Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do filmów w TV


Majk1984

Recommended Posts

Ten zestaw Yamahy nie należy do najlepszych. JBL-e które masz powinny lepiej zagrać z subwooferem niż Yamaha NS-C7900 5.0 jeśli nawet i je wspomożesz subem. Lepiej skup się na lepszym subwooferze. O ile wersja tego suba z głośnikiem 20 cm jest bardzo fajny i tani to mógłby sobie nie dać rady w pomieszczeniu które masz to  Magnat 302a z 30 cm głośnikiem , może nie jest najgorszym wyborem to można lepiej. Myślę ze Rubicon RA-10 lub KEF SP2248 były by lepsze. Może jednak zupełnie coś innego. Jeśli będziesz mieć subwoofer , może p jego podłączeniu zrezygnujesz z chęci zakupu dużych kolumn przednich. Tylne kolumny mogą być niewielkie ( i dużo tańsze ) . Głośnik centralny również może mieć niewielkie rozmiary. Z reguły ma 2 głośniki stożkowe i nie przetwarza basu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

MobyDick - Rubicon RP16 to zestaw 5.0 - do niego jest dedykowany rsub 10 - myślisz ze wystarczy na moje 30m2 ? Trochę droższy od Magnata 302a - i jak on się nadaje do KD ? bo muzyki na tym słuchać nie będę a zależy mi tylko na nisko schodzącym soczystym basie w filmach dla MEGA efektu... Ten KEF SP2248 też 200zł droższy od NOWEGO Magnata 302a - Jeżeli Magnat nie nadaje się do KD to OK wtedy rozwarze KEF lub Rubicon...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o subach które ma do sprzedania Pumpurek, czyli  Rubicon RA-10 lub KEF SP2248 , jako przykładowe które wydają się mieć sens. Magnat 302a nie jest taki najgorszy. Jednak lepiej jest kupić subwoofer z lepszym głośnikiem , który będzie miał mocniejszy napęd z sztywniejszą obudową, niż coś co będzie tylko dość niezdarnie pomrukiwać bez kontroli z słyszalnymi pogłosami obudowy wpadającej w wibracje. Wtedy ogólnie dźwięk będzie lepszy. Taki subwoofer może przejąć na siebie więcej basu, a w tym również nieco wyższego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepiej jest kupić sub używany który będzie lepszy w określonej cenie niż nowy. W przypadku subwoofera trzeba pamiętać że jego wygląd jest mniej istotny gdy będzie stał w mało widocznym miejscu. Reszta wygląda podobnie jak z innym sprzętem używanym. A Pumpurka nie znam i podałem przykłady po przejrzeniu co ma wystawione na allegro. Głośnik 25 cm, szczególnie o dużym skoku zwykle będzie lepszy niż większy w subwooferze w tej samej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem  nowy na forum, zarejestrowałem się bo zainteresował mnie temat. Co powiecie na ten zestaw?
https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-bdp-100k-vsx-329k-s-esr2tb-czarny.bhtml

Jest to ostatnia sztuka i za 998 pln jest do wzięcia w jednym ze sklepów, z pełną gwarancją, itd.

Dodam tylko, że nie potrzebuję niczego wyszukanego. Do oglądania TV, Netflixa, SMART TV, takie trochę lepsze głośniki niż w TV chcę mieć, bo mam salon łączony z kuchnią i czasem uciążliwe są odgłosy zmywarki, itp.

Edytowano przez kalodop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zdania ze głośnik byle większy , jest lepszy  :) ?

Kiedyś pewien producent kolumn, który uważał że optymalny głośnik dla subwoofera ma 13 cm średnicy i tak stosował czasem 4 takie głośniki w jednym subie. Spotkałem się również z podejściem takim że bylejaki ale większy jest lepszy. A lepszy jest po prostu lepszy. Średnica to tylko jeden z wielu parametrów który ma wpływ na głośność z jaką może grac głośnik. Również podobnie jest dolnym pasmem przenoszenia. Za to prawie zawsze duży głośnik ze słabym napędem ma słabą odpowiedź na impuls.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie absolutnie nie. Ale nie wyobrażam sobie suba z jedną 13tka. Powierzchnia membran się sumuje. Jeśli są wszystkie aktywne w przypadku membran biernych jest jeszcze inaczej. Membrany mniejsze mają krótszy i bardziej precyzyjny skok. Jeśli jest ich odpowiednio dużo przetłacza ta sama ilość powietrza. Ale sub z 4 głośnikami to teraz zadkosc.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncze głośniki 13 cm często można spotkać w subwooferkach głośników komputerowych i małych zestawów kina domowego. Głównie dlatego że takie rozwiązanie pozwala tanio zbudować niewielką skrzynkę z cienkiej płyty wiórowej o wystarczającej sztywności. Jeśli będziemy taką skrzynkę powiększać z zachowaniem grubości ścianek i damy do niej głośnik z tym samym napędem to uzyskamy coś co huczy, buczy i dudni. Po przeciwnej stronie można postawić subwoofer PARADIGM Signature SUB 2 w którym użyto 6 głośników 25 cm o bardzo dużym skoku o cenie 40 tyś zł  i mocy do 9 kW szczytowej, 4,5 kW ciągłej mocy. Często wielu audiofilów ulega magii średnicy głośnika i nie widzi nic dziwnego w nagłośnieniu dużego pomieszczenia wysokoefektywnymi kolumnami z głosikiem 20 cm o liniowym wychyleniu membrany 1 mm, a już kolumny z głośnikami 13 cm ze skokiem 5 mm wydają się za małe, podczas gdy taki głośnik wypiera objętość 30 cm głośnika ze skokiem 1mm. Również dolne pasmo przenoszenia tego drugiego może być lepsze. To są skrajne przypadki i bardzo rzadko mamy do czynienia z czymś takim. W praktyce subwoofery z pojedynczym głośnikiem 20 cm mogą sobie dać radę w pomieszczeniu o powierzchni 30 m kw lub trochę więcej, jednak te tanie robią to z trudem gdy chcemy grać bardzo głośno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do głośników 13 cm w subwooferach to 2 takie były użyte w zestawie Tonsil Sub. Sat. 2.1. Czesto takiej średnicy głośniki stosuje się w systemach Bose Acoustimass

Ferguson RB1200 przede wszystkim  jest większy od RB 1150. Ma 30 cm głośnika , a RB 1150 ma 25 cm. Tyle że to są suby niższej klasy niż te o których wspominałem. Jako używane będą tańsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie ze subwofery są tylko lepsze i gorsze. Kinowymi zwykle nazywa się te gorsze które mimo że grają kiepsko, to potrafią robić to głośno. TS10 jest subwooferem o rodowodzie studyjnym, jednak sam go widziałem kiedyś w Mediamarkecie w systemie kina domowego z wysokiej półki, gdzie współpracował z resztą dość drogich kolumn Tannoya do KD z jakąś dość drogą elektroniką. Zadaniem tunelu BR jest odciążyć głośnik od dużych wychyleń membrany. Tu ten głośnik o bardzo szerokim zawieszeniu jest strwożony do dużych wychyleń. Do tego ma też taki mocny wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - biore tego  TANNOY TS-10 - tylko liczylem ze cos znegocjuje troche cene - gosc ma wystawione troche sprzetu i wyglada to na jakis komis - a tu wiadomo sprzet moze byc w roznym stanie - nie wiafomo jak byl fraktowany a jak to komis czy lombard to maja gdzies i nie wiedza nawet kto i jak go uzywal... w marcu taki  TANNOY poszedl za 650zl od goscia co go uzywal tez do KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...