Skocz do zawartości

Zmiana kolumn do Yamaha rn 602


Suchy 79

Recommended Posts

Dokładnie tak. Jeśli mamy to wysyłamy te z ekspo. Ciężko powiedzieć czy wygrzane bo niektóre stoją tydzień , dwa i grają 4 godziny. Ale to klient decyduje czy chce podmianke na te z folią czy nie.

Czas to kwestia dogadania. Nikt do tej pory nie skarżył się że za mało czy za dużo.

Testy domowe to przyszłość, pokazują znacznie więcej różnic i mało tego wykazują braki sprzętu drogiego!!.

Wiemy że niektórzy nie chcą wypożyczać łatwo w takim razie poznać dlaczego....

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mordor12 napisał:

Ostatnio pod wpływem impulsu pozbyłem się głównego sprzętu z salonu (a był całkiem dobrej klasy), kiedy to mój drugi system z sypialni (który złożyłem później) go właśnie zdeklasował w takiej muzyce. Teraz salon stoi pusty ( w sensie bez sprzętu ) i tak sobie rozmyślam , co by tu ... ;) 

 

Zdradzisz rąbek tajemnicy jaki sprzęt gra teraz u ciebie a jaki poszedł na sprzedaż i w ilu metrach gra? :)

 

Jak będziesz miał możliwość to sobie wypożycz może akurat ci podejdą a może być tak że to co mi się podoba ciebie będzie męczyć ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Suchy 79 napisał:

Zdradzisz rąbek tajemnicy jaki sprzęt gra teraz u ciebie a jaki poszedł na sprzedaż i w ilu metrach gra? :)

Żadna to tajemnica ;)

Wcześniej jak składałem system do salonu to był on w sumie budowany bardziej pod w miarę uniwersalne brzmienie, szukałem czegoś pod elektronike, jazz, pop, ale też Hard Rock, Metal. W tych nie ciężkich brzmieniach spisywał się doskonale, ale ostatnio praktycznie już słucham tylko tej ciemniejszej mocy i tutaj już za dobrze nie było.

System składał się z: Canton Ergo RC-L, Atoll In 200, Atoll Cd 100. Grał w 24m2.

W sypialni {15m2} skompletowałem sobie w między czasie : Dynaudio Emit M20 + Naim 5si + Naim Cd 5si i cóż, przyłapałem się na tym , że muzyki już słucham tylko w sypialni ;). Heavy Metal, Hard Rock, Thrash Metal jak dla mnie świetnie wypada na tym zestawie. Jest dynamicznie, energetycznie, rytmicznie, barwnie, selektywnie ale bez ostrości i zbytniej jasności na czym mi zależało.

Tak się złożyło, że akurat potrzebowałem pilnie trochę gotówki, a że z głównego systemu nie byłem praktycznie zadowolony pod kątem metalu to padło na niego do odsprzedaży;) Gdybym nie miał tak spiętej sytuacji to pogonił bym tylko kolumny, a tak musiałem puścić cały zestaw. Szkoda mi elektroniki , ale cóż, czasem są w życiu rzeczy ważne i ważniejsze. A sprzęt to rzecz materialna , wcześniej czy później znowu coś się zakupi, więc szkody dużej nie ma ;)

4 godziny temu, Suchy 79 napisał:

Jak będziesz miał możliwość to sobie wypożycz może akurat ci podejdą a może być tak że to co mi się podoba ciebie będzie męczyć ;)

Na tym to wszystko polega, to co dla mnie jest rajem, dla kogoś innego może być piekłem, pomimo takich samych słuchanych gatunków muzycznych.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak ;) Supernait'a 2 już kilka razy odsłuchiwałem i ostrze sobie ząbki na naiego ;) Jak dla mnie do ciężkiej muzyki to super sprzęt. Oczywiście tylko używka by wchodziła w grę. Do tego Cd również Naim'a i najważniejsze czyli kolumny i tutaj krucjata od początku...

Tak czy tak , póki co muszę się odbić finansowo, ale za jakiś czas coś już zacznę działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie takie drogie klocki są poza moim zasięgiem. Musiałbym na kilka lat przerzucić się na chleb z pasztetówką :D 

W przyszłości chciałbym jeszcze wymienić amplituner na lepszy wzmacniacz , który wyciągnie z heco możliwie jak najwięcej w moim repertuarze muzycznym.

Źródłem prawdopodobnie będzie malinka albo Yamahą MusicCast WXC-50 

Koledzy co polecacie ? Proszę o propozycję nowych jak i używanych wzmacniaczy. Budżet ok 3000 zł na sam wznak. W używkach pilot obowiązkowo ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2018 o 14:44, Suchy 79 napisał:

:o Naim supernait 2 ,cena mnie powaliła, mogę tylko pomarzyć.;)

Spokojnie, jakby Cię Audio wciągnęło to nigdy nie mów nigdy, czasem się robi pewne "wyrzeczenia" , aby tylko lepszy klocek zamieszkał w naszym salonie ;)

3 godziny temu, Suchy 79 napisał:

W przyszłości chciałbym jeszcze wymienić amplituner na lepszy wzmacniacz , który wyciągnie z heco możliwie jak najwięcej w moim repertuarze muzycznym.

Źródłem prawdopodobnie będzie malinka albo Yamahą MusicCast WXC-50

Oho ;) I już widzę, że korci do zmian. No to Kolego, dajesz powoli się złapać w tę "sieć" audiofilską z której może nie być ucieczki ;) A to jest jak nałóg. Wymienisz jeden klocek na lepszy, zaraz będziesz zmieniał następny bo przecież ten co pozostał będzie ograniczał ten nowy ;) I cała zabawa od nowa ...

