Skocz do zawartości

Amplituner 5.1 - pomoc w wyborze


polaj6

Recommended Posts

Witam wszystkich, chciałbym zmienić trochę moje audio i szukam jakiegoś dobrego amplitunera który zastąpiłby dotychczasowy a mianowicie yamahe rx- v371.  Dodam tylko że mam kolumny jamo s626 HCS i suba Boston ASW 250. Sprzęt służy zarówno do słuchania muzyki jak i oglądania telewizji. Wiem że kolumny może nie są jakiejś mega jakości ale wpierw chciałbym zmienić amplituner, zresztą jeśli okaże się że nowy ampli wykrzesa lepszy dźwięk z jamo to pewnie zostaną ;-)

Fundusz na nowy amplituner to jakieś 2500 zł, ogólnie szukam czegoś z allegro bo jest możliwość kupna na raty 0 % także linki do allegro mile widziane.

Za podpowiedzi, porady i informacje bede wdzięczny ? :-)

Edytowano przez polaj6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz dobrego, efektownego kina domowego, myśle że Onkyo TX-NR686 będzie opcją ciekawą. Jeśli natmiast będziesz próbował stworzyć także dobry system, grający także w stereo, zwróciłbym Twoją uwagę na Denon AVR-X3400H, który właśnie staniał o 500 zł. i stał się bardzo ciekawą propozycją oraz Marantz SR5012. Jeśli będziesz zainteresowany zakupem Denon, możemy wystawić dla Ciebie aukcje, urządzenia są także dostępne w naszym salonie. Z urządzeń w cenie zbliżonej bardziej do 2000 zł. moim zadaniem najlepiej sprawdzi się do Twojego systemu Denon AVR-X2400H.

http://allegro.pl/marantz-sr5012-odsluchy-salon-q21-i7249289334.html

http://allegro.pl/onkyo-tx-nr686-sluchawki-sennheiser-gratis-q21-i7283698643.html

http://allegro.pl/denon-avr-x2400h-kredyt-10x0-odsluch-salon-q21-i6856717754.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 5/21/2018 o 00:31, Q21 napisał:

Jeśli szukasz dobrego, efektownego kina domowego, myśle że Onkyo TX-NR686 będzie opcją ciekawą. Jeśli natmiast będziesz próbował stworzyć także dobry system, grający także w stereo, zwróciłbym Twoją uwagę na Denon AVR-X3400H, który właśnie staniał o 500 zł. i stał się bardzo ciekawą propozycją oraz Marantz SR5012. Jeśli będziesz zainteresowany zakupem Denon, możemy wystawić dla Ciebie aukcje, urządzenia są także dostępne w naszym salonie. Z urządzeń w cenie zbliżonej bardziej do 2000 zł. moim zadaniem najlepiej sprawdzi się do Twojego systemu Denon AVR-X2400H.

http://allegro.pl/marantz-sr5012-odsluchy-salon-q21-i7249289334.html

http://allegro.pl/onkyo-tx-nr686-sluchawki-sennheiser-gratis-q21-i7283698643.html

http://allegro.pl/denon-avr-x2400h-kredyt-10x0-odsluch-salon-q21-i6856717754.html

Witam, mam bardzo podobny, no i raczej inny ;), problem.

Buduje swoj pokoj goscinny od nowa, mam pokoj o formie rabu (tak tak...), o ogolnej powierzchni 32 m2. 

Kable juz byly rzucone w czasie budowy (nie bardzo mialem na to wplyw) - dwa sa na szerszej scianie, i dwa od tylu na scianie naprzeciw. Dwa tez wychodza na taras (piesek je troche ogryzl, ale da sie zlaczyc, mysle).

