Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do filmów w TV


Majk1984

Recommended Posts

1 godzinę temu, Majk1984 napisał:

ten sony jest z 2000r ma juz 18lat - bez przesady...

Miałem Str-db 840 QS oraz 930 QS i moim błędem była sprzedaż i zakup RX-A3030, bo po za wieloma zbędnymi bajerami gra to na tym samym poziomie, a w stereo o trzy klasy gorzej. A jak bym chciał mieć Spotify , radio internetowe, You Tube, granie z plików to wystarczyło dokupić za 500 zł Ropsberry Pi 3.

Ale cóż , Polak mądry po szkodzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

5 godzin temu, S4Home napisał:

Jak chcesz mieć stereo to kup sobie wzmacniacz 3 razy tańszy i przepijają kable na bananach. 

A dziękuję , mam zestawik stereo i to kabelków nie przepinam :)

5 godzin temu, S4Home napisał:

Nikt nie obiecuję że nawet topowy model AV jest do stereo. 

A właśnie że kurde obiecywali , że to wreszcie też do muzyki, że technologia , że moc, wystarczy przeczytać recenzje w prasie audio lub na stronie Audio Klanu.

Oj, było się naiwnym :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce tylko i wylacznie sprzet do kina domowego czyli 5.1 - stereo mam podpiete do PCta i tam moge pochukac kiedy mnie najdzie ochota :)

Nie potrafie znalezc Yamahy pomiedzy rx-v800 a rx-v477 - 800 za stary juz i bedzie awaryjny bardziej a 477 ma 4lata ale znowuz za slabego go zrobili do salonu ok 32m2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

A dziękuję , mam zestawik stereo i to kabelków nie przepinam :)

A właśnie że kurde obiecywali , że to wreszcie też do muzyki, że technologia , że moc, wystarczy przeczytać recenzje w prasie audio lub na stronie Audio Klanu.

Oj, było się naiwnym :) 

Banda.... No :)

Czyli jeszcze lepiej sobie to ogarnąłeś i super. Najważniejsze że do stereo jest sprzęt stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Każdy amplituner KD nadaje się do słuchania muzyki, tylko zwykle trochę mniej niż wzmacniacz stereo w podobnej cenie.

Mądrego to aż miło posłuchać , sam bym tego lepiej nie ujął :) 

Czasem się łapie na tym , iż wyrażając pogląd , że amplituner KD nie nadaje się do muzyki nie do końca mam rację. W swoich radach piszemy o idealnym doborze a niekoniecznie odbiorca tego oczekuje. Czasem po prostu świadomym wyborem jest posiadanie wszystkiego w jednym. Co nie zmienia faktu , że mając skromny budżet nie wybrałbym cztero - pięcioletniego amplitunera z najniższej półki, zamiast wysokiego modelu sprzed latek 15-tu.

Może się czepiam, ale jak to jest , że na sprzęcie stereo który posiadam , który średnio liczy lat 25 i którego nie jestem pierwszym właścicielem, nie ma nawet śladu, ryski na wierzchu obudowy ( a np. 11,5 kg. przedwzmacniacz stoi na końcówce mocy ), natomiast już po miesiącu ,gdy stał tuner z filcem pod nóżkami na nowiutkiej Yamaszce RX-A3030, kupionej za nie małe pieniądze, mam ślady po nóżkach nie do usunięcia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady lepszy sprzęt jest droższy jako nowy. Z wiekiem jego cena spada. Również prawdopodobieństwo konieczności naprawy wzrasta z wiekiem. W tańszym sprzęcie postępuje to często szybciej. A ta nowa Yamaha pewnie miała bardziej ekologiczny lakier :) . Ze sprzętem KD jest jeszcze taki problem, że w coraz tańszych sprzętach mamy więcej różnych dodatkowych funkcji. Dla jednych ma to znaczenie większe a dla innych żadne. Trzeba sobie wybrać to co się potrzebuje i lubi. W tańszych i tak naprawdę tych droższych również największym problemem jest zwykle bas. Paradoksalnie sprawę może rozwiązać zakup dobrego ( np. używanego ) subwoofera i przeniesienie na niego większej porcji basu w połączeniu z lepszymi i mniejszymi kolumnami. Jednak prawie nikt tak nie che do sprawy podejść, bo to jakoś dziwnie :) ..

