Skocz do zawartości

Devialet Phantom Gold


Miras23

Recommended Posts

Dnia 26.05.2018 o 23:18, Miras23 napisał:

Wypożyczyłem za kaucją Phantoma Golda. Wygląda na to, że zostanie :) jestem bardzo zdziwiony jak dobrze to zagrało w mojej kubaturze. 

p.s ostatecznie poczekam jeszcze do poniedziałku, bo nie rozmawiałem jeszcze z żoną o tym..hahah

I co na to żona? :) Odezwij się na PW, może uda się załatwić jakiś extra rabat dla forumowicza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

Dzień dobry, jestem tu nowy (pozdrawiam wszystkich :) ) i chciałem odgrzebać temat. 

Szukam czegoś mniejszego, żeby zastąpić leciwy zestaw z kolumnami podłogowymi.  Potrzebuję czegoś mniejszego, lżejszego wizualnie ze względu na zmiany w aranżacji salonu. Likwiduję tradycyjną szafkę z audio z ołtarzykiem TV i ... długo by pisać.  W każdym bądź razie potrzebuję czegoś lżejszego optycznie co gra ok. 

Salon z przylegającą jadalnią ma jakieś 40 m2 do tego jest otwarta kuchnia, razem jakieś 55 m2.  Głównie do słuchania muzyki plus filmy do czasu do czasu. Interesuje mnie tylko 2.0 lub 2.1 jeśli nie ma innej opcji. 

Zwróciłem uwagę na te głośniki, ma ktoś jakieś opinie na ich temat? Można je porównać ze sprzętem "podłogowym" w podobnej cenie? W sumie też nie wiem który model, myślałem o Silverze, ale może białe dadzą radę. To jest mieszkanie nie dom, dyskotek nie urządzam, chodzi o słuchanie dobrej muzy na "cywilnym" poziomie głośności. Są jakieś alterntywy np dobre monitory plus sub?

Zaznaczam, że nie jestem hi-endowcem. A zwłaszcza w sensie sprzętowym wiem mało, ale nie chcę się angażowac w rozmowy zawartości miedzi w miedzi. Z drugiej strony coś tam słyszę. Zajmuje się homerecordingiem i co nieco wiem o produkcji miksu ;) jestem za to hi-endowcem jesli chodzi o granie muzyki, a konkretnie sprzęt gitarowy elektryczny (ale od tego jest inne forum) :)

 

z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi

 

 

Edytowano przez Quentin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko tu nie pada. A właściwie mało i dość ogólnikowo (nie wiem też czy opinie są oparte na słuchaniu tych głośników). Przede wszystkim kolega kupił - jak czytam Golda - ale jednego.  Ja mówię o zestawie stereo. 

No i interesuje mnie czy można to ustrojstwo porównać do zestawu podłogowego, bo autor wątku wyraźnie chce porównywać fantoma z inną kategorią głośników (głośnik bezprzewodowyI? Multi room? ).

Mnie interesuje dobre, ale kompaktowe stereo.  Mogę na to wydać do 20k choć chętniej bym się kilkunastu zmieścił. I pytam czy to jest droga? 

Co masz na myśli że do takiego pomieszczenia? Tzn za duże pomieszczenie? jak na te moce i tak nisko schodzący bas to nawet nie wiem czy nie za małe. 

Możesz coś innego polecić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quentin Devialet Phantom to jedyny system mini, który może konkurować z tradycyjnymi zestawami stereo. Phantomy przeczą prawom fizyki i dają radę w dużych pomieszczeniach. Z profilu widzę, że jesteś z Warszawy, mamy 3 salony z Phantomami (Nowogrodzka, Andersa, Naruszewicza)- podejdź, posłuchaj ! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za propozycję.  Pewnie skorzystam. Pokoje odsłuchowe jednak  to pokoje odsłuchowe.