Od razu myslalem o bardzo prostym systemie Stereo. To znaczy - amplituner stereo AV na 2.1 + dwie kolumny. Wglebilem sie do tematu (na tym forum oczywiscie) i jakby wszystko jasne. W moim budzecie (okolo 7000) to by bylo Onkyo TX 8270 z czyms z Focal 716 (726 jako drozsza na ~ 800 zl opcja), Dali Zensor 7, Monitor Audio Bronze 6, Heco Aurora 700 (no, jasne, nie bylem na odsluchu zadnych jeszcze).

Podzwonilem tutaj do jednego lokalnego sklepu HI-FI, i opowiedzialem co i jak, to gosc mi wmowil ze mi najbardziej pasuje TX-NR686 no i ktores z tych kolumn - Focal 716 (za dodatkowe 800 dorzuci 726) albo Dali Zensor 7. Niby sam amp bedzie "do rozbudowy" i z czasem, jak budzet pozwoli, to dokupie i Focale (srodkowy i tylne) i Zensory, i nawet NR686 bedzie podtrzymywal oddzielna strefe na tarasie (chyba tez beda potrzebne jakies glosniki??). Zapraszal na odsluch.

No, ale jakos to, moim zdaniem, troche przeczy mojemu zapotrzebowaniu. Stereo odsluch (tylko z internetu), to jest na pierwszym miejscu. A wtedy, kiedys, jak kasy troche bedzie wiecej, mozna by (nie obowiazkowo!) dobudowac kino domowe (albo i nie!). Kurcze, te kable w scianach czekaly na "koncowki" 15 lat, nie wiem czy moj amp doczeka sie kina domowego.

Co byscie doradzili - czy zostac przy TX8270 + jedna z opcji wyzej (doradzcie jaka, szalenie zachwalaja u nas w okolicy Focal 716/726). Czy isc "w rozbudowe" i NR686? Do dylematu jeszcze jedna opcja sie dobawila (jak przeczytalem post wyzej), a moze siegnac po "wszystko w jednym", budzet o 2000 zwiekszyc i kupic Marantz SR5012 / Denon AVR-X3400H i jakies z tych kolumn wymienionych?

Nastepne pytanie czy jezeli ide w Focal, czy 716 wystarczy? 726 wygladaja o wiele powazniej (dla lajka te 3 +1 glosniki wygladaja "super hi fi" ;)), czy warto przeplacac? Uff, pytan wiecej czym odpowiedzi.

No, z muzyki jaka gramy, roznosci - lubie Strausa, dzieciaki i zona pop, czasami poslucham roku, disco. Lubimy duzo basu, miesistego. Nie lubie muzyki dokladnej, suchej (wszedzie gdzie sie da zawsze dokrecam wiecej "Treble", "Bass"). Teraz slucham z kolumienek komputerowych. Jak juz system bedzie w domu - wezme sobie jeden z streaming serwisow.

Ogromne dzieki za wszystkie odpowiedzi! 

 

Edytowano przez kaKa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rzeczywiście Onkyo 686 jest dobrym amplitunerem, który radzi sobie nie tylko w kinie ale potrafi również przyzwoicie odtworzyć muzykę w stereo. Jak sama nazwa wskazuje, jest to amplituner kina domowego a więc takie jest jego główne przeznaczenie. Porównanie amplitunerów kina domowego do urządzeń stereofonicznych zawsze będzie na korzyść tych drugich. Stąd, jeśli nie jesteś nastawiony głównie na kino domowe, filmy, gry itd. zdecydowanie odradzam zakup sprzętu do kina domowego. To tak jakby kupować półciężarówkę do jazdy na co dzień tylko dlatego, że może kiedyś będziemy chcieli przewieźć coś większego ze sklepu. Onkyo 8270 oferuje chyba najlepsze stereo w swojej klasie urządzeń i potrafi dobrze wysterować większość kolumn na rynku. Do tego ma pełną funkcjonalność cyfrową/sieciową, która kiedyś była zarezerwowana tylko dla amplitunerów kina. Jedyną rozsądną alternatywą wydaje się być Yamaha R-N803 lecz biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe, nie przypadnie Ci ona do gustu. Onkyo zabrzmi z głębią, dobrym basem i lekko ocieploną średnicą. Góra nie będzie ostra ale nie zgubi również szczegółowości. Yamaha będzie na drugim biegunie - szybko, jasno i dość ostro.

