Skocz do zawartości

Devialet Phantom Gold


Miras23

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

System jak system - nowoczesny i drogi.
Jak chcesz wydać 20 tysięcy, to Twoja sprawa - ale zanim podejmiesz decyzję to posłuchaj innych systemów.
Jest bardzo wiele "legendarnych" systemów :D

Pozdrawiam
PS. To Tobie ma się podobać. Poza tym nie podałeś żadnych szczegółów - na jakiej powierzchni ma to grać, czy porządnie rozstawisz kolumny i  przygotujesz akustykę pomieszczenia itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Sęk w tym, że system Devialeta trzeba porównywać z inną kategorią produktów, a niż z klasycznymi czy też legendarnymi systemami. Nie spotkałem jeszcze innych, tej klasy systemów.Dlatego chciałem zapytać pozostałych o zdanie.Wpisy traktuje luźno. Chciałbym kupić jednego i postawić to w 22m2. Najlepiej na ładnym stoliku. Masz jakąś alternatywę lub inny pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Nie zrozumieliśmy się...

Każdy z Nas wie (bądź powinien wiedziec) że system Devialeta należy porównywać do systemów wireless-bluetooth-multoroom.Wiec bardzo was proszę nie piszcie, że klasyczne stereo zagra lepiej oraz że wybieram coś na wygląd. Ja tylko zapytałem jakie są wasze subiektywne odczucia co do produktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bang & Olufsen o którym wspomniał @audiowit właśnie jest współczesny, bezprzewodowy i t.d. Do tego jeszcze pochodzi od firmy z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie kolumn nowoczesnych i stylowych.

 

Osobiście nie słuchałem Devialetu. Jednak poleciałbym sprawdzić jak on gra przy większej głośności. Ma mały głośnik średniotonowy i raczej będzie słychać zniekształcenia przy większej głośności. Gdy masz duży pokój, lepiej to sprawdzić. Zazwyczaj to brzmi jak ściśnięcie, brakuje "wolności", nie ma tego poczucia które masz stając przy dużym polu.

Oprócz B&O zobacz Nubert A700 oraz X-Pro 8000, Dali Callisto 6, Avantgarde Acoustic Zero 1, Magnat Magnasphere i Genelec The One (nie mają fabrycznych standów). Jeżeli masz mniejszy pokój, sprawdź Kef LS50 wireless i Kii three. 

Edytowano przez chebum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2018 o 08:29, audiowit napisał:

Miras, co znaczy ,,inna kategoria produktów''?

Zgodze się z tym. Inna Kategoria produktu, Czyli patrzysz na firmę, design, kosztem dźwięku. No bo sory w tej cenie wzmak i inne monitory. Wybór szeroki jak rzeka.

Dnia 19.05.2018 o 22:28, Miras23 napisał:

luchajcie, skusiłem sie w końcu posłuchać tego legendarnego „Fantoma” no i bardzo mi sie spodobał. Choć zanim podejmę jakieś decyzje, chciałbym Was zapytać jakie są wasze opinie na temat? W necie aż huczy a mało jest opinii polskich użytkowników.

To nie rób tak. Dlatego, że ja powiem, słuchałem na audioshow i jeden z większych zawodów. Bas plastikowy, sztuczny.

Ale to moja opinia i nie kieruj się nią. Słuchałeś! Pamiętaj ani ja ani inni koledzy z forum nie będą tego słuchać tylko TY. Więc jeśli Tobie się podoba to bierz.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phantom to sprzęt z innej galaktyki :) Nie można go porównać do niczego innego, bo w swojej kategorii nie ma to żadnego konkurenta. 

Phantom'om white i silver można zarzucić, że bas dominuje nad resztą pasma. Phantom gold to juz inna bajka, mamy inną sekcję średnio- wysokotonową i tutaj wszystko jest już na swoim miejscu. 

ps. wyrabianie sobie opinii po odsłuchu na AudioShow... przecież to stało w korytarzu...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home może gdybyś posłuchał Phantoma w domu to miałbyś inne zdanie. Choć z drugiej strony znajdź mi tak małe urządzenie z takim wielkim dźwiękiem?

Co masz na myśli pisząc "sztuczny bas"?

Jak można to ocenić stojąc na korytarzu 300m2?

