Skocz do zawartości

yamaha rn 602


francek

Recommended Posts

Witam może ktoś pomoże.

Chciałbym połączyć yamaha rn 602 i klipsch rp160m.Muzyka jakiej słucham to hip hop,jazz,muzyka elektroniczna.Do tego gramofon i filmy :)nie jestem audiofilem pokój ma ok 20m.Ponadto takie pytanie jeżeli chodzi o głośniki np w Anglii kosztują one ok 500 funtów w Polsce w q21 ok 1000 zł z kąd ta rozbieżność ???

Dziękuje za uwage :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W Polsce przyjęło się podawać ceny za sztukę, my także tak podajemy. W praktyce ceny w Polsce i UK są podobne, chociaż teraz może okazać się, że przy zakupie w zestawie w Polsce zapłacisz wyraźnie niższą cenę.

Wracając natomiast do połączenia amplitunera Yamaha z Klipsch - to dosyć odważny zestaw, którego nie zaproponowałbym bez odsłuchu. Takie połączenie zapewni Ci na pewno świetną dynamikę, dużą swobodę grania, szczegółowość, analityczność. Będzie to jednak dźwięk stosunkowo jasny, ostry, bardzo ofensywny. Jeśli szukasz takiego charakteru, ok. Natomast wiele osób uzna takie połączenie za zbyt natarczywe, męczące. Do Klipsch szukałbym raczej spokojniejszego, łagodniejszego, cieplejszego, bardziej gęsto grającego amplitunera lub wzmacniacza. Ewentualnie do Yamahy spokojniejsze kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

20m to graniczne pomieszczenie na te monitory. Moim zdaniem samo połączenie RN602 i RP160m nie jest do końca trafne. O ile 160tki to mocne granie to trzeba z nich wydobywać głęboki bas. A RN602 tego nie zrobi. W UK masz całą masę kolumn które sprawdzą się lepiej. Nawet promocyjne Wharfedale Diamond , które są tam teraz za grosze.

Umów się u nich na odsłuch i zobaczysz.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcami. 

Nie mniej jednak RN-602 to jak na Yamahe sprzęt dość oszczędny w (jak to lubią co niektórzy nazywać) eksponowaniu skrajów pasma. Charakter 602 jest dość neutralny co sprawia, że jest to amplituner bardzo bezpieczny- z większością kolumn zagra dobrze, umiejętnie dobierając okablowanie.

Zacznij od wybrania się do najbliższego salonu i posłuchania propozycji. Jest mnóstwo kolumn, które fajnie zgrywają się z tym ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2018 o 06:51, S4Home napisał:

Czemu trudno? To jakiś dziki kraj?

Nie źle to słabo. Ma grać dobrze. 

Powiem tyle. Posłuchaj.

Piotrek

Trudno bo jest strasznie mały wybór.Byłem na odsłuchu-mieli 4 pary głośników typu bookshelf i 4 amplitunery z czego najlepiej wypadły DALI Z3 a ja aie uparłem na KLIPSCHe. Będe dalej kombinował.

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i masz odpowiedź. 

Uparles się. 

To już się świadczy. Bo po odsłuchu i tak je kupisz bez względu jak będą grały. Mało tego napiszesz kolejnemu że są świetne. 

Uwierz nie robię ci wyrzutów czy coś. 

"Tylko uparłem się, wstępnie po lektorurze wybrałem. "Widzialem zbyt wiele razy w życiu i wiem jak to się kończy. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...