Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do 2000zł


bard-1

Recommended Posts

Witam, forumowiczów jak w temacie poszukuję wzmaka do 2000 zł może być używka ;co nie co o sprzęcie pod który będzie podpięty a więc kolumienki JBL LX 1000 mkII, źródła : Tidal HIFI oraz Vinyle. Poprzedni wzmacniacz Kenwood DA 9010 spisywał się świetnie niestety się skończył,pomieszczenie około 25 m2 , brzmienie o miękkim głębokim basie preferencje co do muzyki wszystkiego po troszku głównie jednak muzyka filmowa czasem klasyka trochę popu ale i jakiś metal również może się przewinąć koniecznie wejście optyczne . Z góry dzięki za podpowiedzi czasy się troszkę zmieniły więc może jest coś godnego uwagi z nowych sprzętów na które można by zwrócić uwagę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Kenwood to był topowy model z początku lat 90 o ile dobrze pamiętam. Kolumny pomimo , że mają dość wysoką skuteczną to jedna potrzebują trochę prądu aby je pawidłowo napędzić. Z nowymi wzmakami do 2k daj sobie spokój. Szkoda Twoich pieniędzy.

Z nowszych używek to Nad 356, tyle , że jego wartości soniczne nie są jakieś super , ale  jak trochę dołożysz to za 2.5k możesz dorwać Xindak 6950. Obydwa mają mocne niskie tony, dosyć miękkie. Nad będzie jasniejszy od tego Xindaka. Xindak to lepszy wzmacniacz więc tego bym obstawiał ale oba nie mają  wejścia optycznego. Do Nad'a możesz dokupić przystawkę z dackiem. Jeżeli ma być taniej a też dobrze z dużą wydajnością prądową to z używek NAD 372, ale tu też nie ma optyka.

Pamiętaj , że później zawsze możesz dokupić jakąś używkę dac'a i będziesz miał optyka. Wyjdziesz na tym lepiej bo będziesz miał lepszą jakość tego dac'a niż te standardowe moduły pakowane w budżetowe wzmacniacze.

Ps. A może jednak tego Kenwood'a da się naprawić? Szkoda go.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że szkoda bo już troszkę wzmacniaczy przerobiłem i ten naprawdę przypadł mi do gustu, zobaczymy ale jest już u 3 elektronika 2 poprzednich go skreśliło ... zobaczymy natomiast myślałem że może coś się ryszyło in + od czterech lat kiedy to ostatnim razem szukałem tego typu sprzętu. Miałem kiedyś możliwość testowania Nada dzwiękowo bardzo ok niestety design hmm przemilczę ? szkoda tylko iż w dzisiejszym czasie trzeba wyłożyć naprawdę parę K żeby posłuchać w fajnej jakości muzyki , Era Bt nas pochłania bez reszty . Mam znajomy komis pod ręką ale Xindaka nie widziałem ani razu a czasem udaje mi się coś potestować zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bard-1 napisał:

szkoda tylko iż w dzisiejszym czasie trzeba wyłożyć naprawdę parę K żeby posłuchać w fajnej jakości muzyki , Era Bt nas pochłania bez reszty .

No niestety, coraz modniejsze robi się pakowanie wzmacniaczy we wszelkie tego typu "ulepszacze", co za tym idzie cena od razu hop do góry, a jakość dźwięku przez te bajery niestety w częstych przypadkach tylko cierpi. Nowa era nastała, nierzadko dla przeciętnego Kowalskiego teraz liczy się funkcjonalność a nie jakość. Za nowy poprawnie grający wzmacniacz niestety trzeba już trochę zapłacić.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2018 o 07:51, S4Home napisał:

Stary Denon 1560

Nowszy Denon pma2000

Albo nad 356

 

 

Oba Denony wyglądają zacnie ale nawiąże jeszcze do Xindaka a macie jakąś wiedzę na temat modeli 6800 /6900 z tego co czytałem w przerwach między pracą również potęga dzwięku?

Dnia 23.05.2018 o 18:28, mordor12 napisał:

 

Pamiętaj , że później zawsze możesz dokupić jakąś używkę dac'a i będziesz miał optyka. Wyjdziesz na tym lepiej bo będziesz miał lepszą jakość tego dac'a niż te standardowe moduły pakowane w budżetowe wzmacniacze.