Mało kto che sobie  zdać sprawę z tego że nowsze naszpikowane elektroniką funkcjonalne amplitunery często muszą być robione coraz oszczędniej i na tym odbija się budowa takich podzespołów jak zasilacz i podzespoły odpowiedzialne za jakość dźwięku. Również oszczędności można często zauważyć w grubości ścianek obudowy i radiatorach. Wbrew pozorom nie jest aż tak bardzo trudno zrobić obecnie końcówkę mocy która będąc obciążona sama może oddać dużo mocy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że każdy producent sprzętu audio, z założenia zakłada ze jego amplituner kd będzie miał służyć również do słuchania muzyki. Na tej zasadzie podziału zadań nie wolno by było słuchać muzyki z popularnych radioodbiorników mono. Bo te to już wogóle nie powinny się do tego celu nadawać.

A z drugiej strony sprzęt stereo zupełnie dobrze może towarzyszyć oglądaniu TV i filmów w domu. W przeszłości nagłośnienie kinowe zwykle ograniczało się do dźwięku z dwóch kolumn głośnikowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wracając do tematu autor wątku ma podpięty system stereo pod PC, więc kwestia muzyki jest już ogarnięta i należałoby się skoncentrować na równie dobrym dźwięku wielokanałowym. Przeczytałem od początku wątek i jeżeli amplitunery w stylu Sony QS odpadają ze względu na wiek to proponuję :

https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-htr-2071-prism-audio-tornado-czarny.bhtml

Mieścimy się w budżecie , nówka na gwarancji , będzie lepiej niż z głośników TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając czegoś nowszego od rx-v800 a lepszego od rxv-v477 znalazłem faworyta rx-v667 z 2010r - za ok 850-1tyś idzie go kupić używanego ew starszego RX-v657 z 2008 za 600-700zł - jakaś różnica między tymi dwoma będzie ? Czy tylko w mocy ? No i ciekawa opcja potężny RX-V1700 polecony przez MobyDick'a o którym wcześniej nie wiedziałem - zaraz o nim poczytam z którego roku i co ma w sobie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RX-V1700 nic więcej od Sony 930 nie wnosi, nie ma dekoderów HD przez HDMI, ma to dopiero model RX-V1800. Sony jest ode mnie, lecz patrząc na budżet zdecydowanie bym go polecił, brzmienie ma kapitalne i jest bardzo zadbany. Dla forumowicza mogę dać 3 miesiące gwarancji, nie ma problemu. Wtedy zostaje około 1000zł na kolumny z subwooferem, a w tej cenie mogę zaproponować Rubicon RP-16 z subwooferem RA-10, myślę że jako pierwszy zestaw to naprawdę dobry w tym budżecie. Za około 500zł można kupić model młodszy, lecz z niskiej półki, a tego bym nie polecał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX-V657 to stary model, to już lepiej Sony QS. One nie mają HDMI. 

RX-V667 to model z HDMI i dekoderami HD, a 677 to już całkiem świeży model z tej samej półki lecz z większą ilością funkcji, ma USB, Internet z WIFI, Airplay, DLNA, Spotify. Jeżeli mieści się w budżecie to zdecydowanie wybierz RX-V677

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2018 o 07:22, Pumpurek napisał:

Yamaha RX-V1700 nic więcej od Sony 930 nie wnosi, nie ma dekoderów HD przez HDMI, ma to dopiero model RX-V1800. Sony jest ode mnie, lecz patrząc na budżet zdecydowanie bym go polecił, brzmienie ma kapitalne i jest bardzo zadbany. Dla forumowicza mogę dać 3 miesiące gwarancji, nie ma problemu. Wtedy zostaje około 1000zł na kolumny z subwooferem, a w tej cenie mogę zaproponować Rubicon RP-16 z subwooferem RA-10, myślę że jako pierwszy zestaw to naprawdę dobry w tym budżecie. Za około 500zł można kupić model młodszy, lecz z niskiej półki, a tego bym nie polecał. 

A jak się Twoim zdaniem ma KEF SP2248 do tego Rubicona RP-16, bo widzę ze masz go do sprzedania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...