Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do filmów w TV


Majk1984

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Na pewno da się, jeśli się dobrze poszuka. Jednak nie szukał bym kolumn dużych z duża ilością głośników. |Zwróć uwagę że te kolumny są ogromne w stosunku do satelitek z zestawu Edifiera i one same sa w stanie reprodukować nisko schodzący bas. Mocowo i efektywnością najprawdopodobniej przewyższają duże kolumny z zestawu VK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Edifierze mamy 92mm średniolitrażówkę a tutaj w Quantumach niby 170mm ale czytajac o nich dowiedziałem sie ze tu producent przekłamał bo to razem z obrecza a sam głośnik ma max 140mm wiec o ~1/3 większe są to fakt ale cena mnie trochę odstrasza - nie potrzebuję nowych - wolę dać tyle lub mniej ale tak jak napisałem za jakieś używki jeszcze lepsze i chyba mocniejsze - mam pokoj 32m2 więc chcę trochę mocy też...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że kolega chciałby moc, w dość znacznym powierzchniowo pomieszczeniu za śmiesznie niskie pieniądze.

Przypomina mi to trochę zabawne ogłoszenie firmy remontowo-budowlanej:

"dobrze, szybko, tanio...wybierz tylko dwa'

dobrze i szybko - nie będzie tanio

dobrze i tanio - nie będzie szybko

tanio i szybko - nie będzie dobrze....

i odnoszę wrażenie, że próbujesz iść tą ostatnią ścieżką

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podaje się średnicę głośnika, to podaje się średnicę głośnika nie jego membrany :) . Kosze mogą mieć różne średnice. Głośniki stożkowe które w nich są użyte maja membrany jakie można zmieścić w średnicy kosza 160-180 mm. To są głośniki 6 cali i tak należy je traktować. A tamten gość na ceneo zapewne pisze prawdę co do średnicy membrany , lecz niema pojęcia jak się podaje średnicę głośnika.

Tu masz fajne kolumny w cenie do 1k za parę używane Pilot ST 303 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markcox - no już nie do końca tak jest - po wymianie zdań z tutejszą załogą jestem już mądrzejszy i mogę kupić jak narazie Ampli 5.1 i fronty a za pół roku jak sie dozbiera to suba a potem tylnie i za rok będzie kompletnie :) tylko tak jak piszę - wolę kilku letnie używane a lepsze w ten sposób i tańsze od jakichś nowych...

Moby a jak te Piloty z Yamaszką się zgrają ? bo wyglądają przyzwoicie - zaraz się zagłębie w internetach i wyczytam o nich wszystko...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tyły, to nie trzeba dużej synergii brzmienia. Można podłączyć praktycznie dowolne. Jeśli chodzi o centralny to dobrze by było dobrać coś z zestawów z podobnie brzmiących do nich kolumn frontowych. Yamahy z automatyczną kalibracją z mikrofonem dość dobrze sobie radzą  a z dopasowaniem głośnika centralnego zupełnie innego niż fronty.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pi;oty 303 bardzo fajne i w opisie i opiniach lecz leciwe za bardzo... bałbym się o zawieszenia głośników i membrany itd po tylu latach to już wysłużone i do remontu się będzie nadawało... Nie masz nic młodszego ?...

PS" zapomniałem wspomnieć iż do kompa mam podpięty Ampli Pioneer A207R z dwoma kolumienkami JBL e30 i jak dla mnie to całkiem przyzwoicie grają - może je wykorzystam jako fronty lub tyły ? i całość z JBLa złoże? Czy JBL to jednak badziew i budżetówa ?...