 

 

Martwi mnie jeszcze jedno ok nie wspomniałem moja wina ale tak przeglądając wejścia w prawie każdej z jednostek to w porywach do 4 x chinch a czasem mam zajawkę na odpalenie tunera oraz Decka przez korektor , przeglądając Dac i tam również za wiele wejść nie mamy ale pewnie to kwestia modelu..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość xindak ma to do siebie że to dobrze wycenione wzmaki. Co do szeroki jest różnie. Nie mają jednej konkretnej filozofii co akurat jest dobrym rozwiązaniem. To czego nie można im zarzucić to brak dynamiki. Pod tym kątem są na prawdę dobre. Możesz go sprawdzić przed zakupem?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Dźwiękiem czy opisem ??

 

Dźwiękiem oczywiście?

11 godzin temu, janko28 napisał:

A może coś z stajni Roksan-a ja mam CD i Wzmak Kandy K2 i po prostu bajka .

tylko nie wiem jak zgra ci się z kolumnami i resztą .

u mnie gra z KEF IQ7 .

Hmm 

1 minutę temu, bard-1 napisał:

Dźwiękiem oczywiście?

Hmm 

Brałem pod uwagę uwagę jeszcze Musical Fidelity m3si co do Roksana ponoć  brak troszkę środka  ale to oczywiście ocena własna kilku forumowiczów

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bard-1, jeżeli patrzysz już na wzmaki w granicach 5k to pole manewru baaaaardzo się poszerza. Nic tylko słuchać teraz. Masz duże pole manewru to nawet dla własnego spokoju zobacz co inne firmy oferują.

Jak podobał Ci się Vincent to spróbuj odsłuchać również  Xindak 6950 NE, Xindak PA-M{2}, Atoll in 200 SE {tutaj poekspozycyjne się zdarzają w takiej cenie}

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Roksan gra bardziej dynamicznie mocniej, musical z kolei ciepłej dostojniej, doroślej bym powiedział. 

Ja wole granie Roksana, ale absolutnie musicql to granie na tak!

Piotrek

To ja chyba wolę z kolei ciepłe i  głębokie granie ; Piotrze a miałeś może okazję porównać Vincenta i Musicala ?  No i czy Musical napędzi mi JBL-ki   ?  Bo że dokładam to już wiem ale Musicaly wyjdzie trochę taniej pytanie czy znajdę aż 1000 różnic in plus na korzyść Vincenta bo taka wychodzi mi mniej więcej różnica w cenie?

Robert

Dnia 30.05.2018 o 09:39, bard-1 napisał:

Dźwiękiem oczywiście?

Hmm 

Brałem pod uwagę uwagę jeszcze Musical Fidelity m3si co do Roksana ponoć  brak troszkę środka  ale to oczywiście ocena własna kilku forumowiczów

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po krótkiej przerwie jestem po odsłuchaniu i Vincenta i Musically w domu dzięki uprzejmości salonu z Pabianic, podsumowując : Vincent granie bardziej miękkie natomiast co do basu pełna kontrola i mnie osobiście bardziej podszedł niż Musically który jest bardziej dynamiczny ale to kwestia rodzaju muzyki w moim odczuciu obydwa grały na swój sposób bardzo ładnie przechodząc do meritum zostaję przy swoim  Kenwoodzie którego udało się uratować i powiem tak ani Vincent ani Musically nie ma 5000 różnic in plus( a tyle musiałbym mniej więcej dołożyć do Kenwood a  :) )żebym na siłę musiał go zmieniać nie licząc oczywiście dokupienia Daca do Musically czy Phono boxa w przypadku Vincenta. Bardzo dziękuję za wszystkie rady i sugestie niniejszym zamykam temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Słuchałem wszytkich wyżej wymienionych wzmacniaczy z wyjątkiem vincenta i powiem tak. Xindak 6950 według mnie o klase lepszy od Nada 356, 372 i innych tutaj wymienionych. Oczywiście nie z każdymi kolumnami i nie z każdym zródłem musi zagrac dobrze.... BO GRA CAŁOSC!!! Zobacz też jak grają stare Marantze, na przykład 2230 ... Możesz sie zdziwić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...