Skocz do zawartości

Słuchawki do 250zł


Recommended Posts

Witam. Polecał mi ktoś ze znajomych słuchawki Superlux HD681.

W tym przedziale cenowym - świetne, zwłaszcza bas i przestrzeń brzmieniowa. Ale wysokie tony przesadnie wyeksponowane, nie znosze tego :)

Chodzi mi o słuchawki brzmiące dobrze i bez tych "górek". Przeznaczone do słuchania i muzyki i grania na keyboardzie profesjonalnym.

Co polecacie? Mój budżet 250zł, chyba nie dam rady do 300zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miras23 napisał:

Hey,

Przy tym budżecie kupić coś dobrego, to będziesz miał problem. Rozważ rynek używańców. Na przykład ze starszych Senków lub Beyerów. Choć każdy z nich ma "własną" górę.

Hej,

Czy możesz polecić jakieś konkretne modele? Słyszałem, że obie firmy robią dobre słuchawki, ale może są jakieś, na które warto szczególnie zwrócić uwagę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba wśród słuchawek takich jak Senki i Beyery chyba trudno znaleźć coś z w miarę liniową charakterystyką. Słuchawki jakiekolwiek zwykle mają dość nieliniowe charakterystyki. Do dość liniowych i dobrze grających słuchawek z tego przedziału cenowego należą  SteelSeries Siberia 200, przynajmniej te nowe. Z tego co wiem to ich wcześniejsze egzemplarze grały identycznie jak ich starsza wersja SteelSeries Siberia v2 z dość wyraźną sygnaturą brzmieniową V. W nowych i przynajmniej tych oryginalnych nadal jest lekkie V , lecz mocno spłaszczone. Dla potwierdzenia masz tu link z ich dość rzetelną recenzją z pomiarami.

Jeśli chodzi o Superluxy HD681 to ich wersja EVO ma znacznie złagodzoną górę w stosunku do wersji podstawowych, bo te są 3 różniące się głównie basem i jego ilością . Obie wersje standardowa ( podstawowa ) i EVO mają dużo basu i charakterystykę z mocnym V.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio- Technica AVC 500

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-avc500.html

Słuchawki które grają, jakby kosztowały zdecydowanie więcej. Może nie wyglądają zbyt pięknie, ale takie HD 559 wciągają nosem. Dość równe neutralne brzmienie z lekko ocieplonym charakterem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Miras - będę pamiętał o tym modelu przy szukaniu ofert.
 

Top Hi-Fi - O audiotechnice słyszałem różne opinie - jedni twierdzili, że gra neutralnie, ale według innych może być trochę przejaskrawiona na górze. Ale niestety nie miałem okazji ich posłuchać, więc nie wiem, gdzie leży prawda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że sporo zapewne zależy od tego co ktoś lubi i czego oczekuje. Z drugiej strony sporo zależy od samych nagrań i od tego do czego se słuchawki podłączy. Do tego może jeszcze dojść to , że to co słyszymy często ulega projekcji własnej sugestii. Czyli np. może nam się wydawać ze droższe słuchawki bardziej lubianego producenta mogą nam grać lepiej niż inne grające identycznie lub nawet lepiej w ślepym teście. Spory wpływ ma nasze nastawienie do sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili w takim razie z wyższej półki, powiedzmy do 500zł. Uzbieram kasy i zakupię coś lepszego.

Mówimy o nówkach.

Moje wymagania:

-żeby ucho się nie pociło (zamsz) i nie takie wielkie słuchawy..

-lekkie

-bas i nie tnące nożem góry ;-)

 

Dobrze czytam? Senheiser Hd598 :1_grinning:

Edytowano przez pytlowany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcin,

Kupiłem ostatnio msr7 w kolorze brązowym.THF ma je teraz w dobrej cenie. Co do charakterystyki są lekko rozjaśnione ale z DF Black jest łagodniej. Kto co lubi. Mi sie podoba;)

Pytlowany

tak, choć jak siedlbrze zakręcisz to i wyrwiesz nowe HD599. Również dobre choć moim zdaniem maja jeszcze więcej powietrza.

p.s kusi ta zabawa co? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick ma rację. Nastawienie ma rzeczywiście duży wpływ - mam znajomego, który twierdzi, że Porta Pro to najlepsza słuchawka na świecie i choć przesłuchał już dużo modeli z innej półki, to wciąż ustaje przy swoim :D Tak więc trzeba być obiektywnym.

Sama jakość plików również wpływa na testy - parę razy miałem tak, że słuchawka pokazała wszystkie niedoskonałości nagrania.

Miras - No właśnie, co kto lubi. Chyba bez jakiegoś testu się nie obejdzie :)



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne aby były za bardzo podobne, bo ava400 są słuchawkami otwartymi a avc500 są zamknięte.

Zwróćcie uwagę że ich cena wyjściowa jest prawie identyczna. Dlatego należało by je traktować jak słuchawki tej samej klasy o innych właściwościach.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...