Edytowano przez Majk1984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Majk1984 napisał:

no już nie do końca tak jest - po wymianie zdań z tutejszą załogą jestem już mądrzejszy i mogę kupić jak narazie Ampli 5.1 i fronty a za pół roku jak sie dozbiera to suba a potem tylnie i za rok będzie kompletnie :)

i to będzie rozsądny kierunek. A mój poprzedni post potraktuj z przymrużeniem oka ;)

6 godzin temu, Majk1984 napisał:

Pi;oty 303 bardzo fajne i w opisie i opiniach lecz leciwe za bardzo...

powiem CI tak... sam planuje wymianę pozostałej części swojego nagłośnienia, a zestaw 5.1 od Klipsch'a, który pójdzie na spieniężenie, posiadam od 7 lat - i daję sobie rękę uciąć za jego poszanowanie i stan praktycznie sklepowy. w zasadzie - jak w wielu z resztą aspektach - jak dbasz, tak masz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL to marka i są nią firmowane różne kolumny, lepsze i gorsze. Seria Northridge to kolumny znacznie niższej klasy niż Pilot ST303, a tych bym sie nie obawiał jeśli sa sprawne teraz. Jeśli głośniki niskotonowe mają zawieszenia piankowe i zaczną się rozpadać to zawsze można je wymienić na nowe i nie kosztuje to majątku. Jeśli są gumowe to mogą działać bardzo długo bez problemów. Te JBL E30 mogą posłużyć jako fronty na początek z jakimś subwooferem i wtedy powinny dać sobie radę w Twoim pomieszczeniu. Możesz ich użyć jako kolumny tylne. Możesz również spróbować użyć jednego z nich jako głośnik centralny lub postawione obok siebie i połączone szeregowo obie jako głośnik centralny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

powiem CI tak... sam planuje wymianę pozostałej części swojego nagłośnienia, a zestaw 5.1 od Klipsch'a, który pójdzie na spieniężenie, posiadam od 7 lat - i daję sobie rękę uciąć za jego poszanowanie i stan praktycznie sklepowy. w zasadzie - jak w wielu z resztą aspektach - jak dbasz, tak masz

Kiedy i ile bedziesz chcial za te 5.1 klipsch'a ? skoro na poczatek fronty mam z jbl to zaczne skladanie od Ampli 5.1 - Yamache. Denon czy Marantza ? a moze jeszcze cos innego? tak z 5letnie zeby bylo i tak ~500zl ? max 600...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za porady- wybór padł ostatecznie na trzy modele Yamaha RX-V477, RX-V379 lub RX-V800RDS - który będzie lepszy ? wiem za niska cena i klasa i nie ma znaczenia który wybiorę ale może jednak coś przemawia na korzyść jednego z nich ? te modele mogę kupić za 600-700zł i myślę, że to będzie dobry wybór cena/jakość - po wyborze zastanowimy się jaki zestaw JBLa do tego dobrać bo po lekturze wywnioskowałem, że JBLe E 60,80,100 będą najlepsze dla mnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX-V477, RX-V379 lepiej sprawdzą się z mniejszymi kolumnami frontowymi. Przy dużych kolumnach może być gorzej. RX-V800RDS to dość stary sprzęt bez wejść hdmi i jednak powinien lepiej sobie radzić z większymi kolumnami. Wtedy wystarczy podłączać urządzenia av z hdmi do TV. Możesz też kupić coś nowszego od RX-V800RDS i starszego od RX-V477 i RX-V379 i wtedy może być bardziej optymalnie. RX-V800RDS powinen być sporo tańszy niż 600-700 zł .

1 minutę temu, Majk1984 napisał:

czyli RX-V630 , 640 , 650 , 657 i 661 ? ktory z nich najlepiej ? bo cenowo od 500-750zl...

Najlepiej najnowszy z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majk1984 napisał:

wiem ze Pan by chcial polecic nowe ze sklepu ale niestety nie kazdy ma na to fundusze i musi cos wybrac z uzywek a rownie dobre...

Nie lubię tego , robić ale muszę się zgodzić z S4Home :)

Amplitunery o których piszesz to niska klasa budżetowa, i nowe nie stanowiły rewelacji a co dopiero używki. Te amplitunery maja określoną żywotność i nie łudź się że liczoną w dziesiątkach lat. Chcesz więc nabyć kiepski sprzęt , drogi w naprawie, to nie ma sensu.

Koszt takiej Yamahy RX-V379 na Allegro 500 zł , za te pieniądze wolałbym np. :

http://allegro.pl/amplituner-5-1-sony-str-db930-qs-komis-myslenice-i7358661522.html#thumb/4

I mam , jakość i w KD i naprawdę przyzwoite stereo , sprzęt w pełni naprawialny za małe pieniądze i nie do zdarcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...