Skocz do zawartości

Denon 720 ae + dali zensor 3


Danielmuzyka

Recommended Posts

Witam. 

Otoz mam w planach kupic glosniki podstawkowe do denona 720 ae. Przymierzam sie do odsluchu dali zensor 3 ale nie chce poprzestawac na jednym modelu. Slucham przewaznie rock blues pop. Interesuje mnie uzyskanie przestrzeni oraz wyciagniecia z utworo jak najwiecej detali. Pokoj ma 25 m2. Byc moze temat na tym forum byl juz poruszany ale pracuje 12 godzin dziennie i nie za bardzo mam czas na szukanie podobnych tematow. Chcialbym abyscie zaproponowali mi inne modele gloanikow oraz co sadzicie rowniez o dali z polaczeniem tego wzmaka.

Edytowano przez Danielmuzyka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Denon z Dali Zensor jest jak najbardziej poprawne, chociaż musisz spodziewać się raczej ciepłego, miękkiego, gęstego, dobrze wypełnionego dźwięku ze spokojniejszą górą pasma. Jeśli szukasz bardziej jasnego i dynamicznego dźwięku, koniecznie spójrz na Magnat Quantum 753, dobrą opcją jest także mocny monitor Focal Chorus 706. Jeśli natomiast szukasz dźwięku raczej spokojniejszego ale ze szczegółową górą pasma i dobrą podstawą basową, spójrz na moim zdaniem świetne monitory Kef Q350. 

Na koniec moja propozycja kolumn znacznie droższych, ale mamy jeden komplet z bardzo delikatnym transportowym uszkodzeniem - System Audio Mantra 10. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieple brzmienie mi nie przeszkadza wrecz przeciwnie. Kef q 350 polecal mi kolega. Ale tez focal brzmi takze niezle

Ogolnie wszystko fajnie ale przekraczajacy moj budzet wszystko powyzej 2000. 

Przeczytalem wlasnie recenzje kef q 350 i to brzmi tak jakby bylo to czego szukam. Przeszkoda to cena ale moze narazie sie wstrzymam i dozbieram

Chyba tak zrobie tym bardziej ze pieta achillesowa dali jest bass reflex ktory lubi zachowywac sie niekontrolowanie w przeciwienstwie do kefa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Danielmuzyka napisał:

Przeczytalem wlasnie recenzje kef q 350 i to brzmi tak jakby bylo to czego szukam. Przeszkoda to cena ale moze narazie sie wstrzymam i dozbieram

Chyba tak zrobie tym bardziej ze pieta achillesowa dali jest bass reflex ktory lubi zachowywac sie niekontrolowanie w przeciwienstwie do kefa

Kef Q350 wygląda na bardziej zaawansowany za sprawą Uni-Q, a papier w teście wszystko ukaże w dobrym świetle ;). "Brzmi" jak chcesz, ale jak napisałeś w teście, a w realu ?;) I czy w tym samym teście wyczytałeś że BR w Dali jest niekontrolowany, a w Kef już tak ? Ciekawe.

Dali zensor 3  są bardzo udanymi sporymi monitorami, górę mają bardzo udaną detaliczną, żywą, środek i dół też jest dobry , (pytanie czy do denona 720, bo zależy co lubisz, on z kontrolą ma problem czasami). Czy Q350 będzie lepszy nie sądzę i nie w 25m . q350 Daje dobrą lokalizację instrumentów (Uni-Q) ale reszta jest dość szczupła, przeciętna.

Magnat quantum 673 nie gra lepiej od Dali zensor 3, to udana ale niska seria, owszem nieco inaczej trzyma bas z Denonem może nieraz odpowiedniej, ale górę ma już gorszą od Dali 3

Dozbierać kasę zawsze (czy zazwyczaj) można, ale dużo mądrzej jest posłuchać i porównać. Bo tak wychodząc z założenia że każda kolumna droższa o 200-400 zł gra lepiej , niczego nie osiągniesz, poza odchudzeniem portfela. Faktycznie z opisu wynika, że raczej trafniejsze były by tu jakieś Focale chorus 706 (z 16ką) używane z nowej serii lub nieraz bardziej cenione nieco starsze 806 V, tak więc warto je brać pod uwagę planując porównania i odsłuchy.