Co do kolumn, Focal Chorus jest fajną propozycją, zwłaszcza w połączeniu z Onkyo. Firmowe brzmienia tych urządzeń dobrze się uzupełnia. Model 726 lepiej czuje się w większych pomieszczeniach, obiektywnie rzecz biorąc jest to również lepsza kolumna niż model 716. Heco Aurora 700 również są godne polecenia - są zaskakująco fajne i zaskakująco dobrze wycenione. Mogę je również śmiało polecić. Mogą konkurować z wyjątkowo popularnymi Dali Zensor 7 czy MA Bronze 6. Wydaje mi się jednak, że Focal będzie reprezentował trochę wyższą klasę. Zwróciłbym też uwagę na stosunkowo niedrogie polskie kolumny Pylon Audio Sapphire 25. Optymalnie byłoby tego wszystkiego posłuchać...

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Ogromne dzieki Michale. Wszystko teraz jasne, i nie ma co glowkowac. Mysle i zostane przy tym co ja chce (stereo) a nie to co proponuje sprzedawca (w ten raz).

A jak u was z oferta 8270+726?

A o co chodzi z tym 2.1? Czy subwoofer jest naprawde potrzebny do takiego zestawu?

No tak, z odsluchem trzeba bedzie sie postarac (8270 znajde, mysle, wszedzie, jak z pozostala oferta - nie wiadomo).

Pozdrawiam

K

 

 

Edytowano przez kaKa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie do końca się zgadzam.

Bo to czy chcesz stereo czy kino to Twoja decyzja a nie żadnego sprzedawcy. To ty musisz odpowiedź sobie jak będziesz go używał.

Moim zdaniem od zaproponowanego zestawu lepiej, hmmm dużo lepiej zagra Yamaha RN803D + Heco 700.

 

A odsłuch?

Wysyłamy sprzęt do wypożyczenia do domu. Onkyo także podesłać możemy.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaKa napisał:

Super! Ogromne dzieki Michale. Wszystko teraz jasne, i nie ma co glowkowac. Mysle i zostane przy tym co ja chce (stereo) a nie to co proponuje sprzedawca (w ten raz).

A jak u was z oferta 8270+726?

A o co chodzi z tym 2.1? Czy subwoofer jest naprawde potrzebny do takiego zestawu?

No tak, z odsluchem trzeba bedzie sie postarac (8270 znajde, mysle, wszedzie, jak z pozostala oferta - nie wiadomo).

Pozdrawiam

K

 

 

Oferta cenowa będzie na pewno atrakcyjna, o to się nie martw. Na początek można spokojnie pozostać bez subwoofera, który zawsze w przyszłości możesz dokupić. Na odsłuch namawiam, jeśli będziesz zdecydowany, to konkretną konfigurację możemy wysłać do Ciebie do testu, nie ma żadnego problemu. Wysyłkę oraz ofertę cenową możemy ustalić telefonicznie lub na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz jestem po odsluchu 8270 + Pylon Saphire 31 (25-tki nie bylo). 

i 8270 + Zensor 7.

Na kazdym przegralem po 4 utwory (te co wiem do bolu usz), jeden z nich klasyka. Wszystko bylo bez pospiechu.

Musze powiedziec ze Pylon-y daly wow efekt. Naprawde jestem zachwycony dokladnoscia, jasnoscia, wyroznieniem dzwiekow oddzielnych, moca.

Zensory wydaly sie mniej wyraziste. Bardziej rozmyte. W zenorach utwor jest jakby bardzo rowny, bez wyskokow oddzielnych instrumentow. 

Chociaz trzeba przyznac ze klasyka dzwieczala lepiej na Zensor-ach czym na Pylon-ach troche. Pylony ja jakos bardzo ciekawie odtwarzaly. Ale moze do tego da sie przywyknac. Pozostale utwory po prostu szalaly na Pylon-ach.