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak grały tak je odbieram. Dwa lata temu grały w salce i było tak samo. Ale jak mówię to moje zdanie. W tej cenie koło 20000 wybrał bym dla siebie zdecydowanie inne monitory. Nawet z oferty tophifi żeby już nie być taki krytyczny. 

Realnie, te membrany to jest plastik? Z czego to jest?

Drvialet wyspecjalizował się w produktach innych dlatego ja rozumiem że jest na to klient. Po prostu ją wziął bym coś innego. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto tu mówi o cenie 20 000? Koledzy czytajcie posty :) Mowa jest o 1 Phantomie, gdzie cena wyjściowa to 12k. I zwróć uwagę, że to cena nie za same głosniki, ale w gruncie rzeczy za cały system. Co do materiałów- czy to ma wgl jakieś znaczenie? Membrany w kolumnach robi się z mnóstwa różnych materiałów a finalnie to nie materiał ma znaczenie ale jak to ktoś zestroił.

Na AudioShow chodzi o Show, Phantomy tłukły tam przeraźliwie głośno żeby zrobić wow.

Jeśli ktoś z was będzie miał okazje niech sprawdzi jak Phantom zachowuje się w KD, pasmo przenoszenia zaczynające się od 14 wgniata w fotel :)

Edytowano przez Top Hi-Fi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras - kiedyś miałem przyjemność go słuchać w salonie Tophifi na Nowogrodzkiej, aczkolwiek krótko, bo byłem tam w innej sprawie.

Jak dla mnie bas jest mocny, ale taki... cywilizowany :) Taki krótszy, mniej rozwlekły. Całkiem przyjemny. Choć gdy pracownik podkręcił głośność, to aż szyby drżały :D Ale samo urządzenie o dziwo nie.

Natomiast wizualnie to kosmos. Design bardzo mi przypadł do gustu, choć zazwyczaj wolę sprzęt w czarnym kolorze :D

Póki co mam zdanie, że jest to sprzęt bardziej efektowny niż efektywny, choć jakość ma porządną. Gdyby kosztował mniej, to byłaby to całkiem niezła opcja. Bo na chwilę obecną to wydaje mi się, że niewiele osób chciałoby kupić głośnik bezprzewodowy za ponad 8 tys. Chyba że ktoś nie chce się bawić w klasyczne zestawy, albo druga połówka nie pozwala na ustawienie czegoś większego w salonie :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu odnoszę takie wrażenie iż Polski „audiofil” to konserwatysta który nie akceptuje nowych rozwiązań i technologii:)

Choć śmieszne jest to, że prawie każdy z nich zrezygnował z płyty CD na rzecz plików...

Ciekawi mnie ile sztuk  Phantoma sprzedało sie w Polsce, bo za granica podobno sprzedaje sie nie źle (czyt.forum)

 

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Miras23 napisał:

Ciekawi mnie ile sztuk  Phantoma sprzedało sie w Polsce, bo za granica podobno sprzedaje sie nie źle (czyt.forum)

Tego się nigdy nie dowiesz. A wiadomość z forum powinna Ci przelecieć przez palce. Bo na pewno nie jest prawdziwa.

Nie mówię że tak nie jest bo na zachodzie to przecież nie jest wygórowana cena (ten konkretny produkt). Chodzi mi bardziej o to że tego typu informację na forach są po prostu zmyślone(ogólnie).

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2018 o 00:41, Miras23 napisał:

W dalszym ciągu odnoszę takie wrażenie iż Polski „audiofil” to konserwatysta który nie akceptuje nowych rozwiązań i technologii:)

Choć śmieszne jest to, że prawie każdy z nich zrezygnował z płyty CD na rzecz plików...

Wiesz, co innego zmienić samo źródło, a co innego cały system. Poza tym, choć sam bardzo lubię słuchać z płyt CD, to jednak nie każdy chce kupować całej płyty tylko dla często 1-2 kawałków, skoro możesz sobie posłuchać tylko tych interesujących w formie pliku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miras23 napisał:

Wypożyczyłem za kaucją Phantoma Golda. Wygląda na to, że zostanie :) jestem bardzo zdziwiony jak dobrze to zagrało w mojej kubaturze. 

p.s ostatecznie poczekam jeszcze do poniedziałku, bo nie rozmawiałem jeszcze z żoną o tym..hahah

Kobiety zazwyczaj lubią takie designerskie rzeczy, więc jest szansa, że się zgodzi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...