

Przemyślane, zdecydowane !
Zakup Amplitunera 5.1 i zestawu głośników 5.1 do kina domowego - wszystko używane z racji nikiego progu ~1500zł - PRZEWODOWO bo jakoś z bocznych listwach i pod progami poprzeciągam kable...

Amplituner spróbuje dorwać Yamaha RX-V671 bo poczytałem o niej i same superlatywy mimo, że ma już te chyba 7lat ?
Do tego zestaw kolumn VoiceKraft ? przeglądałem allegro i ciężko coś do 1tyś znależć fajnego... Wszystko chce w czerni i kolumienki najlepiej 2przód podlogowe i 2tyl tez podlogowe bo mam na takie idealne miejsca - do tego jakiś mały centalny pod TV i ew SUB osobno dokupić jakiś mocny bo chce potężny bas do efektów w filmach, żeby było jak w kinie...

Edytowano przez Majk1984
rozszerzenie opisu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty te kolumny słyszałeś, czy tak sobie założyłeś że nadają się tylko na opał ?  Ta marka jest znana z tanich i niskiej jakości urządzeń. Adekwatnie do ceny. Ten zestaw wydaje się być produktem z wyższej półki tej marki. Ja nie miałem z nimi do czynienia i nie wiem jak grają. Jednak często spotykałem się z sytuacjami gdy tego typu produkty o niezłej jakości w stosunku do ceny były krytykowane na podstawie odniesienia do najtańszych i bardzo kiepskiej jakości produktów takiej samej marki. Podejrzewam że nie można oczekiwać zbyt dużej wytrzymałości w stosunku do zaangażowanej ilości głośników i pewnie jakość dźwięku nie będzie taka jak kolumn podobnie wyglądających, lecz znacznie droższych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy dla zwykłego kinomana będzie to jakaś większa różnica w dzwieku ? Nie jestem audiofilem itpwięc nie słyszę aż takich różnic jak WY i chcę po prostu dobrej jakości i nisko schodzącego basu dla efektu w filmach...

Myślę, że napewno lepiej to zagra niż te zestawiki kolumn dodawane do DVD np takie mam okazje kupić za 500zł https://www.morele.net/kino-domowe-samsung-ht-e5550-461974 tylko czy warto ? chyba lepsze juz te VK ?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego zestawu kina domowego Samsunga również nie słyszałem, lecz bywa że coś takiego może grać zupełnie poprawnie. Z reguły sprzęt w takim zestawie jest tak dobrany że może wszystko działać przy maksymalnej głośności na jaką pozwala sprzęt.  Z tym zestawem VK może być różnie. Zarówno jeśli chodzi o sam dźwięk może być znacznie lepiej lub wyraźnie gorzej. Trzeba by samemu posłuchać lub posłuchać opinii kogoś kto je ma i miał porównanie z czymś innym w podobnej i wyższej cenie. Na podstawie opineo można sądzić że ci którzy je kupili są z nich zadowoleni. Spotkałem się jednak z opinia osoby która kupiła jakiś czas temu inny wysoki model, że ich wytrzymałość mocowa nie była wysoka i dość łatwo je można było spalić. Problem zapewne nie polegał na tym że ich faktyczna moc była mniejsza niż kolumn z zestawu Samsunga, lecz to że były podłączone do amplitunera o znacznie większej mocy i wtedy trzeba trochę uważać żeby nie przesadzić z głośnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz chociażby taka Yamahę jak piszesz i zestaw VK 7830 Voice Kraft model 5+1. Tyle że te starsze Yamahy nie będa obsługiwały głośników tylnych bezprzewodowych takich jakie Ci podał Q21. Kolumny też możesz kupić lepsze używane. Jeśli chesz kupić zestaw z bezprzewodowymi tyłami , to musiał byś szukać jakiś używany zestaw all in 1 w którym są takie bezprzewodowe głośniki. Tyle że to rozwiązanie ma bardzo mało sensu w stosunku do używanego sprzętu z przewodowymi tyłami. TV możesz też oglądać bez tyłów jeśli niema możliwości podłączenia ich przewodowo. Z czasem możesz się wyposażyć w wzmacniacz bezprzewodowy do podłączenia tylnych kolumn. Albo dobrze przemyśleć jak doprowadzić przewody do kolumn tylnych od wzmacniacza.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowosc juz odrzucilem z racji niskiej kwoty jaka mam na to i obmyslilem jak pociagnac kable do tylow dlatego tez yamaha starsza moze byc i kolumny 5.1 te VK tez nie sa bezprzewodowe - polecaja mi tez zestaw edifier s760d ktory wyglada jak by byl do komputera - ktos zna ten zestaw i slyszal jak to gra ?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem o nich i będą OK tylko jest problem bo podłączając je do TV podłącze je złączem optycznym bo to najlepsza opcja - lecz musiałbym to przepuścić jeszcze przez jakiś amplituner 5.1 ponieważ TV poda tylko dźwięk stereo a tutaj ten zestaw nie dość że w testach wyszedł słabo "My tej opcji nie polecamy, gdyż dźwięk staje się wtedy „plastikowy”, traci głębię i dynamikę, a na to wszystko nakładają się jeszcze słyszalne zniekształcenia." no i dźwięk będzie tylko z przednich satelitek i suba więc to nie 5.1 które chce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, mam Samsung UE46F6320 i z tego co wyczytałem ma on: Funkcje dodatkowe dźwięku 3D Sound, AVL, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, DTS Premium Audio 5.1 i DTS Studio Sound oraz System dźwięku przestrzennego SRS DTS Studio Sound.

Tak wiec Edifier s760d poradzi sobie z przetworzeniem dzwieku z filmow na 5.1 czy nie ma takiego przetwornika w sobie ? Wtedy będe jednak musiał szukac Ampli + zestaw kolumienek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne ten zestaw Edifiera będzie generował dźwięk na wszystkie kanały. Jeśli jakiegoś rodzaju dźwięku nie obsługuje, może to spowodować że będzie wtedy najwyżej cisza w głośnikach gdy wybierzemy przy odtwarzaniu filmu jakiś rodzaj dźwięku jaki te głośniki nie obsługują. Podobna sytuacja wystąpi, gdy amplituner kina domowego nie obsługuje jakiegoś systemu dźwięku. Specyfikacji tego Edifiera nie znam i pewnie do takich sytuacji może dochodzić najprawdopodobniej bardzo rzadko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z komputronikiem i nie sa mi w stanie odpowiedziec na to pytanie. jedynie pamietaja ze byl jeden zwrot wlasnie przez dzwiek tylko z dwoch glosnikow pod TV... Tak wiec jednak Ampli 5.1 i przednie kolumienki a potem jak uzbieram to reszta...

Ampli 5.1 czy w ogole isc w Yamahe czy jednak inna marke ?... no i jakie dwa fronty na poczatek ? ale tak zeby juz zostaly i tylko dokupic tyly i suba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór amplitunera wiąże się z dobraniem do niego odpowiednich kolumn lub odwrotnie. Myślę ze warto jest iść w Yamahe. Z nowych kolumn do amplitunerów Yamahy wybrał bym kolumny Magnat Quantum 673. Mimo że są to kolumny standowe to mogą zagrać znacznie lepiej niż większośc kolumn wolnostojacych w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...