Chcąc uzyskać dobrą głębię, szeroką scenę muzyczną, czy poprawić możliwości kolumn w kwestii precyzji, warto też pochylić się nad akustyką, począwszy od ustawienia kolumn względem mebli, ścian i słuchacza , a na wystroju pokoju skończywszy.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzilo mi o to zeby dozbierac w razie "w" fakt ze w tesscie bylo napisane tak jakbym chcial zeby gralo. Ale na samym poczatku napisalem rowniez ze wybieram sie na odsluch zensorow a tu wpadlem wlasciwie po to zeby dostac rowniez inne propozycje chocby wlasnie po to zeby miec porownanie. Bez sensu jest jechac na odsluch majac tylko jeden model ktorego nie mamy do czego porownac. No chyba ze porownanie dotyczy starych kolumn(tak jest w moim przypadku)ale nie chce mimo wszystko skupiac sie na swoich starych kolumnach poniewaz moglbym kupic jakies monitorki za 1000 zl a i tak zagraloby to napewno lepiej. Takze Jacek 75 dzieki za rzetelnosc i konkrety 

U mnie z akustyka nie jest zle chociaz nie ukrywam ze jakis dywanik by mi sie przydal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze takie pomieszczenie jest za duże do monitorów.

Po drugie nie łączy się podstawowych Denonów z podstawowymi Dali.  Dźwięk mało konkretny.

Jeśli muszą być monitory to Quantum 753, ELAC B6 to minimum.

Ale proponował bym jednak kolumny podłogowe. Melodika BL40MKII lub Monitor Audio Bronze 5.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisalem  wyzej ze braki basu nadrobie subem. Z moich doswiadczen wynika ze pokoj 25 m jest duzy ale nie na tyle zeby dawac odrazu podlogowki. Kumpel ma 35 m i ma podstawkowe z subem i niczego mu nie brakuje. Zreszta odsluch da mi odpowiedz Jaki model wybrac

Ale widze ze bardzo duzo osob poleca magnat quantum bede musial je tez wziasc na warsztat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał gdzieś po drodze kolumny używane Elac CL82 to koniecznie posłuchaj, (albo jakby Ci przypadkiem ręce opadły słuchając quantumów 673, 753,  Monitor Audio bronze 2, Kef q350, itd ). Pamiętaj też o monitorach Focal chorus zwłaszcza tych z drugiej ręki np. 806v.

 Ten model ( Elac cl 82) to była dość wysoka seria i to duży ciężki monitor, grający dużym dźwiękiem i skalą, moim zdaniem w kwestii dynamiki, basu nie gorzej niż podłogowy quantum 675( że z popularnych dam przykład). Chcąc dociągnąć do jakości z nowych musiałbyś mieć moim zdaniem minimum z 3 tys na "podobne" kolumny podstawkowe. Sugeruje cl 82 bo marka ma jako używana ma raczej niskie ceny ( a jako nowa wysokie), gra stylem który by chyba Ci pasował, bas jest niski i dynamiczny, ale dobrze kontrolowany i jędrny, góra dokładna, acz nie metaliczna. A jak zmienisz może z czasem wzmacniacz na inny to elac cl 82 czy to z Denon pma 1510, czy Yamaha AS1100 czy innymi wzmacniaczami wyższej klasy zagra tylko dużo lepiej, a nadal nie będzie mezaliansu.

Faktycznie metraż jest niebezpiecznie duży na "niedrogie ", czy też źle, lub przypadkowo dobrane monitory, do akustyki i średniego wzmacniacza, będąc w sklepie posłuchaj też kolumn podłogowych. Ja wiem że podstawkowe kolumny mogą zagrać dobrze i na większej powierzchni...ale odpowiednie i z odpowiednim wzmacniaczem. Nie kupował bym jakiś tam, czy nawet lepszych podstawkowych,  aby uzupełnić niedobory basu subem, bo to co zyskujesz mając monitory ( np. pewną trójwymiarowość sceny muzycznej, lokalizacje instrumentów) zatracasz włączając sub.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon i Dali to nie jest dobry pomysł. Łączenie 2 zmulonych rzeczy da Ci dzwięk rozlazły, bez dynamiki i kontroli. Ale jest wspólny dystrybutor i pcha to zestawienie gdzie się da.

Ja ze swojej strony polecę B&W 685S2 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/685-s2.html, kolumny o świetnej stereofonii pasujące charakterem do Denona. Wyjściowo przekraczamy budżet, ale z dobrym rabatem dla forumowicza tylko nieznacznie. 

Koniecznie idź z swoją elektroniką na odsłuch!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, jacek75 napisał:

Jakbyś miał gdzieś po drodze kolumny używane Elac CL82 to koniecznie posłuchaj, (albo jakby Ci przypadkiem ręce opadły słuchając quantumów 673, 753,  Monitor Audio bronze 2, Kef q350, itd ). Pamiętaj też o monitorach Focal chorus zwłaszcza tych z drugiej ręki np. 806v.

