Skocz do zawartości

Marantz ND8006 vs Pioneer n-70ae vs Cambridge Audio Azur 851N


Zelix

Recommended Posts

Witam, 

czy ktoś miał okazję słuchać nowego Marantza ND8006? To ciekawa konstrukcja integrująca w odtwarzaczu sieciowym cd. Zaleta dla mnie jest dość prozaiczna- Fezz ma tylko 3 wejścia rca... ;)

I jest najnowszą konstrukcją z wymienionych. Zastanawiam się nad kupnem jednego z wymienionych w tytule, i prosiłbym o opinie i oceny. 

Zalezy mi na 4 rzeczach:

- aplikacja- wzorem tu jest MusicCast Yamahy. 

- Spotify i Tidal - bezstratny streaming

- mam scyfryzowaną całą kolekcję winyli do flacc, a więc łatwe odtwarzanie katalogów z NAS lub pendrive

- na tyle ile sie da, przyzwoite odtwarzanie radia internetowego...

Chcę go połączyć z fezem, diamondami 28

dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo moim zdaniem najlepiej sprawdzi się Pioneer N-70AE, natomiast pod względem wyposażenia i uniwersalności Marantz ND8006 jest opcją bardzo ciekawą. Niewiele ustępuje dźwiękowo odtwarzaczowi N-70AE.

Zapraszam na odsłuchy, jest oczywiście także możliwość wypożyczenia urządzenia i przetestowania we własnym systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dźwiękowo faktycznie ND8006 jest na 3 miejscu podium. Myślę że jest wybierany po prostu nie jako typowy streamer.

Jeśli szukasz tylko odtwarzacza sieciowego to ja także obstawiam Pioneer N70AE. Cambrdidge 851N jest ok. Do lampy i Pylona to jednak Pionka bym podłączał.

 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy w przypadku Spotify, radia internetowego różnice miedzy tymi odtwarzaczami będą słyszalne. A jeśli zatem CA to wzmacniacz 851A, a pioneer?

czy też łączyć je z np yaqinem lub fezz-em?

I jeszcze jedno pytanie: Marantz ma możliwość podłączenia do odtwarzacza np dekoder tv kablowej- nie chodzi mi o kino domowe, a o radio które jest tam nadawane cyfrowo, w znacznie wyższej jakości niż internetowe. Pytanie czy pioneer lub CA mają taką możliwość? 

 

Edytowano przez Zelix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...