Gosciu mi wmawial ze 31-a jak najbardziej pasuje i do odtwarzacza i do mojego objetosciowego salonu.

Heco 700 na kolejce (w poniedzialek), wtedy MA Bronze i focal-e na koncu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no i po kolejnym odsluchu :)

Sluchalem z Onkyo Focal 726, rowniez Zensor 7, takze ktores z Klipsh-y (kurcze, nawet modelu nie wiem).

No i co moge powiedziec. Zensory znow tak samo. To znaczy rowno (nawet jakos nadojadliwie?), bez niespodzianek. Mocy im nie starczalo (pokoj do odsluchu, o dziwo, byl okolo 30m2). I pan od stereo tez mi je odradzal - "za slabe beda". 

Klipsh-e byly fantastyczne przy basach (Drake-a kilka utworow dzieciaki zagraly, basy byly wspaniale). Ale muzyki klasycznej to sluchac nie mozna bylo - piszczalo krzyczalo az ucho kroilo.

 

Focal-e zagraly naprawde jakosciowo. I rozna muzyke. Dobrze zagraly. Klasyka - rowna, piekna, bez ekscesow. Cos z basami - no tak, nie takie "grube" i bogate basy jak w pozostalych. Ogolnie takie wrazenie ze jakby muzyka "ze swoim przysmakiem" byla. Miekka, ciekawa, mysle ze w dluzszej perspektywie nienadojadla by.

Co ogolnie "odnalazlem" w swoim sposobie sluchania (a bylismy cala rodzina) - lubimy glosniej aby gralo. A na to potrzebna jest moc, sumowal pan od stereo.

 

No i dylemat, na koniec, nie mieli w tym sklepie Pylon-ow(31). A baardzo bym chcial je obok postawic Focal-i... Jakos mi Pylon-y dzwieczaly bardziej wyraziscie, czysto. I scena byla wyrazniejsza, oddzielne instrumenty brzmialy z roznych stron. Na Focal-ach obrazek byl bardziej rozplyniety.  No i jasne basy - napewno pamietam ze na Pylon-ach one byly o wiele lepsze niz na Focal-ach... 

Bardzo poprosze o pomoc w wyborze... Nie myle ze bede mial w najblizszym czasie mozliwoc wysluchania tych dwoch roznych kolumn w jednym miejscu (czas podpiera z zakupem).

PS: w poniedzialek jade posluchac Heco Aurora 700 i jeszcze raz moge pojechac Pylon-ow posluchac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden odsluch za mna ;)

Heco 700 i Magnat Shadow 207 (nie mieli quantum), razem i Focal-e znow.

Heco nie spodobaly sie. Basy wspaniale, ale gora i srodek jakies zamulone troche... Naprawde dosyc szybko odpadly z mozliwych wariantow.

Magnaty spodobaly sie, gora i srodek super, bas, taki...

Ogolnie mowiac, jestem nadal w zamieszaniu..

 

Pojechalem po tym jeszcze raz sapphire 31 posluchac (no bo go pierwszego sluchalem), zeby anulowac ten efekt wow.  No i juz dzwieczaly mi inaczej (po tylu odsluchach...)... :(

Srodek i gora - wspaniale, scena - super, no, to co mi potrzebne, ale basy takie plaskie, rozmyte.... Kurcze! Strasznie sie znerwowalem. No bo nie ma takich kolumn ktore by wszystko graly tak jak ja chce :))  Przynajmniej w tej cenie.

Po wszystkich tych odsluchach, powiedzialbym ze jestem w strasznym zamieszaniu. Ani jeden zestaw nie zagral wszystko tak jakbym chcial :( W kazdym bylo cos nie tak. Najbardziej uniwersalnie zagraly, powiedzialbym, Focale. Ale kurcze, ich gora nie jest taka wyrazista i czysta jak chcialbym..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...