 Ten model ( Elac cl 82) to była dość wysoka seria i to duży ciężki monitor, grający dużym dźwiękiem i skalą, moim zdaniem w kwestii dynamiki, basu nie gorzej niż podłogowy quantum 675( że z popularnych dam przykład). Chcąc dociągnąć do jakości z nowych musiałbyś mieć moim zdaniem minimum z 3 tys na "podobne" kolumny podstawkowe. Sugeruje cl 82 bo marka ma jako używana ma raczej niskie ceny ( a jako nowa wysokie), gra stylem który by chyba Ci pasował, bas jest niski i dynamiczny, ale dobrze kontrolowany i jędrny, góra dokładna, acz nie metaliczna. A jak zmienisz może z czasem wzmacniacz na inny to elac cl 82 czy to z Denon pma 1510, czy Yamaha AS1100 czy innymi wzmacniaczami wyższej klasy zagra tylko dużo lepiej, a nadal nie będzie mezaliansu.

Faktycznie metraż jest niebezpiecznie duży na "niedrogie ", czy też źle, lub przypadkowo dobrane monitory, do akustyki i średniego wzmacniacza, będąc w sklepie posłuchaj też kolumn podłogowych. Ja wiem że podstawkowe kolumny mogą zagrać dobrze i na większej powierzchni...ale odpowiednie i z odpowiednim wzmacniaczem. Nie kupował bym jakiś tam, czy nawet lepszych podstawkowych,  aby uzupełnić niedobory basu subem, bo to co zyskujesz mając monitory ( np. pewną trójwymiarowość sceny muzycznej, lokalizacje instrumentów) zatracasz włączając sub.

Patrzylem szybciutko na elac i powiem szczerze ze na to co piszesz to cena jest naprawde niska problem polega na odsluchu w mojej lokalizacji nie mam szans. 

1 godzinę temu, Top Hi-Fi napisał:

Denon i Dali to nie jest dobry pomysł. Łączenie 2 zmulonych rzeczy da Ci dzwięk rozlazły, bez dynamiki i kontroli. Ale jest wspólny dystrybutor i pcha to zestawienie gdzie się da.

Ja ze swojej strony polecę B&W 685S2 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/685-s2.html, kolumny o świetnej stereofonii pasujące charakterem do Denona. Wyjściowo przekraczamy budżet, ale z dobrym rabatem dla forumowicza tylko nieznacznie. 

Koniecznie idź z swoją elektroniką na odsłuch!

B&w ogolnie mnie rozczarowuja jak dla mnie graja plasko

2 godziny temu, jacek75 napisał:

Jakbyś miał gdzieś po drodze kolumny używane Elac CL82 to koniecznie posłuchaj, (albo jakby Ci przypadkiem ręce opadły słuchając quantumów 673, 753,  Monitor Audio bronze 2, Kef q350, itd ). Pamiętaj też o monitorach Focal chorus zwłaszcza tych z drugiej ręki np. 806v.

 Ten model ( Elac cl 82) to była dość wysoka seria i to duży ciężki monitor, grający dużym dźwiękiem i skalą, moim zdaniem w kwestii dynamiki, basu nie gorzej niż podłogowy quantum 675( że z popularnych dam przykład). Chcąc dociągnąć do jakości z nowych musiałbyś mieć moim zdaniem minimum z 3 tys na "podobne" kolumny podstawkowe. Sugeruje cl 82 bo marka ma jako używana ma raczej niskie ceny ( a jako nowa wysokie), gra stylem który by chyba Ci pasował, bas jest niski i dynamiczny, ale dobrze kontrolowany i jędrny, góra dokładna, acz nie metaliczna. A jak zmienisz może z czasem wzmacniacz na inny to elac cl 82 czy to z Denon pma 1510, czy Yamaha AS1100 czy innymi wzmacniaczami wyższej klasy zagra tylko dużo lepiej, a nadal nie będzie mezaliansu.

Faktycznie metraż jest niebezpiecznie duży na "niedrogie ", czy też źle, lub przypadkowo dobrane monitory, do akustyki i średniego wzmacniacza, będąc w sklepie posłuchaj też kolumn podłogowych. Ja wiem że podstawkowe kolumny mogą zagrać dobrze i na większej powierzchni...ale odpowiednie i z odpowiednim wzmacniaczem. Nie kupował bym jakiś tam, czy nawet lepszych podstawkowych,  aby uzupełnić niedobory basu subem, bo to co zyskujesz mając monitory ( np. pewną trójwymiarowość sceny muzycznej, lokalizacje instrumentów) zatracasz włączając sub.

Jeszcze jeden minus elaca. Rok produkcji 99-98. Nie ukrywam ze juz przydaloby sie miec cos mlodszego.(moje maja okolo 30 hehe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...