Skocz do zawartości

HK PM 655 wymiana kondensatorow


eryk2kartman

Recommended Posts

Witam,

 

Mysle ze czas wymienic kandesatory i pare przelacznikow w moim HK PM655.

W sumie to jestem troche zielony w tym temacie wiec chialem sie spytac co jeszcze by wymienic jak juz robie mu service?

No i co najwazniejsze jakich podzespolow uzywac, powiem szczerze ze troche sie tego obawiam ze dzwiek juz nie bedzie taki sam, czasami nawet mysle zeby zostawic tak jak jest teraz:) Ktos moze robil cos takiego juz w HK? czy to ma sens i dzwiek sie nie popsuje ?

Mysle tez zeby wstawic gniazdo zasilajace z tylu bo teraz to jest tylko taki kabelek na stale zamontowany.( po wymianie bede mogl kupic lepszy kabel zasilajacy)

Schemat mam sciagniety i zalczylem tu tak na wypadek.

Z gory dziekuje za odpowiedz,

 

Jjezeli temat jest w zlym dziale to poprosze MODa o przeniesienie.

 

hfe_harman_kardon_pm655_service.pdf

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej oddać ten wzmacniacz w sprawne ręce serwisanta?

Sama wymiana kondensatorów z punktu technicznego to jedno , ale odpowiedni ich dobór , aby zachować wartości soniczne wzmacniacza to już nie taka prosta sprawa, a już szczególnie , że piszesz:

Dnia 22.05.2018 o 12:58, eryk2kartman napisał:

W sumie to jestem troche zielony w tym temacie

Wzmacniacz bardzo fajny , ale już trochę latek ma więc wypadało by mu zrobić pełny przegląd, kondensatory, zimne luty, prądy spoczynkowe, przekaźniki itp itd.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak pisze Kolega mordor12

Wymiana na chybił kondensatorów może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Jeśli już chcesz eksperymentować (co może być ciekawym doświadczeniem) to na pewno bezpiecznie jest wymienić gniazdo zasilające.

Następnie wymienił bym kondensatory w sekcji zasilania np. na Mundorfy

https://www.poweraudio.pl/mundorf-m-lytic-ag-mlgo-4700-uf-63v-p-2706.html

Poprawa dźwięku będzie znacząca (koszt też, cztery sztuki 4700uF/63V).

Na tym bym poprzestał. Sprawdził bym całość na kablu np. Furutech 314g, wtykach Viborg złoconych. Taka opcja nie zrujnuje portfela

Po tej wymianie niech całość zagra z tydzień (na początku brzmienie może być nie do zaakceptowania).

Jeśli będzie lepiej - a jestem tego pewien - możesz analizować schemat w celu dalszych modyfikacji.

Nie pisałbym tego strzępiąc sobie język gdybym sam tego nie przerabiał z korzyścią dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info,

 

Chetnie bym oddal go w rece specjalisty tylko kwestia tego ze mieszkam w Irlandi i taki servie pewnie bedzie kosztowal wiecej niz sam wzmacniacz, dlatego chyuba bede musial zrobic to sam, z lutowaniem nie mam problemow.

I wlasnie tutaj jest moje pytanie, jakie nowe kondensatory uzyc? ktos jest w stanie cos polecic ?

A co do tego w jakiej kolejnosci je wymieniac - tutaj sie zgodze, chyba zaczne od gniazda i tych kondensatorow w sekcji zasilania (chyba te sa padniete bo mi wzmak zaczal troche buczec :) )

 

Czy ktos zna jakas dobra i tania strone gdzie moge dostac podzespoly ?

 

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...