Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza do yamaha rxv383


burchelwnd

Recommended Posts

Witam

To mój pierwszy post. Mam pytanie

 Szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi.

1.Czy jest możliwość podłączenia wzmacniacza do yamaha rxv383 tak aby fronty graly i tu i tu?

2. Czy jeśli tak się nie da to muszę kupic oddzielnie dwie kolumny i wzmaka/amplituner stereo i jak podłączyć to pod te Kd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, burchelwnd napisał:

Nie ma innej możliwości?

A gdybym z wyjścia front podłączył docwejscia wzmacniacza co by się stało? Uszkodził by się amplituner?

Przy twoim amplitunerze nie ma opcji, żeby podłączyć to razem. Jeśli byłoby wyjście liniowe (chinch) od biedy dałoby rade podłączyć, ale miałbyś podwójną regulację głośności (na ampli i wzmacniaczu). RX-V383 to najniższy model i pozbawiony jest wszystkich "zbędnych" rzeczy, żeby był jak najtańszy.

Wyjście front to wyjście na kolumny a nie na wzmacniacz- tak, uszkodziłbyś amplituner. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Top Hi-Fi napisał:

Przy twoim amplitunerze nie ma opcji, żeby podłączyć to razem. Jeśli byłoby wyjście liniowe (chinch) od biedy dałoby rade podłączyć, ale miałbyś podwójną regulację głośności (na ampli i wzmacniaczu). RX-V383 to najniższy model i pozbawiony jest wszystkich "zbędnych" rzeczy, żeby był jak najtańszy.

Wyjście front to wyjście na kolumny a nie na wzmacniacz- tak, uszkodziłbyś amplituner. 

Konkretna odpowiedź.

Trochę chyba jednak nie przemyślany wybór ale z pioniera 330 531 czy demona 540 wydawał mi się by. Najlepszy. Z kolumnami pure nova black za 2k to nie dużol

3 godziny temu, Top Hi-Fi napisał:

Przy twoim amplitunerze nie ma opcji, żeby podłączyć to razem. Jeśli byłoby wyjście liniowe (chinch) od biedy dałoby rade podłączyć, ale miałbyś podwójną regulację głośności (na ampli i wzmacniaczu). RX-V383 to najniższy model i pozbawiony jest wszystkich "zbędnych" rzeczy, żeby był jak najtańszy.

Wyjście front to wyjście na kolumny a nie na wzmacniacz- tak, uszkodziłbyś amplituner. 

Konkretna odpowiedź.

Trochę chyba jednak nie przemyślany wybór ale z pioniera 330 531 czy demona 540 wydawał mi się by. Najlepszy. Z kolumnami pure nova black za 2k to nie dużol

A może jakiś przełącznik np beresford? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, burchelwnd napisał:

Co mnie nie bawi bo to bedzie mój pierwszy i już lipa na początku... 

Trzeba było spytać na forum lepiej wczesniej. Ale budżet okrojony...

To po prostu wstrzymaj się z kolejnymi ruchami, trochę dozbieraj i wtedy kup lepszy amplituner (a nie najprostszy w serii). Spokojnie możesz kupić używany... Zakup przełącznika to raczej będą wyrzucone pieniądze.

Tylko pierw się zastanów jakich funkcji potrzebujesz w amplitunerze (funkcje sieciowe, HDMI, USB, wyjście na końcówkę mocy itd), bo jeśli wystarczy Tobie wejście cyfrowe (optyczne, koaksjalne) i nie musisz mieć sieci czy USB to w okolicy 500-700zł kupisz porządne używane modele, które zagrają bez porównania lepiej niż Yamaha którą posiadasz

Pozdrawiam
PS. A swoją drogą to polecam czytanie instrukcji - można tam znaleźć wiele odpowiedzi na wątpliwości właściciela sprzętu B|
Proponuję również trochę dłuższe posty, bo poprzednie czyta się jak SMSy : dużo tego i mało treści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...