Nie ukrywam, że zależy mi też głównie na opiniach użytkowników, czy osób, które tego słuchały poza salonem, niekoniecznie wyłącznego dystrybutora od, którego nie mam prawa nic innego usłyszeć :) i to jest ok :) 

Czy ktoś tu jest kto miał, ma zestaw stereo, albo słuchał u kogoś w domu i ma jakąś opinię? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są za małe i to zdecydowanie i taki system nie może konkurować z tradycyjnym zestawem za 20k. Kolumny podłogowe zagrają mocniej, pełniej, czyściej i przede wszystkim swobodnie.

Wzmak za 6-7 koła i 14k na kolumny daje olbrzymie pole do manewru. Ja na pewno szedł bym w klasyczny zestaw.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tak jak pisałem nie chcę zastawu podłogowego. Mam taki i chce się pozbyć.

Potrzebuje czegoś lżejszego. Nie chce żeby audio było główną rzeczą, którą widać po wejściu do salonu. Bo tak wlasnie jest z głośnikami podłogowymi.

Chciałem dopytać, czy twoja opinia jest efektem odsłuchu fantoma, czy po prostu zakładasz że to nie może grać, bo nie jest tradycyjnym dużym zestawem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich dwa razy. Raz na audioshow mega słabo. I raz u klienta w domu któremu robiliśmy inny pokój. Chwilkę bo akurat coś leciało. 

Tam było po prostu ok. 

Inaczej mówiąc devialet to firma design nie oszukujemy się. Produkt premium. Tutaj około 40 procent ceny to wygląd. 

 

Jestem tylko ciekawe co np koledzy z top hi fi by woleli te phantomy czy bowersy monitory serii 800 i wzmak. To tak dla przykładu mówię. 

Ale słuchaj pewnie będą i w tym roku na audioshow idź posłuchaj. Tutaj kolega z wątku w zesbiej wziął je do domu , posłuchał. Polecam zrobić to samo 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Top Hi-Fi Poznań

Ale tradycyjny w cenie Phantomów Silver z Dialogiem?  czy w cenie tych Bowersów ? :)

Trochę się pogubiłem, bo parę postów wyżej napisałeś, że może konkurować z tradycyjnymi zestawami, a teraz, że bez dyskusji wybór pada na tradycyjne. To już nie wiem. 

@S4Home

Te Epicony fajne, pytanie czy zagrają jak phantomy jeśli schodzą do 47 Hz tylko?  Nie trzeba do tego Suba? pomieszczenie pod 60 m2 ma z przyległościami.

PMC to już podłogówka i pewnie lepiej już zostawić moje stare Heco. 

 

Edytowano przez Quentin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może konkurować, ponieważ z relatywnie małych głośników otrzymujemy dźwięk jak z dużych, tradycyjnych konstrukcji. 

Dochodząc do sedna, Phantom 'zwykły' i silver grają podobnie (silver jest mocniejszy), w nich przyczepiłbym się do tego, że Bas dominuje trochę nad resztą pasma. Świetnie spisują się w muzyce pop, elektronice etc. ale w  bardziej wymagających gatunkach jazz itp. nie brzmi to do końca naturalnie. Sytuacja zmienia sie w Phantomach Gold (inna konstrukcja głośnika średnio i wysoko). Goldy grają dobrze już wszystko. Natomiast nie ma co się oszukiwać, tradycyjny zestaw zagra lepiej. Phantomy to kosmiczna technologia, produkt bez  realnej konkurencji na rynku. I ta technologia swoje kosztuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd!! Chodziło mi o pmc twenty 22. Wiedziałem że szukasz monitorów. Te posłuchaj. 23 są średnie. Mój błąd. 

I uwierz epicony potrafią zejść. 

A druga sprawa co mi zasugerowałem to właśnie opcje z subami.

Tannoy xt6 które mają rewelacyjna średnicę i górę ale nieco Kuleja z dołem. + Dwa rel t0. Szczerze to obawiam się że to rozniesie wszystko w tej cenie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zwykły" dużo szybciej wpada w kompresję. Jeśli nie planujesz grać głośno może okazać się, że zwykłe wystarczą. @Quentin tak jak pisałem wcześniej, umów się z kolegami z jednego z naszych Warszawskich salonów, przesłuchaj na miejscu różnic pomiędzy poszczególnymi modelami i wypozycz te, które wypadną najlepiej dla Ciebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...