3 godziny temu, Suchy 79 napisał:

Koledzy co polecacie ? Proszę o propozycję nowych jak i używanych wzmacniaczy. Budżet ok 3000 zł na sam wznak. W używkach pilot obowiązkowo

Nie wiem jak grają te Aurora 700, ale słuchałem Music Style 900, a te  ponoć grają bardzo podobnie do tych pierwszych, tyle , że niby z deczka ciemniej.

Jeżeli sygnatura brzmienia jest podobna to odsłuchaj Atoll In 100 Se, fajnie brzmi ten wzmacniacz, mi osobiście z Music Style 900 się podobało w metalu. Nie wiem tylko czy aby nie będzie ciut za jasno dla Ciebie, ale jeżeli teraz z Yamahą nie jest to nie powinno. W używkach za 3k jeszcze na gwarancji dorwiesz. Wzmacniacz ma wygar, dużo energii i dynamiki. Mocny bas, ale dobrze kontrolowany, świetnie na nim brzmi przester gitar elektrycznych. Jest nieźle selektywny co w metalu się przyda zdecydowanie.

Całkiem ciekawie z Heco zagrał NAD 375. Ale moim zdaniem nie dalej jak Rock ,Hard Rock. Takie zespoły jak Skid Row, FireHouse, Kiss, Europe itp super, ale już metal nie koniecznie. Przy szybszym metalu gdzie królowała podwójna stopa troszkę dół się rozjeżdżał i brakowało mi tej selektywności. W wolniejszych kawałkach bardzo ok. NAD gra potężnie, może się to podobać. Oczywiście odsłuch najważniejszy, to wszystko to moje subiektywne odczucia. Używkę NAD'a 375 też dorwiesz za 3k.

Oczywiście do rocka, hard rocka , metalu (każdego podgatunku) polecam przede wszystkim NAIM , a w tym przypadku Naim 5si, ale jak zagra z Heco - nie wiem , nie słyszałem. Tylko tutaj ostrzegam przed pewną rzeczą. Generalnie moim zdaniem NAIM to raczej nie jest sprzęt na pierwszy czy też drugi wzmacniacz dla osoby, która dopiero co zaczęła swoją przygodę w audio (choć mogę się mylić). Uważam , że to bardziej sprzęt , który wybieramy mając już swoje dokładnie sprecyzowane wymagania. Jakby to napisać... Może być tak , że właśnie NAIM może nie zrobić na Tobie wrażenia przy takich wzmacniaczach jak Atoll , NAD, Yamaha itp. , które grają bardziej "dosadnie" , "efekciarsko"? (może takie sformułowania krzywdzące są trochę dla Atoll'a) , a to się większości bardzo podoba, szczególnie na początku drogi w audio. Dopiero później zaczynamy szukać większej muzykalności, plastyczności, wyrafinowania, ale przy odpowiedniej dawce dynamiki, energii, rytmu i tutaj wchodzimy w właśnie w NAIM'a pisząc pod kątem metalu oczywiście. Jednakże, w grę wchodzą tutaj własne preferencje, tor, akustyka więc to co napisałem może dla innej osoby nie mieć żadnego znaczenia bo prezentacja NAIM'a mu się nie spodoba i tyle ;) Używka Naim'a 5si do wyrwania w kwocie 3k. Są też starsze i tańsze wersje jak 5i, 5i-2, jednak grają trochę inaczej w stosunku do 5si i mają trochę mniej mocy.

Jedno jest pewne, jakbyś zakupił któregoś z tych wzmacniaczy, to w przyszłości możesz bez problemu wskoczyć na kolejny wyższy poziom kolumn, a takie wzmacniacze na pewno nie będą ich ograniczać ;) Więc przyszłościowy zakup.

Tyle ode mnie, Koledzy na pewno coś dodadzą.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za propozycję. Teraz będę wiedział za czym się rozglądać.

 

13 godzin temu, S4Home napisał:

Atoll będzie za ciepły do heco.

Do 3k szukał bym musicala, i zdecydowanie Roksana K2.

Piotrek

Piotrek, musicala to jaki model miałeś na myśli?

 

20 godzin temu, mordor12 napisał:

 

Oho ;) I już widzę, że korci do zmian. No to Kolego, dajesz powoli się złapać w tę "sieć" audiofilską z której może nie być ucieczki ;) A to jest jak nałóg. Wymienisz jeden klocek na lepszy, zaraz będziesz zmieniał następny bo przecież ten co pozostał będzie ograniczał ten nowy ;) I cała zabawa od nowa ...

 

Mam nadzieję że na wzmaku się skończy, ale wiem że po jakimś czasie korci na sprawdzenie czy inny sprzęt może zagra lepiej ;)

 

Czy ktoś z kolegów ma jeszcze jakieś ciekawe propozycje ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 6.11.2018 o 18:46, 1Ender napisał:

@mordor12 napisz skąd jesteś może po nowym roku się spotkamy i posłuchasz u mnie na niemieckich Phonar'ach. Moim zdaniem świetne kolumny do takiej muzy. Mógłbyś wziąć swoje źródło i wzmak. No i ulubione płyty. Chętnie bym sobie odświeżył te klimaty.

@1Ender dziękuję za zaproszenie, obecnie mieszkam w okolicach Olsztyna o ile pamiętam jesteś chyba z Legnicy. Szkoda , bo wcześniej mieszkałem w Katowicach więc byłoby dość blisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...